Skocz do zawartości
Ratujmy Polską branżę pirotechniczną ×

[AMATOR POKAZ]Moje Samoróbki


Kamilegionista

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym sie zgadzam że świece były słabe, ale tez miałem mało saletry a robiłem z najprostszego przepisu (saletra+cukier) więc też nie chciałem marnować, wulkan na samym początku był wysoki ale krótki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do wulkanów używałeś Kno3 ,sachorioze , i czyżby opiłki żelaza ? Podzielam twoje zdanie świece słabe , ale wulkany ok . Sam się tym zajmuję , ale ja robię z karmeli ... i polecam ci sklepik strzaly.pl można saletre dobrze kupić chociaż niejest tam najtaniej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre świece to tylko na B&T. A co do wulkanów lypne, trzeba nad zatyczkami popracować i lepszym korpusem, bo wszystko Ci się jara za szybko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych świec to szajs :/ Wulkany też takie se za szybko ci się mieszanka spalała (a własnie z czego je robiłeś z zimnych ogni czy z saletry) hmm 4/10 4 za to że próbujesz coś robić sam :razz: hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w takim razie co to za samoróbki jak mieszanka z komercji??


Mieszanka komercyjna ale wykonanie samu zrobione :wink: a tak ogolnie kamil dam ci rade jesli chcesz zeby byl lepszy efekt to dodaj ze 40 g wegla i 80 gram saletry z cukrem mowie ci wtefy bedziesz mial super efekt przynajmniej ja tak robie i jest super :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz zeby byl lepszy efekt to dodaj ze 40 g wegla i 80 gram saletry z cukrem mowie ci wtefy bedziesz mial super efekt przynajmniej ja tak robie i jest super :razz:



:lol::lol::lol:

kamelona nie słuchaj bo paluchy pogubisz :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz zeby byl lepszy efekt to dodaj ze 40 g wegla i 80 gram saletry z cukrem mowie ci wtefy bedziesz mial super efekt przynajmniej ja tak robie i jest super :razz:



:lol::lol::lol:

kamelona nie słuchaj bo paluchy pogubisz :lol:


Nostra nie rozumię wielu twoich postów jestem młodszy od ciebie ale to nie znaczy że nie znam sie na pirotechnice amatorskiej :/ Jak chcesz to dam ci lekcje xD :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
jestem młodszy od ciebie ale to nie znaczy że nie znam sie na pirotechnice amatorskiej :/ Jak chcesz to dam ci lekcje xD :P



:mrgreen: :mrgreen: To kiedy pierwsze lekcje? pragnę dowiedzieć się czegoś na temat tworzenia półkul szelek metodą vacu. tylko przystępnym językiem proszę :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha :D.. no no Kamil ta "kolejna swieca dymna" juz byla calkiem porzadna, dlugo sie spalala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale ta świeczka zrobiła porządną zadymę.
Coraz lepiej Ci to wychodzi ;)


PS:
A ja też mogę na lekcje do kameleona? Płatne to jest? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta ostatnia swieczka co sie tak dlugo spalala to dodawales do niej troche sody ze sie tak wolno palila?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Abstrahując od tego, że post nie w temacie, powiem tyle, że na oko wygląda, że Twój lift nie był najlepszej jakość. Podaj skład mieszanki i kaliber i długość rurki, z której strzelałeś, wagę szelki est. to może do czegoś dojdziemy. Z filmiku wygląda, że burst był ok. Takie jedno pytanko, czym ujednolicałeś lifta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma do czego dochodzić, zmiel porządnie węgiel do pcz, nie musisz się bawić w prasowanie prochu, a i tak wyjdzie bardzo dobry, kilka na 2" dasz i będzie dobrze.

Gwiazdy za słabe, korpus o złej fragmentacji. Korpus spróbuj choćby ze zwykłych kartek do drukarki na wikolu z wodą nawijać na czymś, zrobisz jeszcze kilkanaście to coś zaczniesz łapać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po kilkunastu dalej byłem ciemny jak tabaka w rogu :lol: i dałem sobie spokój... a zresztą i tak teraz na piro nie mam czasu... W sumie zawsze moje zdolności manualne ( a właściwie ich brak)i lenistwo prowadziło często do tego, że zamiast szelki był starmine or sth. A mówiąc o ujednolicaniu miałem na myśli dokładne zmielenie wszystkiego i przesianie, o gwiazdkach nic nie pisałem bo film jest kiepskiej jakości... a co do lifta może dodać nieco FB :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Te twoje filmy, są żałosne...


Niezapominaj ,że to jest forum o fajerwerkach kupnych a nie o amatorce :wink:
A co do tych twoich filmów to widać że jesteś początkujący no ale zawsze coś
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...