Skocz do zawartości
  • 0

Rura 1,75" - 45mm - wzmacniac kartonową/zdobyć/zrobić?


FelipeOs

Pytanie

Tak jak w temacie. Przyda mi się coś porządniejszego niż kartonowa rura z zestawu artillery shells. Mogę ją próbować czymś wzmocnić (tylko czym?), ale wolałbym ogarnąć porządną z jakiegoś tworzywa sztucznego lub stali (musi być ze szwem?). Mam na ogarnięcie tego cały jutrzejszy dzień, wiele marketów budowlanych, sklep ze stalą czy skupy złomu itp. Preferowalbym stalową i po prostu bym ja wkopal, albo zalał z 5cm jakimś betonem czy silikonem i zmontował stojak.

Pozdrawiam 

Edytowane przez FelipeOs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

RURA PP FI 63 STABI GLASS WŁÓKNO ZGRZEWANA (PG63) • Cena, Opinie • Kształtki 8560173737 • Allegro

Taka idealnie nadaje się pod 1,75". Po odjęciu grubości ścianek wychodzi ok 46mm średnicy wewnętrznej. Bardzo solidna i gruba. Sam posiadam i polecam! :) Kwestia czy będzie dostępna w Twoich okolicach 🤔

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki bardzo za pomoc. Myśle że jakbym spytał o 4" to odzew byłby większy, bo nikt takimi małymi rurkami się nie interesuję 😄.

Zaklejales czymś od spodu czy po prostu do ziemi na jakieś 80% głębokości? 25cm długosci będzie okej czy może z własnego doświadczenia wiesz lepsza trochę dłuższa/krótsza?

Dla pewności spytam czy to ta

https://instalpiast.pl/pl/p/Rura-zgrzewana-PP-Stabi-Glass-fi-63-mm%2C-1-mb./1265

 

Dzięki i wystrzałowego sylwestra życzę 

Już miałem jechać 100km bo wszędzie gdzie nie dzwoniłem to inwentaryzacja albo minimum 4m, a przypomniało mi się że mam sklep hydrauliczny obok, w którym nawet odbywalem praktyki 😁

Edytowane przez FelipeOs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak to ta rura. Ja uciąłem ok 30cm, na spodzie dałem prowizoryczny drewniany klocek i wkręciłem wkręty od zewnątrz rury do środka. Nie wygląda to zbyt ładnie ale "trzyma jak skvrvysyn" i spełnia swoje zadanie :) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Można ciąć szlifierką zwykłą tarczą do metalu? Bo zwykłą piłką to dłuższy temat 😁

Edytowane przez FelipeOs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Myślę że utniesz bez problemu, pewnie lekko ją przytopi (rurę) ale to nie problem. Ja ciąłem jakąś tarczą którą znalazłem u teścia w garażu 😀

Edytowane przez Grvby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...