Skocz do zawartości

Jumpstyle - taniec nowoczesny


jano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
chciałbym zaprezentować wam taniec Jumpstyle. Może na poczatek troszke teorii:
taniec charakteryzujący się podskokami w czasie których są wykonywane różne ewolucje np. wykopy, obroty etc. Zaczął ewoluować w 1992 roku, łącznie z muzyką jumpstyle na imprezach gabberowych, odbywających się w Belgii, Niemczech i w USA. Filmy z tym tańcem można znaleźć np. w serwisie YouTube.

No więc podaje tutaj link do tutoriala (podstawowe kroki):

 


A tu efekty profesionalistów :cool:
http://www.youtube.com/watch?v=tyAvaLsLFl8

Naprawdę to fajny taniec! Zwłaszcza jeśli chciał/chciała byś schudnać xD
i poprawia pracę nóg :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jumpstyle- naprawdę fajny i efektowny "taniec" :mrgreen: Dla początkujących polecam teledysk "Free fall" Jeckyl and Hyde.
Jeszcze taka ciekawostka :razz: Zobaczcie profil YT naszego modka - Damiana :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heeh taniec super :) tańczę go już od 3 miesięcy :) nie radze go tańczyć kiedy jest człowiek najeb**** i nie radze tańczyć do komercyjnych piosenek :) najlepszą nutą jest vorverk-vietnam :) super sie do tego tanczy lubię też tańczyć do hardstylu ale tam już wyższa szkołą jazdy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też to tańcze ale jestem dopiero początkujący i zna podstawowe kroki bardzo fajnie to wygląda wykonywane przez profesjonalistów, np ten film co dał jano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na takie efekt trzeba sie uczyć 2 miechy ale regularnie i żeby taniec dobrze wyglądał trzeba mieć długie chude nogi ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy od ubioru bo jak ubierzesz odpowiednie spodnie to nie będzie widać jakie masz nogi czy chude czy troszeczke grubsze chyba że na golasa tańczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten taniec kojarzy mi się z Włatcy Móch" ,,Deszcze niespokojne'' hehe jak Czesio bieg i krzyczał "hop hyc hop hyc hop hyc ;) " a co do technik i ogólnie "tańca" to mi się wcale nie podoba, ludzie skaczą jak potuczeni do przodu z jakąś dziwną muzyczką :shock: Ja tam tańcze Break dance od paru lat, ładnych lat i porównując do tego JS to JS to "taniec" dla ubogich, bo niczym się nie można "pochwalić" ja zawsze moge na Rynku jak tańczą czy gdzie wykręcić koło thomas'a a wy co? poskaczecie do góry jak dzieci co chcą zabawki i tyle ;) ... ja tam polecam BD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tak sie składa że tańczę JS już od dłuższego, aktualnie należę do poznańskiego teamu Addicted 2 Jump... Bijemy popularność :mrgreen: (joke xD)
A oto filmy ze spotkań "Jumpstyle Poznań" czyli nie tylko członków teamu A2J ale też wszystkich jumperów z Poznania którzy się pojawili:
Spotkanie #1: www.tinylink.pl/jspn1
Spotkanie #2: www.tinylink.pl/jspn2
Spotkanie #3: www.tinylink.pl/jspn3
Spotkanie #4: www.tinylink.pl/jspn4
Zapraszamy do Poznania :grin:
Nasza oficjalna strona: http://www.jspoznan.bnx.pl/ :)

Ale wypowiedź Feara... :???: Mam kumpla który tańczy BD, i JS bardzo mu sie podoba, w szczególności Dua i inne ciekawsze synchro/sekwencje :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rodzaj tańca (jak każde inne) mało mnie ciekawi, ale zawsze lubiałem tego typu muzyke, a jano nie odpowiada na moje pw, więc pytam się Was jaki tytuł piosenki w pierwszym filmiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę też w to się bawię ^^
A mówiłem zajrzeć na profil YT Damiana :mrgreen:
Mati_KSSG - tytuł tej przepięknej melodii to Dj Massive Vs The Rebel - High Volume
Link tutaj -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie nie mogę ćwiczyć bo mam anginę :mrgreen:
ale bede musial potrenować bo ostatnio jadlem zbyt duzo slodyczy :cool::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam umiem tylko tańczyć to co było na Freefall-u Nawet nie wiedziałam że istnieje coś takiego... :wink: Ale i tak wole Double Dutch... jest ciekawszy, efektowniejszy i z pewnością trudniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A ja umiem tańczyć! Wystarczy sie nauczyc :wink: Naprawdę nieźle mi to idzie. Ale po minucie tańczenia padam jak zabity ze zmęczenia :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mantis zmienił(a) tytuł na Jumpstyle - taniec nowoczesny

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...