Skocz do zawartości
  • 0

Ile mogę trzymać w domu petardy


norbertj

Pytanie

Witam! Mam takie dziwne pytanie. Mianowicie: Ile czasu moge przetrzymwać w domu petardy tak aby były zdatne do użytku (Zeby po prostu wybuchły).Petardy kupiłem w grudniu na bigfunie i w carrefourze i troche mi zostało i chciałbym je zatrzymać do wiosny. Czy do tego czasu się nie ''zepsują''?
Wiem ,że to zabrzmiało dziwnie ale jak mają sie popsuć to wole wystrzelić je teraz.
Z góry dzięki za pomoc :xmas_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Możesz je trzymać dłuuugo. Na pewno do następnego Sylwestra, więc z wiosną nie będzie problemu. Jeżeli na produkcie nie ma daty ważności, to trzeba założyć, że jakieś dwa lata nic się z nim nie stanie, a jeśli jest, to nie ma dylematu i kierujemy się tą datą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie dawno znalazłem kilka petard które kupiłem 3-4 lata temu i sztrzelały dobrze :xmas_biggrin: musisz tylko dbać żeby nie dotarła do nich wilgoć i będzie spoko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam jeszcze 3 paczki K0102 z przed roku , a na tego sylwestra wystrzeliłem 2 paczki i wszystkie odpalały normalnie , więc nie ma obaw. Tak jak "ktoś tam" :D wyżej napisał nie może trafić do nich wilgoć.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli fajerwerki leżą w suchym miejscu to bez obaw możesz je trzymac ładnych pare lat, np. na fajerwerkach Hestii widnieje data ich przydatności 15 lat, choc z pewnością mogłoby to byc nawet więcej jeśli warunki są odpowiednie ( czyli niewilgotne, suche miejsce ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pirotechnika amatorska ma datę przydatności 4-5 lat od daty produkcji. Okres trwałości wyrobów pirotechnicznych musi być umieszczony, zgodnie z przepisami UE, na każdym opakowaniu jednostkowym. Na wiosnę spokojnie będziesz mógł strzelać, pod warunkiem właściwego przechowywanie, czyli w miejscu suchym i z dala od źródeł ognia.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trzymać można kilka lat. W sumie miałem okazję strzelać 6-7 letnimi wyrzutniami i powiem szczerze, że strzelały lepiej niż obecne :-) Ale magiczny symbol CE na obecnych produktach sporo tłumaczy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Każdy powtarza to samo... Padło już odpowiedź na to pytanie i moim zdaniem temat do zamknięcia, bo robi się spam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...