Skocz do zawartości

[domin839] prezentuje pykawki na rok 2012/2013 (tak tak przeżyłem)


domin839

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tylko i wyłącznie nożyk do tapet. Jeżeli nie znacie podstawowego BHP to nie powinniście sie zabierać za QM, zapały i inne rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nożyczki służyły do opasek i odcinania lontów, QM nożykiem. Odkąd pamiętam lont tnę nożyczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domin, bardzo ładnie i profesjonalnie się to wszystko prezentuje, czekam z niecierpliwością na materiał filmowy, bo zapowiedź zaostrza apetyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu widać, że zabrałeś się za to profesjonalnie i odpowiedzialnie. Stojaki na rury wyglądają na stabilne i bezpieczne w użyciu. Piszę to, bo znam takich imbecyli, którzy strzelają 3-4" z kartonowego pudełka :xmas_laugh: i jeszcze to do internetu wrzucają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko ty takich znasz xd A pokaz to tylko przymiarka do tegorocznego pokazu pod muzykę, który planuję strzelić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać na filmie tą ilość... :D

Ale takie rady do przygotowań, QM od szelek przymocuj opaskami zaciskowymi do stojaku w kilku miejscach tak aby nie był tak "luźno", dodatkowo pod koniec jeśli dajesz zapały to najlepiej od razu do rurki z wyrzutni (wkładasz zapał z kapturkiem do miejsca po loncie i gotowe). Przed samym pokazem odetnij visco od lontów z szelek, kostek.. zapalone mogą spaść na zapalniki i przez to może dojść do nieprzewidzianego odpalenia ładunku.

Tyle z podstawowych rad na przyszłość, i czekamy na film ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mam tylko nadzieje że QuickMatcha i Lontu nie ciąłeś nożyczkami....


Nie ma co być paranoikiem. Ważne, żeby mieć na sobie nieelektryzujące się ubrania i od czasu do czasu się uziemić :P

Co do samych przygotowań to zamiast pierniczyć się z qm lepiej przezbrój kostki zapałem wetkniętym do pierwszej rurki, metoda ta jest dużo pewniejsza.

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mam tylko nadzieje że QuickMatcha i Lontu nie ciąłeś nożyczkami....


OOOOOOOOOOOOO Boi pupa się odezwała :)/>/>

Ja tne nożyczkami i nic się nie dzieje

Ostatnio pamiętam jak spodniami trząsłeś a teraz udzielasz rad? :)/>/> Szybka zmiana


Domin pokaz wyjdzie Mega. Widzę, że QM zapitasz sposobem co ja. Odcinasz bok Qm i wkładasz do niego qm od szelki?

Czekamy na film z pokazu oraz po pokazie ;)/>

Jakie efekty szelek będa się pojawiały na niebie?



Capensis uziemić to znaczy:

Kawałek druta mocujesz do ręki. Rozwijasz drut. Bierzesz łopatę kopiesz dołek i zakopujesz drugi koniec druta na głębokość 1 metra :) to jest uziemianie się :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak. Majster, FPS, będę pamiętał o waszej radzie z podpinaniem kostek. Visco jest odcięty od szelek. Cooli, złoto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tzn.?

Tzn. bierzesz np kawałek pręta metalowego i od czasu do czasu trzymając go w gołej łapie dotykasz nim ziemi w celu pozbycia się ładunków elektrycznych nagromadzonych na odzieży i ciele. Poza tym my pirotechnicy mamy przecież mosiężne, nieiskrzące nożyczki :P
Z ważniejszych zasad BHP to najważniejsze, żeby ścinki lontu i pył prochowy nie walały się po pomieszczeniu, gdzie się składa pokaz, chyba, że chcecie mieć drugi Olsztyn (każdy pirotechnik w pl wie ocb)

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaz sylwestrowy który odbył się 19 stycznia :) jest już historią. Z pewnych przyczyn pokaz odpalany wczoraj. Miał się odbyć przed 21 odbył się później i przez to system ucierpiał na mrozie, co za tym idzie nie wszystko poszło po mojej/naszej myśli. Pierwsze 12 kanałów poszło idealnie, wszystko strzelało zgodnie ze scenariuszem później szło pod górkę. Nie odpaliło sporo kostek było czarne niebo, finał odpalił tylko w pewnej części. No ale co tu opowiadać dalej. Systemy kameleona mogę polecić jak najbardziej, stał blisko 2 godziny na mrozie więc czego się można było spodziewać. Uprzedzam wszelkie uwagi że to nie moje widzi misie że tyle czasu leżał na mrozie. Film ? Postaram się wrzucić jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...