Skocz do zawartości
Ratujmy Polską branżę pirotechniczną ×
  • 0

Jakie moździerze lub wyrzutnie o największych efektach NWP?


Bobasse

Pytanie

W zasadzie treść tematu jest dosyć wyczerpująca ;-) Szukam na tegoroczny pokaz fajerwerków o możliwie największych i najbardziej rozbudowanych efektach, oczywiście NWP. Niestety, polskie prawo ogranicza kupno do tego stopnia, że są one do siebie dosyć zbliżone, a z kolei wybór jest na tyle duży, że łatwo kupić coś, co nie jest warte swojej ceny.

Kasa, jaką chcę na to przeznaczyć, to około 200-300zł (same wyrzutnie, moździerze). Oczywiście preferowana różnorodność efektów.

Ilość artykułów w tej cenie zależy od właśnie kluczowego elementu, jakim jest wilekość efektów - bo czy wyrzutnia za 350zł ma efekty większe od wyrzutni za 100zł? Czy tylko ma więcej strzałów?

Liczę na Waszą pomoc, będę na bieżąco wypowiadał się w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To zależy od kalibru czy wyrzutnia za 350 zł ma większe efekty od wyrzutni za 100 zł. Jest też tak że wyrzutnia za 350 zł ma mniej strzałów niż wyrzutnia za 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wielkość efektu zależy od kalibru. Według polskich przepisów wyrzutnie NWP mogą mieć maksymalny kaliber 1,2", a szelki moździerzowe 2".
Najlepszym na rynku moździerzem NWP kalibru 2" są ładunki od Super Powera, dostępne jedynie w sklepie taniefajerwerki.pl http://www.taniefajerwerki.pl/pl/p/Max-Spherical-Weapons-of-Demon-20szt/402
Co do wyrzutni, to jest ich tak ogromny wybór, że trudno coś wybrać. Szukasz kostek dynamicznych (po kilka strzałów naraz) czy raczej wolniejszych (pojedyńcze strzały, mniejsza widowiskowość ale dłuższy czas trwania)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wielkość efektu zależy od kalibru. Według polskich przepisów wyrzutnie NWP mogą mieć maksymalny kaliber 1,2", a szelki moździerzowe 2".
Najlepszym na rynku moździerzem NWP kalibru 2" są ładunki od Super Powera, dostępne jedynie w sklepie taniefajerwerki.pl http://www.taniefajerwerki.pl/pl/p/Max-Spherical-Weapons-of-Demon-20szt/402
Co do wyrzutni, to jest ich tak ogromny wybór, że trudno coś wybrać. Szukasz kostek dynamicznych (po kilka strzałów naraz) czy raczej wolniejszych (pojedyńcze strzały, mniejsza widowiskowość ale dłuższy czas trwania)?


Dzięki za konkretną odpowiedź, chyba zamówię taki moździerz, albo kupię w hurtowni SuperPower, o ile znajdę czas. Co do moich preferencji to wolę wolniejsze wyrzutnie, które pozwalają na nacieszenie oczu poszczególnymi wystrzałami, a i trwają dłużej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wielkość efektu zależy od kalibru. Według polskich przepisów wyrzutnie NWP mogą mieć maksymalny kaliber 1,2", a szelki moździerzowe 2".
Najlepszym na rynku moździerzem NWP kalibru 2" są ładunki od Super Powera, dostępne jedynie w sklepie taniefajerwerki.pl http://www.taniefajerwerki.pl/pl/p/Max-Spherical-Weapons-of-Demon-20szt/402
Co do wyrzutni, to jest ich tak ogromny wybór, że trudno coś wybrać. Szukasz kostek dynamicznych (po kilka strzałów naraz) czy raczej wolniejszych (pojedyńcze strzały, mniejsza widowiskowość ale dłuższy czas trwania)?



Jeszcze są dostępne w Marcus-Graf.

http://www.sklep-militarny.com.pl/mozdzierz-50mm-sp-szybki-lont-mix-15-szt-p-1856.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wg mnie nie opłaca się kupować żądnego moździerza. Przecież to tylko żałosne 10 lub 12 strzałów za ogromne pieniądze ;) Lepiej kupić jakąś porządną wyrzutnie 25 strzałową typu "Big Bang Mars"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tensor, każdy ma swój gust. Wolisz popierółki w dużych ilościach i robienie zamętu wieloma strzałami naraz na niebie? OK, to Twoja sprawa, ja szukam czegoś pod siebie. Twoja wypowiedź absolutnie nic nie wnosi do tematu :unsure:



Jeśli chodzi o ten moździerz SP to SPokojnie ;)/> Podjadę do hurtowni jednak, będzie najpewniej. Zdaje się, że koło Warszawy jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za konkretną odpowiedź, chyba zamówię taki moździerz, albo kupię w hurtowni SuperPower, o ile znajdę czas. Co do moich preferencji to wolę wolniejsze wyrzutnie, które pozwalają na nacieszenie oczu poszczególnymi wystrzałami, a i trwają dłużej.

W hurtowni SP na 90% go nie dostaniesz. Ja ci radzę zamówić z TF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobra, dobra wy tutaj sobie gadacie o porządnych wyrzutniach, ale jaki kolega ma budżet? te 300zł? 150zł moździerz i co za resztę? 1 porządna kostkę? Nie zgodzę się też z wypowiedzią, żę jakośc efektu zależy do kalibru, w większości może i tak jest, ale nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobra, dobra wy tutaj sobie gadacie o porządnych wyrzutniach, ale jaki kolega ma budżet? te 300zł? 150zł moździerz i co za resztę? 1 porządna kostkę? Nie zgodzę się też z wypowiedzią, żę jakośc efektu zależy do kalibru, w większości może i tak jest, ale nie zawsze.


OK, a więc już precyzuję - budżet całości to budżet całości. A w kwocie ~300zł szukam czegoś, co może wygenerować nawet i tylko 3 strzały (nieważne, czy to będzie rakieta, moździerz, wyrzutnia czy co tam jeszcze innego), ale efekt miałby być możliwie największy i najpełniejszy. Dlatego zainteresowałem się moździerzami, bo w ubiegłych latach - według mnie - to one generowały największe efekty na niebie, co poparte było okrzykami ludzi znajdujących się w pobliżu, jak i dalej.

Chętnie kupiłbym jedną szelkę 5" czy 6", ale jako osoba fizyczna pozwolenia nie dostanę, dlatego muszę grzebać i prosić o pomoc w wyborze najlepszych fajerwerków pośród NWP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

OK, a więc już precyzuję - budżet całości to budżet całości. A w kwocie ~300zł szukam czegoś, co może wygenerować nawet i tylko 3 strzały (nieważne, czy to będzie rakieta, moździerz, wyrzutnia czy co tam jeszcze innego), ale efekt miałby być możliwie największy i najpełniejszy. Dlatego zainteresowałem się moździerzami, bo w ubiegłych latach - według mnie - to one generowały największe efekty na niebie, co poparte było okrzykami ludzi znajdujących się w pobliżu, jak i dalej.

Chętnie kupiłbym jedną szelkę 5" czy 6", ale jako osoba fizyczna pozwolenia nie dostanę, dlatego muszę grzebać i prosić o pomoc w wyborze najlepszych fajerwerków pośród NWP.


No i zrobiłem zakupy, w tym roku słabiutko będzie, jedyne z ciekawostek co zdobyłem, to wyrzutnię Gaoo SL1901 z roku 2011, a więc podobnież dużo lepsza od wersji tegorocznej. Zobaczymy, co z tego będzie. Oczywiście moździerzy też kilka nabyłem, ale tańszych, bez rewelacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...