Skocz do zawartości
Ratujmy Polską branżę pirotechniczną ×
  • 0

Ziarna w achtungu?


-Tensor-

Pytanie

Dzisiaj odpaliłem achtunga komety i niewypalił, postanowiłem więc wyciągnąć z niego proch i moim oczom ukazał się widok jakichś ziaren. Czy tak jest w każdym achtungu?

zk06fr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nikt nikogo nie oszukał. Łuski ryżowe stosuje się jako wypełniacz, żeby proch fotobłyskowy nie wniknął w pory zatyczki i nie spowodował przedwczesnego wystrzału. wypełniacz zapobiega przesypywaniu się fb we wnętrzu produktu. Również pochłanianie wilgoci to ważna sprawa, bo proch w środowisku wilgotnym ulega rozkładowi i różnego rodzaju przemianom, co może być niebezpieczne dla konsumenta.
BTW tego typu petardy t zwykłe oszustwo marketingowe, ich rozmiar ma spowodować większe zainteresowanie kupujący, korpus jest natomiast lichy i zawiera mało mieszanki. Podnosi to bezpieczeństwo produktu kosztem efektu, czego wymaga UE. Dlatego znacznie lepiej zainwestować w FP3 lu P2000 niż w truposza :)

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to właśnie tak wyglądają bazarowe petardy :)/>/>



endriu123457

No tak, ja tam nie kupuje na bazarze ,,nic lepszego'' , ew. na targu bo mam tam 1 znajomego który przywozi ,,świeży'' towar z hurtowni to mogę mu zaufać :D/> Ale tak to nie można ufać.Już lepiej w hipermarkecie kupić :)/>
@fpshooter, jak ładnie wytłumaczyłeś :) W sumie tak też myślałem.Tak samo jest chyba w Big Jumbo ? Zobaczcie jaka ta petarda wielka, a przecież mieszanki nie może być tam zbyt dużo, tzn. kilka ładnych gramów tak ale ta petarda jest naprawdę duża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nikt nikogo nie oszukał. Łuski ryżowe stosuje się jako wypełniacz, żeby proch fotobłyskowy nie wniknął w pory zatyczki i nie spowodował przedwczesnego wystrzału. wypełniacz zapobiega przesypywaniu się fb we wnętrzu produktu. Również pochłanianie wilgoci to ważna sprawa, bo proch w środowisku wilgotnym ulega rozkładowi i różnego rodzaju przemianom, co może być niebezpieczne dla konsumenta.
BTW tego typu petardy t zwykłe oszustwo marketingowe, ich rozmiar ma spowodować większe zainteresowanie kupujący, korpus jest natomiast lichy i zawiera mało mieszanki. Podnosi to bezpieczeństwo produktu kosztem efektu, czego wymaga UE. Dlatego znacznie lepiej zainwestować w FP3 lu P2000 niż w truposza :)/>

fps


Dzięki stary, bo jutro miałem zamiar iść opieprzyć gościa za wciskanie szitu i wyszedłbym na idiotę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...