Skocz do zawartości

Petardy draskowe - dyskusja o odpalaniu


MeRo

Rekomendowane odpowiedzi


Mhm, czyli rozumiem z tego co wyczytałem iż picolaki i te inne małe petardki to można jednak pocierając o draskę bez obawy że mi łapy pourywa?


Nigdy nie wiesz co ci urwie. Bo to zależne jest jak ta petarda jest zrobiona jeśli jest źle to wypali w chwili odpalania to oczywiste.

Proszę czytać ze zrozumieniem oraz unikać pisania postów nabijających licznik.

Niżej masz powód:


Dziękuję za radę. P.S : Przepraszam za zły dział. :blush:/>




Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc! :)/>



i dalej wałkujesz temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszce 4-5 lat temu królowały duże Ahtungi z Hestii każdy je miał praktycznie w stuffach pomimo iż były drogie. I one były na draskę według mnie totalna głupota żeby taką petardę zrobić na draskę. Ale przynajmniej dobrze że fp3 zrobili na lont. Pozdrawiam



endriu123457

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Odświerze temat bo też ostatnio petarda draskową prawie w ręce mi wybuchła. Odpalałem petarde trzy strzałową od śmieszka (położoną na ziemi i wyciągniętą ręką) bardzo mocną zapalniczką żarową. Nie odpalałem pod kątem 90° tylko od góry. Żar najwidocznie przepalił opóznienie i petarda wybuchła od razu. Na szczęście skończyło się tylko o pisku w uszach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusję można zakończyć, ponieważ CE już wymusza na importerach aby każda petarda była na lont (niezależnie od gabarytów), obecnie to tylko kwestia wyczyszczenia magazynów przez importerów ze starych dostaw :)

 

Wiec jeśli chcesz mieć pewność że petarda jest na lont znajdź na opakowaniu certyfikat CE i po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...