Skocz do zawartości

Wywody o promocjach


Rekomendowane odpowiedzi


te promocje są super i nie było by źle jakby tutaj też została taka wprowadzona ;)/>

Jeśli ja uważam, że jakiś film, praca, książka, piosenka itp jest super, to nie mogę jej wziąć i opublikować pod własnym nazwiskiem, bo to plagiat. I tak samo jest tutaj. Wiem, ze jest spora konkurencja, ale żeby być naprawdę dobrym, trzeba być oryginalnym. BigFun to wymyślił, i wspaniale, promocja jest fajna, popularna, ale to ich pomysł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeśli ja uważam, że jakiś film, praca, książka, piosenka itp jest super, to nie mogę jej wziąć i opublikować pod własnym nazwiskiem, bo to plagiat. I tak samo jest tutaj. Wiem, ze jest spora konkurencja, ale żeby być naprawdę dobrym, trzeba być oryginalnym. BigFun to wymyślił, i wspaniale, promocja jest fajna, popularna, ale to ich pomysł.

Zgadzam sie w 100% ;) ale zawsze coś można fajniejszego wymyślić, ale i tak ten sklep jest naprawdę bardzo dobry pod względem "ceny" ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JMJ - gratisy są teraz niestety albo i stety nieodłącznym elementem sprzedaży internetowej i każdy sklep, będący zainteresowany pozyskaniem klienta robi różne akcje promocyjne, polegające w gruncie rzeczy na tym samym - na tym, aby wydając konkretną kwotę, można było wziąć jak najwięcej fajerwerków. Jeden sklep realizuje promocje poprzez dawanie losowych gratisów, w innym gratisy wybierają userzy, w jeszcze innym to sklep wybiera je za nas, w innym (w moim) gratisem jest to, że to ja opłacam koszt kuriera, w jeszcze innym dostaniemy gratis kalkulator ;)

Zgadzam się, że wprowadzenie dokładnie takiej samej formuły, czyli zestawów za 99 gr byłoby zwyczajnie niesmaczne i nietaktowne, bo należy uszanować czyjąś inwencję (dlatego też nigdy nie było planów wprowadzania takiego systemu premiowania), jednakże w moim sklepie klient zawsze może liczyć na jakąś formę gratyfikacji, np. w postaci darmowej przesyłki, a taki zabieg jest stosowany przez tysiące sklepów z różnych branż na całym świecie i niedorzecznym byłoby mówienie o tym, że jest to plagiat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


JMJ - gratisy są teraz niestety albo i stety nieodłącznym elementem sprzedaży internetowej i każdy sklep, będący zainteresowany pozyskaniem klienta robi różne akcje promocyjne, polegające w gruncie rzeczy na tym samym - na tym, aby wydając konkretną kwotę, można było wziąć jak najwięcej fajerwerków. Jeden sklep realizuje promocje poprzez dawanie losowych gratisów, w innym gratisy wybierają userzy, w jeszcze innym to sklep wybiera je za nas, w innym (w moim) gratisem jest to, że to ja opłacam koszt kuriera, w jeszcze innym dostaniemy gratis kalkulator ;)/>

Zgadzam się, że wprowadzenie dokładnie takiej samej formuły, czyli zestawów za 99 gr byłoby zwyczajnie niesmaczne i nietaktowne, bo należy uszanować czyjąś inwencję (dlatego też nigdy nie było planów wprowadzania takiego systemu premiowania), jednakże w moim sklepie klient zawsze może liczyć na jakąś formę gratyfikacji, np. w postaci darmowej przesyłki, a taki zabieg jest stosowany przez tysiące sklepów z różnych branż na całym świecie i niedorzecznym byłoby mówienie o tym, że jest to plagiat.

Oczywiście. Chodziło mi o dokładnie taki sam lub bardzo podobny sposób robienia tej promocji. Mimo, ze polegają z grubsza na tym samym, to są realizowane w różny sposób i nie powinna się raz użytego pomysłu kopiować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usługi nie można opatentować więc to nie jest plagiat :)/> dlatego pomysły można powielać i kopiować w dowolnych ilościach :)

Dlatego mamy kilka for o fajerwerkach, stron z wiadomościami, stron typu kwejk, jebzdzidy, wykop, reddit, dig, itd. Jeśli jakiś pomysł jest dobrym pomysłem na biznes to można je sobie podkradać :)

Przykładowo Muller wymyślił w Niemczech stronę gdzie ludzie umawiają się wspólnie na różne imprezy i odniosła ona wielki sukces w szybkim czasie to u Nas Kowalski może założyć prawie identyczną stronę i umawiać ludzi na imprezy w Polszy i trzepać kasiure :)

Opatentować można wyłącznie wynalazek, czyli nowe rozwiązanie techniczne :)

Także Vel może brać sobie promocję z każdego sklepu jaka mu się podoba i stosować ją u siebie na stronie np pod inną nazwą :)

Jeśli ja uważam, że jakiś film, praca, książka, piosenka itp jest super, to nie mogę jej wziąć i opublikować pod własnym nazwiskiem, bo to plagiat. I tak samo jest tutaj.

Chodziło Ci o prawa autorskie, niestety źle to rozumiesz. To nie jest to samo, to jest usługa a nie produkt. Jeśli zawozisz auto do mechanika Kazia to jakby to wyglądało jakby Kazio powiedział Ci że nie może naprawić Ci auta bo taka naprawa jest zarezerwoana tylko dla Mira z pod Krakowa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Sylar tutaj chodzi o moralne zasady, ukraść komuś pomysł to nie fair jest.

Dokładnie. Plagiat pozostanie plagiatem niezależnie od tego czy prawo normuje to inaczej. Sklepy nie powinny podkradać sobie innowacyjnych pomysłów i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to czy wprowadzenie zestawów promocyjnych w 10 sklepach jest plagiatem czy nie, czy jest zgodne z prawem czy nie. Chodzi o zwykły szacunek i wyczucie taktu.
Niestety ale niektóre sklepy pojadą po trupach aby tylko się nachapać co z tego że ktoś myślał na czymś ciekawym jak i tak pomysł zostanie powielony przez 10 innych sklepów.
I uwierz nie jest przyjemne to że widzisz u konkurencji coś co sam wymyśliłeś tydzień po opublikowaniu na swojej stronie, wiemy to za autopsji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie chodzi o to czy wprowadzenie zestawów promocyjnych w 10 sklepach jest plagiatem czy nie, czy jest zgodne z prawem czy nie. Chodzi o zwykły szacunek i wyczucie taktu.
Niestety ale niektóre sklepy pojadą po trupach aby tylko się nachapać co z tego że ktoś myślał na czymś ciekawym jak i tak pomysł zostanie powielony przez 10 innych sklepów.


Niestety, pojecie ''FAIR'' w biznesie jest w ostatnich latach pojeciem obcym. Mimo, ze ceny na rynku (w internecie) sa na ten moment bardzo korzystne, to co chwile w tematach o sklepach internetowych pojawiaja sie pytania gimbusow ''Czy bedzie taniej'' ''Moze 10groszy na paczce mniej?''. To prowadzi do tego, ze niektorzy sprzedaja chyba niektore produkty po kosztach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Niestety, pojecie ''FAIR'' w biznesie jest w ostatnich latach pojeciem obcym. Mimo, ze ceny na rynku (w internecie) sa na ten moment bardzo korzystne, to co chwile w tematach o sklepach internetowych pojawiaja sie pytania gimbusow ''Czy bedzie taniej'' ''Moze 10groszy na paczce mniej?''. To prowadzi do tego, ze niektorzy sprzedaja chyba niektore produkty po kosztach :)/>


Ty dostałeś na WK w Gromie takie ceny których w PL nigdzie nie dostaniesz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uwarzam, że konkurencja na rynku jest niezbędna. Sklepy dla mnie mogą sobie podkładać nogi, grunt bym nie przepłacał. Wygra ten, który będzie prekursoerem. Znam przypadek firmy internetowej co została w większości skopiowana przez "znajomego". W sądzie sprawe o plagiat przegrała. Wolny rynek - konkurencja.
Co do sprzedawania produktów po kosztach, to proszę, nie bądźcie naiwni. Firmy mają w zależności od sektoru takie marże, że nawet obniżka o 30% generuje u nich zysk. Po kosztach lub poniżej kosztów sprzedaje się jedynie produkty zalegające na magazynie, generujące zamrożony kapitał, którego data przedatności zbliża się do końca, towar niepełny, uszkodzony itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...