Skocz do zawartości
  • 0

Gdzie się dowiem kiedy mogę strzelać w swoim mieście?


Janusz

Pytanie

Witam serdecznie chciałbym sprawdzić w internecie na odpowiedniej stronie kiedy dokladnie można odpalać sztuczne ognie w moim mieście.
Czy jest jakaś strona na której owe rozporządzenia znajdę? Głównie chodzi mi o Poznań i okolice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

lub Urzedzie Gminy jeśli mieszkasz na wiosce.

Można też poszukać w Uchwałach

ale tak jak przedmówca napisał dzwonisz i się pytasz

Wystarczy wejść i poczytać:

http://www.forumfajerwerki.pl/topic/8976-kiedy-mozna-strzelac/

i drugi

http://www.forumfajerwerki.pl/topic/5188-pozwolenie-na-strzelanie-w-ciagu-roku/

a jeśli chodzi o twoje miasto i okolice to na twoim terenie nie ma żadnego zakazu.

a po drugie rok temu już o to pytałeś i otrzymałeś odpowiedź :)Napisano 26 grudzień 2011 - 02:53

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

- dokonywania eksplozji materiałów pirotechnicznych z wyjątkiem 31 grudnia, 1 stycznia i Świąt Wielkanocnych
- sprzedaży materiałów pirotechnicznych na placach, ulicach i targowiskach
- sprzedawca zobowiązany jest do przekazania kupującemu instrukcji obsługi

Zgodnie z art. 54 KW naruszenie tych przepisów podlega karze grzywny do 500 złotych lub karze nagany.

To obowiązuje na terenie całej polski bez wyjątków.... Oczywiscie jeśli ci się poszczęści i masz fajnych sąsiadów to nie nakablują a jeżeli masz zwykłych frajerów którzy odrazu dzwonią po straż miejską to masz przesrane (tak jak ja :/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki wielkie wszystkim za odpowiedzi ;)
Myślę, że dobrym pomysłem było by pójście do pobliskich sąsiadów i poinformowanie o krótkim pokazie - z drugiej strony jednak mogą od razu zadzwonić na straż miejską/policje. Nigdy nic nie wiadomo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tzn. To jest bardzo dobry pomysł. Ja nawet myślałem rozwieśić plakty na ośedlu, że tego i tego dnia odbędzie sie pokaz pirotechniczny (siostra ma urodziny) i poprostu jak komuś się niepodoba to niech dzwoni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ile razy można pisać to samo!!!!!!!!!!!!!!!

Wszystkie rozporządzenia dotyczą terenów publicznych czyli parków placów skwerów itp. Na terenie prywatnym od 6 do 22 możesz strzelać. Oczywiście jeśli będziesz natrętny to przyjadą i wlepią ci za ZPP ale na to to zawsze i wszędzie mogą cię złapać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ty na serio? :D Chodziło o godziny, od 6 rano do 22 wieczorem..


Ty też na serio? Jemu chodziło o to czy od 6 do 22 obowiązuje we wszystkie miesiące czy w jakieś konkretne. Tak więc...

...We wszystkie obowiązuje. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No napisałeś jakieś dwie liczby 6 i 22 i ja wiem oco chodzi :/ Jest napisane jasno niemozesz strzelać !!! Tylko dwa dni w roku chyba że masz pozwolonie które możesz załatwić w urzędzie miasta/gminy. Temat do zamknięcia jak dla mnie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...