Skocz do zawartości
Ratujmy Polską branżę pirotechniczną ×
  • 0

czy mozna?


Korsarz96

Pytanie

Czy lonty mozna laczyc za pomoca tasmy izolacyjnej ? Bo na kazdym filmiku sa polaczone za pomoca opasek elektrycznych wiec niewiem czy to ma znaczenie

Edytowane przez mantis
przenoszę do działu "Pomoc"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Opcja szukaj nie gryzie. Była masa podobnych tematów. http://www.forumfajerwerki.pl/topic/6323-laczenie-lontow/page__p__65978__hl__%B3%B1czenie__fromsearch__1#entry65978



Możesz użyć taśmy izolacyjnej, ale o wiele bezpieczniej jest użyć opasek zaciskowych.
Jeśli dasz dwie opaski na jedno łączenie, to masz 99% gwarancji ze lont odpali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Filmik mówi sam za siebie, czy izolacja czy opaska to moim zdaniem to zależy też w dużej mierze od staranności wykonania łączenia, jeśli boisz się że coś nie wypali to przetestuj i zobacz na własne oczy jak spala się połączony lont różnymi sposobami, choć ja uważam że opaski uciskowe i taśma izolacyjna zdadzą egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja łączyłem 6 kostek , i nie miałem ani taśmy izolacyjnej , ani opasek zaciskowych miałem zwykłą taśmę klejącą i wszystkie lonty odpaliły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co nie znaczy, że to najlepszy sposób, możesz nawet połączyć nicią. Polecam opaski zaciskowe, u mnie się sprawdziły. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co nie znaczy, że to najlepszy sposób, możesz nawet połączyć nicią. Polecam opaski zaciskowe, u mnie się sprawdziły. Pozdrawiam


No wiem , byłem bardzo niepewny czy wszystko odpali , a jednak wszystko zadziałało tak jak chciałem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Celem zwiększenia prawdopodobieństwa odpalenia się lontu od lontu można dodatkowo naciąć ich końce pod skosem - zwiększymy tym samym powierzchnie styku wypełniacza. Taka metoda jest skuteczna dodatkowo z tego względu, że stare wyrzutnie "po przejściach" mogą mieć usypany proch z końcówek lontu, a sama otoczka, chociaż jest oblana lakierem nitrocelulozowym, nie zawsze chętnie się odpala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja zawsze łącze opaskami, ale zdarzyło się że linia lontowa , zgasła.....mimo ze byla podwójna! Teraz jak łącze lonty, to zawsze w miejscu łączenia, nacinam tak jak vel mówił i dodatkowo daje kawałek QM, wtedy już naprawde na 99% odpala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...