Skocz do zawartości
Ratujmy Polską branżę pirotechniczną ×
  • 0

Sposoby mocowań


sokol

Pytanie

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Kątownik i taśma klejąca. Proste. Klej raczej odpada, szczególnie te które nie są plastyczne po zaschnięciu, bo się wykruszą od wibracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym i tak wykorzystał kątowniki. Sztuka kosztuje 0,80 - 1,40 PLN, montuje się go jakieś 4 sekundy, jest wielokrotnego użytku... Dostęp do nich jest wszędzie - od Castoramy po małe sklepy wielobranżowe. A klej? Też kosztuje, zasycha znacznie dłużej niż trwa przymocowanie kątownika, no i tubka / puszka starczy na 2-3 mocowania, a kątownik ile wytrzyma? 300? 500? 1000 mocowań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Również polecam sposób z kątownikami - jedyny słuszny :)
- wielokrotnego użytku
- bardzo wytrzymałe
- łatwe w montażu i demontażu

Należy jedynie pamiętać o tym, aby przed rozpoczęciem przykręcania dobrze rozplanować położenie kostek na płycie, żeby nie okazało się, że na ostatnią wyrzutnie nie ma miejsca, albo że odległość pomiędzy poszczególnymi pozycjami uniemożliwia poprawne połączenie lontem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dokładnie, zawsze musisz zwracać uwage, żeby kostki FAN , V , \I/ itp nie stały za blisko siebie , tylko jedna za drugą (równolegle tymi prostymi ścianami)
Najlepiej tak jak ja zawsze robię, najpierw poukładać kostki na płycie palecie itp, poprzykładać kątowniki i na bieżąco przykręcać.
Jak robisz pokaz łączony lontem to możesz jako symulacje lontu sznurek pomierzyć najpierw i poukładać tak żeby było zgodnie z czasem

EDIT firek trochę mnie wyprzedził xd

EDIT 2 : firawerkoman, wiertarką przy fajerwerkach o.O przecież nie wolno , bo ponoć iskra ze środka może coś odpalić (np qm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja montuję torty po linii, tzn. od górnego rogu dłuższej (albo krótszej wedle upodobań) krawędzi, do dolnego rogu krawędzi, łącząc na bieżąco, później po tej samej linii od dołu do góry, od góry do dołu itd. Nie polecam bawić się wkrętarkami tuż przy loncie, bo istnieje ryzyko przeskoczenia iskry. Trzeba pamiętać o zasadzie: najpierw montaż, później podłączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jaka będzie bezpieczna odległość miedzy fontannami? i fontanną - wyrzutnią by nie doszło do zapłony od danej fontanny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jaka będzie bezpieczna odległość miedzy fontannami? i fontanną - wyrzutnią by nie doszło do zapłony od danej fontanny.

Ja przyjmuję 5 metrów ;-) między fontannami a kostkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok. 15 metrów.

Gnz - mi przy 10 metrach paleta się odpaliła :) Iskry, które się długo palą + wiatr + niezabezpieczony początek albo koniec łączenia i nawet 10 metrów nie jest straszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dlatego ja połączenia i gołe lonty zaklejam taśmą papierową tak wzdłuż, ale nie szczelnie tylko tak jakby kładę i lekko zaginam, szczególnie odsłonięte fragmenty QM.
Zawsze jakieś tam zabezpieczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niezawodny sposób mocowania wulkanów, strobo itp. galanterii to taśma aluminiowa, taka do naprawy np. rynien. Jak dla mnie szybkie, wygodne i pewne.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Działa to tak samo jak normalna taśma czy jak? : P


To jest taka specjalna taśma, jest dużo lepsza od zwykłe bo: po pierwsze nie stopi się ani nie zapali pod wpływem temperatury, po drugie klej jakim jest pokryta jest niezwykle mocny, po trzecie można ją fajnie dopasować do dowolnego kształtu. Taśmę aluminiową stosuje się m. in. do łatania rynien, tłumików itp. Dostaniesz ją w każdym sklepie typu praktiker, obi, castorama, cena ok. 20 zł za rolkę 25m.

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki na pewno mi się to przyda. :) A łatwo jest ją roztargać, przerwać?


Taśma sama w sobie jest dość wytrzymała, bo wykonana jest z grubego aluminium, dużo grubszego od zwykłej foli. Łatwo ja uciąć nożyczkami, ale w rękach rozerwać to już większe wyzwanie. Wytrzymałość coś pomiędzy taśmą zbrojoną a zwykłą pakową.

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...