Skocz do zawartości
  • 0

Mały pokaz imieninowy


JMJ Pirfotechnics

Pytanie

Witajcie,
Mam przygotować skromny pokaz z okazji imienin (nie moich, tylko zleceniodawców, chociaż moje wypadają w podobnym terminie ;)).
Budżet jest mały - 250zlotych, ale możliwości sporo większe;
Po pierwsze, teren jest ogromny, w formie lekko pochylej. Publiczność może stać na dole lub na gorze. W związku z tym nie ma ograniczeń w użyciu wachlarzy, układów W, FAN, itp.
Ponadto teren jest całkiem malowniczy, ale tego wykorzystanie już mogę sam zaplanować.
Dostałem jednak ważne kryterium które mnie trochę ogranicza - pokaz ma być w miarę możliwości cichy. Dogadałem się tak, ze większość materiałów nie będzie powodowała huku, albo będzie on tylko minimalny, co nie oznacza, ze w ogóle go nie będzie. Dam oczywiście normalne kostki w środku i finale.
Czas pokazu, jaki chce osiągnąć, to 3 minuty. Myślę ze przy takim budżecie i warunkach jest to do osiągnięcia.
Oto co sobie wstępnie zaplanowałem, wg. kolejności odpalania:
1) Dwa wulkany silberfacher w tym samym czasie
2) Dwie wyrzutnie TB-33 Wrona w tym samym czasie, ładunki krzyżujące się lub w V, pośrodku pojedyncze ładunki z kostek.
3) TB-60 60 shots
4) TB-15 9 shots
5) Finał - JW1018 + 2x szelka 2"
Jak jednak widać, plan ten ani nie osiąga wyznaczonego czasu, ani budżetu, ani nie jest super widowiskowy. DO tego TB-33 nigdzie nie jest w tej chwili dostępna.
Stad tez moja prośba do Was o pomoc w wymyśleniu alternatywy dla tych TB-33 oraz dokombinowaniu reszty pokazu.
Zakupy preferowałbym zrobić w sklepie taniefajerwerki.pl, ale mogę tez zrobić inne zamówienia w innych sklepach - budżet na wysyłki jest liczony oddzielnie ;).
Pokaz odpalany będzie z systemu. W ostatni weekend lipca pod Krakowem, jeśli to kogoś interesuje, ale nie bede mial czasu na zakupy tam.
Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Pobaw się w małe kostki typu the magic key itp, efekt crosette jest dość cichy poszukaj kostek z nim (arka coś tam miała) , pomysl też o walnięciu na finał po prostu txc045 albo txc038 zamiast bomb bo aż taki mocny finał przy takim małym pokazie potrzebny nie jest, poza tym bomby głośne są ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może jakieś SS dodaj do pokazu?

Polecam jeszcze rzymskie ognie BRC-01 jak zgram z kamery klepne na YT efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W finale bym strzelił kilka kostek typu JW25, JW26, Guliwer, po nich JW1018, bo 2x 2" to nie finał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dlaczego cichy nie efektywny, crosety, wulkany, rzymskie ognie, flesze, flary i tak dalej. A na finał Jw1000 chociaż nie wiem jaki wytwarza hałas ale to jest do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cooli, on tam nie ma budżetu 2500 zł, tylko 250 zł, żeby brc brał :P A ten produkt ma sens tylko wtedy, kiedy się strzela min. 2 szt albo więcej i ustawi się pod różnymi kątami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dlaczego cichy nie efektywny, crosety, wulkany, rzymskie ognie, flesze, flary i tak dalej. A na finał Jw1000 chociaż nie wiem jaki wytwarza hałas ale to jest do zrobienia.

wulkan czy flary to sobie można w ogródku odpalić :D i na pewno nie byłbym zadwolony z czegoś takiego.
JMJ- pozostaje Ci załatwić sekwencer (pożyczyć czy coś) , porozbierać kilka one rowów i z tego coś porobić, bo nie sądze że zleceniodawcy będą szcześliwi z pokazu za 250zł na którym zobaczą ,,mrugające światełka" i fonatnny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Capensis te małe kostki to może nie taki zły pomysł, ale nad TXC038/45 musiałabym pomyśleć, bo na pewno muszę dać ten JW1018, mam w domu trzy sztuki tego i chce w końcu odpalić żeby zrobić miejsce na nowe.
@Cooli single mogę dać o ile uda mi się pożyczyć sekwencer, a o tym muszę pogadać z firawerkomanem...
@JacuQM&Capensis zleceniodawcy maja dwa psy z czego jeden bardzo boi się hałasu, stad ten wymóg. Dobrze, ze nie musi być w pełni wyciszony i kilka normalnych kostek mogę dać.

Podsumowując, mogę dać małe kostki z crosette i typu Magic Key miedzy TB-15 a wachlarzem. W ten sposób spełnia to po części zarówno propozycje Domina i Capensisa, do tego wydłuża czas pokazu, dodaje efektywności i nie jest za głośne.
Odnośnie rzymskich ogni mogę dać ze trzy ich wyrzutnie typu JW16 w rożnych miejscach pola odpalania, co tez wydłuży pokaz i może fajnie wyglądać.
Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To by było dobre jak masz kabel to możesz rzymskie dać na kabel chyba do 20m przewodzi prąd. Gdzieś w oddali albo na budynkach bedzie ładnie wyglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

JMJ małe kostki tripla są głośniejsze od tych z jorge, huk przez nie generowany jest bardziej przenikliwy dla uszu niż dużych wyrzutni. Ja bym jednak dał stroboskopy, wulkany i rzymskie ognie dopełnione jednorzędówkami.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To może zbuduj baterię , z dużej ilośći rzymiaków i ułóż ją w fanie, troche czasu załątasz no i efekt całkiem przyjemny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na kiedy ci potrzeba tych sekwencerów? 2 sztuki moge ci podrzucić do Warszawy :) Pasuje?

Jesteś wielki
27 lipca wyjeżdżam do tego Krakowa, wiec jakkolwiek wcześniej mogę odebrać.
Dzieki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam
podrzucę kilka fajnych pomysłów na ciekawe kompozycje.
9 paczek rzymskich ogni 20 shot oraz 3 kostki sternaparade (czy jakoś tak :D) Te rozetki 16 strzałów od kellera.Koszt całości około 76zł, układ strzelania | | | czyli 36 rzymskich oraz jedna wyrzutnia rozstawione co 8-10m.Całość utworzy fajną i w miarę cichą ścianę ognia.
druga opcja, którą sam będę w tym roku stosował(oczywiście w ilościach 10x więcej :) )
12 paczek rzymskich 10 shot oraz kostka podwójna rozetka z arki.koszt około 80zł, układ strzelania \|/ \|/
czyli 2x36 rzymskich i po środku połowa rozetki, i ten zestaw x2.
Teraz moje dzieło, które już po woli tworzę :) Wulkany conic z arki około 50 sztuk.Potrzebne będą jakieś koła, do których można przykleić spody wulkanów.W łatwy sposób możemy zrobić piękne koła z wulkanów, nie wkładając w to dużo kasy.Możesz takich zrobić kilka, a widownia będzie się zachwycała cały czas :)Jeżeli ktoś nie zrozumiał o co chodzi, to dodam, że podobny efekt jest w sercach weselnych tylko że takie serce kosztuje kilka stówek :)
mam nadzieję, że trochę pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

JMJ jak chcesz to mam troche JK01 - idealnie pasuje do założeń zleceniodawcy :D
Tak na serio, to jak masz steppery to baw się w sekwencje - porozdzielaj one rowy na single, dorzuć do tego rzymskie ognie i crossety i będzie dobrze. A, no i o BS-101 na koniec nie zapomnij :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jesteś wielki
27 lipca wyjeżdżam do tego Krakowa, wiec jakkolwiek wcześniej mogę odebrać.
Dzieki!


Do Krk powiadasz ;)

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kameleon fajny pomysł i na kolejny mój pokaz początek pokazu z twojej propozycji :) do tego 4 sztuki brc-01 i pozamiatane :) Ostatnio zakochałem się w tej kostce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam
podrzucę kilka fajnych pomysłów na ciekawe kompozycje.
9 paczek rzymskich ogni 20 shot oraz 3 kostki sternaparade (czy jakoś tak :D) Te rozetki 16 strzałów od kellera.Koszt całości około 76zł, układ strzelania | | | czyli 36 rzymskich oraz jedna wyrzutnia rozstawione co 8-10m.Całość utworzy fajną i w miarę cichą ścianę ognia.
druga opcja, którą sam będę w tym roku stosował(oczywiście w ilościach 10x więcej :) )
12 paczek rzymskich 10 shot oraz kostka podwójna rozetka z arki.koszt około 80zł, układ strzelania \|/ \|/
czyli 2x36 rzymskich i po środku połowa rozetki, i ten zestaw x2.
Teraz moje dzieło, które już po woli tworzę :) Wulkany conic z arki około 50 sztuk.Potrzebne będą jakieś koła, do których można przykleić spody wulkanów.W łatwy sposób możemy zrobić piękne koła z wulkanów, nie wkładając w to dużo kasy.Możesz takich zrobić kilka, a widownia będzie się zachwycała cały czas :)Jeżeli ktoś nie zrozumiał o co chodzi, to dodam, że podobny efekt jest w sercach weselnych tylko że takie serce kosztuje kilka stówek :)
mam nadzieję, że trochę pomogłem.

Calkiem fajne pomysły, tylko muszę sobie ułożyć jak to połączyć lontem i pokleić ze sobą
Tych SterneParade nigdzie nie mogę teraz znaleźć, wiec skoncentruje się na dwóch pozostałych propozycjach, zainteresowały mnie te kola, ale nie będę wiózł z Wawy kół, wiec muszę spytać znajomych czy czegoś takiego tam nie maja, albo wymyślec alternatywę. Jezeli się nie da to spróbuję zrobić druga opcje z rzymskimi.
Myślę ze mogę do tego dać trochę singli, na tf jest kilka efektów, dodatkowo z minami wiec może fajnie wyjść
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oto co udało mi się ułożyć, patrząc na wasze propozycje:
1) 3x Wulkan Silberfacher
2) TB-60 60 Shots
3) Kompozycja 3x Sternenparade+10 rzymskich ogni 20 shots
4) TB-15 Nine Shots
5) 3x Wyrzutnia rzymskich ogni TXC335+ 3x Sternenparade + 1x strobo
6) Sekwencja single shotow i pojedynczych ładunków + 2x 2”
7) JW1018

Na zielono i pomarańczowo zaznaczone są elementy, których zmienić już nie można, bo albo mam je w domu, albo zamówiłem.
Na czerwono są elementy które zamówię w najbliższej przyszłości, ale jeśli coś wam nie pasuje, można to jeszcze zmienić.
JW1018 ma iść w ułamkach sekund po poprzedniej sekwencji szelkach.
Mam wątpliwości co do punktu 6. Moze się Wam wydawać strasznie podobny do punktu 3, ale to ma wyglądać inaczej, bo TXC335 chce ustawić w różnych miejscach pola, które jak mówiłem jest dosyć malownicze. Mimo to nie wiem czy takie wyjście będzie dobre, ale nic innego, poza zwyczajnymi kostkami albo fontannami, nie przyszło mi do głowy...
Moze Wy będziecie mieli kolejny dobry pomysł.
Dziękuję za dotychczasowa pomoc,
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Otrzymałem już przesyłki z Arki, taniefajerwerki.pl i BigFuna, tak wiec wszystkie artykuły potrzebne do pokazu już mam.
Aktualnie brakuje mi tylko sekwencerów (które chyba dostane jutro ;)) i taśmy detonacyjnej, którą chce kupić dzisiaj.
Pokaz w sobotę, film najpewniej w poniedziałek wraz ze zdjęciami całości.
A na razie daje wam zdjęcie paczki z BF:
bigfun1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie dostałem sekwencerow, a nie mam do dyspozycji nic po za tym co było w planie, wiec musiałem zmienić zamysł:
Całość będzie strzelana z jednego Meteora z takim ustawieniem na kanałach:
1) 3x Silberfacher na jednym loncie
2) TB-6
3) Kompozycja 3x Sternenparade + 30 rzymskich na jedna kostkę, wszystko na jednej taśmie detonacyjnej
4) TB-15
5) TXF335 Wyrzutnia Rzymskich Ogni x3 na jednym loncie
6) 3x SternenParade na jednym loncie (w tym samym czasie co punkt 5)
7) szelki 2" na jednym loncie
8) JW1018

Z planu wylatuje sekwencja single-shotow.
Mam nadzieje ze się uda.
Jak macie jakieś wskazówki, pomysły to napiszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie dostałem sekwencerow, a nie mam do dyspozycji nic po za tym co było w planie, wiec musiałem zmienić zamysł:
Całość będzie strzelana z jednego Meteora z takim ustawieniem na kanałach:
1) 3x Silberfacher na jednym loncie
2) TB-6
3) Kompozycja 3x Sternenparade + 30 rzymskich na jedna kostkę, wszystko na jednej taśmie detonacyjnej
4) TB-15
5) TXF335 Wyrzutnia Rzymskich Ogni x3 na jednym loncie
6) 3x SternenParade na jednym loncie (w tym samym czasie co punkt 5)
7) szelki 2" na jednym loncie
8) JW1018

Z planu wylatuje sekwencja single-shotow.
Mam nadzieje ze się uda.
Jak macie jakieś wskazówki, pomysły to napiszcie.


Walnij szelki i JW1018 na QM na jednym kanale, a rozdziel silberfachery, tj najpierw strzel 1 w środku, i w połowie palenia odpal 2 pozostałe po bokach, dokup czerwone strobo z tripla i odpal razem z pierwszym silberfacherem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...