Skocz do zawartości

Czy można zamawiać fajerwerki np: z Czech


Rekomendowane odpowiedzi

A wiece co wam powiem że to jest bardzo ciekawa sprawa z zamawianiem z innego kraju. Mam zamiar się przejść do jakiegoś prawnika jak będzie taka możliwość za darmo i zapytanie się jak to jest z materiałami wybuchowymi z poza granic naszego kraju. Na pewno o tym napisze.



JacuQM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to bez stosownych pozwoleń nie można ani kupować ani wysyłać, ponieważ każdy kraj ma inne wymogi co do towaru.Zobacz sobie np na większość towaru w Niemczech, efekty powinno się pozostawić bez komentarza :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ale dużo Niemców kupuje szelki Jorga, widać to na filmach na yt. Jestem tylko ciekawy czy oni je kupują przez pośrednika czy w Czerwińsku. To prawda u Niemców te efekty są bardzo ubogie ponieważ mają takie coś jak ograniczenie prochu na petardę i tak dalej. Jak myślicie czy takie coś w Polsce można zmienić ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DreSzCzyK

Prawnik nawet nie chciałby z toba dyskutować chyba że za $$$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Prawnik nawet nie chciałby z toba dyskutować chyba że za $$$

O tutaj pewien pan ze sklepu w czechach odpowiedzial mi :
Dobrý den, do Polska také posíláme. Objednejte si zboží,pošleme vám zálohovou fakturu pro bankovní převod. Až bude platba připsána na našem účtu, odesíláme zboží.

Dopravní náklady: 21,- EUR za balík 1 - 10 Kg 26,- EUR nad 10 - 30 Kg.





Hello, we also send to Poland. Order your goods, we will send you an proforma invoice for bank transfer. Once the payment is credited to our account, we send the parcel. Transport costs: 21, - EUR per package 1 to 10 kg, 26, - EUR for 10 to 30 kg parcel.





s pozdravem



Pawlas WEZTA SOBIE NA TLUMACZA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo legalnie nie da się kupić pirotechniki w sklepie online i wysłać ją na terenie UE. Wszystko przez przepisy bezpieczeństwa, które zabraniają firmom kurierskim przewozu tego typu materiałów.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


O tutaj pewien pan ze sklepu w czechach odpowiedzial mi :
Dobrý den, do Polska také posíláme. Objednejte si zboží,pošleme vám zálohovou fakturu pro bankovní převod. Až bude platba připsána na našem účtu, odesíláme zboží.

Dopravní náklady: 21,- EUR za balík 1 - 10 Kg 26,- EUR nad 10 - 30 Kg.





Hello, we also send to Poland. Order your goods, we will send you an proforma invoice for bank transfer. Once the payment is credited to our account, we send the parcel. Transport costs: 21, - EUR per package 1 to 10 kg, 26, - EUR for 10 to 30 kg parcel.





s pozdravem



Pawlas WEZTA SOBIE NA TLUMACZA


To samo było z holendarami :) A potem lokalna policja pukała do ich drzwi. Takie firmy wysyłają wszystkim bo mogą sobie założyć, że odbiorca posiada odpowiednie papiery na przyjmowanie takiego towaru. Wiadomo jak sie to potem kończy. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh lokalna policja puka do drzwi, gorzej jak nic nie znajdą bo ich tempo jest takie że pewnie pojawili by się pare tygodni po sylwestrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


heh lokalna policja puka do drzwi, gorzej jak nic nie znajdą bo ich tempo jest takie że pewnie pojawili by się pare tygodni po sylwestrze.


Żebyś się nie zdziwił ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Żebyś się nie zdziwił ;)

A tam chłopak nie ma pojęcia co gada. Nie ma sie co udzielać. Niech idzie do tego swojego "PRAWNIKA" wyglądający jeszcze jak bobas z pytaniem, że chce zamówić nielegalną profesjonalną petardę z czech i czy jest to legalne. :D

PS: Tak tak Jacu możesz mnie zminusować za szczerą prawdę i walnąć focha. :P
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie walne focha, ale jak jest w przypadku systemów ?


Systemy możesz kupować bez ograniczeń, chyba że używają częstotliwości i mocy fal radiowych, na których użycie wymagana jest oddzielna koncesja.

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...