Skocz do zawartości

Pirotechnika na stadionach


Kamilegionista

Czy uważasz, że pirotechnika na stadionach powinna być legalna?  

25 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy uważasz, że pirotechnika na stadionach powinna być legalna?



Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Ostatnio rzadko się tu pojawiam. Chciałem rozkręcić taki temat. W Polsce mamy chory przepis, który zabrania używania pirotechniki wszelakiej maści na stadionach, dlaczego? Sensownego uzasadnienia w sumie brakuje. Jeśli robią to osoby wyznaczone, jeśli nikomu nie dzieje się krzywda, w czym jest problem? Wypadki na stadionach z pirotechniką są znikome, ja nie spotkałem się z żadnym incydentem, żeby kogoś coś poparzyło, czy odniósł jakieś obrażenia w skutek odpalenia racy, petardy.
Co Wy o tym myślicie? Od razu mówię, jeśli ktoś ma zamiar pisać w stylu "bo to bydło, kibole" i tym podobne - niech sobie odpuści, bo to mi daje 100% pewność, że ta osoba nigdy nie była na żadnym meczu.
Pirotechnika na stadionach jest potrzebna, ludzie tym też poniekąd żyją, bo nie każdy ma siłe oglądać przez 90 minut marnych kopaczy, oprawa z użyciem pirotechniki bardzo urozmaica widowiska sportowe, i przyciąga widownie. A niestety, obecnie ludzie którzy odpalą race są traktowani jak najgorsze zło, a wyroki często dostają gorsze, niż dla pedofilów.
Spójrzcie jak pięknie mogą wyglądać Polskie stadiony, z użyciem pirotechniki:

legia%20varsavia%20POLONIA.jpg
http://www.youtube.com/watch?v=fbVRwon9w70
2wgx85x.jpg
2crvtzr.jpg
k,MjgyNjUwNzEsNTg5MDMw,f,oprawa_lecha_poznan_1.jpg

To jest tylko kilka zdjęć, które znalazłem na szybko. Czekam na wasze opinie. Jeśli czytasz wybiórczą i twoim ulubionym kanałem jest TVN - opusć ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście ja jestem za tym aby odbywały się oprawy na meczach bo nawet fajnie to wygląda jak piłkarze grają i nagle się zaczyna oprawa jest to też zarazem zmobilizowanie dla piłkarzy więc myślę że powinno być to legalne na stadionach ;)
ps. Ładne fotki opraw zamieściłeś lecz brakuje mi tu Lechii :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście uważam, że osoby które nie mają zielonego pojęcia o pirotechnice nie powinni jej używać w tak zatłoczonych miejscach.Race dymne no jeszcze ujdzie ale race z których leci prawie sam ogień a nie dym oraz petardy itd to poroniony pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak nie możecie zagwarantować nawet 90% bezpieczeństwa, tak więc też jestem na nie :) Może i wy będziecie się ok bawić a trafi to do jakiego idioty z innej drużyny i szkód tylko narobi w tłumie. Mam gdzieś film gdzie takie osoby 2" bombki wrzucali na boisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem z tym filmem z szelką na boisku. To nie w Polsce akurat. Tak jak pisałem, przypadków z uszczerbkami na zdrowiu związanymi z pirotechniką na stadionach w Polsce nie ma.
Możemy zagwarantować sobie bezpieczeństwo, jeśli wiemy kto to odpala. Nie odpalają to osoby przypadkowe, które dostaną od kogoś race i usłyszą "masz odpal".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie odpalają to osoby przypadkowe, które dostaną od kogoś race i usłyszą "masz odpal".


dokładnie tak jak napisał Legionista że to nie jest pierwszy lepszy dzieciak z racą tak samo jest przy prowadzeniu dopingu oczywiście co jakiś czas się zmieniają osoby bo nie da się drzeć przez 90min jest wyznaczona osoba do tego i tyle więc jestem za ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osoby wyznaczone do odpalania pirotechniki ? xd jeżeli ktoś potrafi się dogadać z xx xxx tyś ludzi, kto odpala to gratuluję ;) Pirotechnika nigdy nie przejdzie przez brami na prawdziwych meczach, i tego się nie zmieni nigdy, gwarantuje.Zbyt brutalne czasy są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również się przyłączam do wypowiedzi kameleona, ponieważ jest to zbyt niebezpieczne. Posługiwanie się wyrobami pirotechnicznymi w tak zatłoczonych miejscach to zły pomysł.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


osoby wyznaczone do odpalania pirotechniki ? xd jeżeli ktoś potrafi się dogadać z xx xxx tyś ludzi, kto odpala to gratuluję ;) Pirotechnika nigdy nie przejdzie przez brami na prawdziwych meczach, i tego się nie zmieni nigdy, gwarantuje.Zbyt brutalne czasy są...


Teraz opowiem jak to wygląda na stadionie.
Przed meczem są organizowane przez grupy ultrasów różnego rodzaju materiały do kibicowania jak flagi, race, petardy, fontanny itp nie jest możliwe aby osoba która nie jest w grupie która robi daną oprawę wniosła na stadion jakieś materiały pirotechniczne
http://www.youtube.com/watch?v=YwtJVQFB9es

jak widać na tym filmiku zaczyna się piękna oprawa i w 35sek odpalone są czerwone race na samej górze przez ludzi którzy należą do grupy organizującej oprawę nie są te race odpalane np w tłumie ludzi dla bezpieczeństwa.

Lecz przypomniała mi się jedna oprawa mojego klubu Lechii na poprzednim stadionie gdzie wszyscy kibice przy wejściu na stadion dostawali opakowanie z zimnymi ogniami

http://www.youtube.com/watch?v=zpxKehXyBBE

no ale powiedzmy sobie szczerze kto może sobie zrobić krzywdę zimnymi ogniami ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


osoby wyznaczone do odpalania pirotechniki ? xd jeżeli ktoś potrafi się dogadać z xx xxx tyś ludzi, kto odpala to gratuluję ;) Pirotechnika nigdy nie przejdzie przez brami na prawdziwych meczach, i tego się nie zmieni nigdy, gwarantuje.Zbyt brutalne czasy są...


Dogadać z kilkoma tysiącami ludzi? Owszem można, nie wiem czy wiesz, chociaż nie, jestem pewien że tego nie wiesz, ale pirotechnika jak i oprawy są organizowane TYLKO na trybunach ultras, ludzie którzy tam idą nie są przypadkowi, każdy idzie tam nie po to, żeby oglądać marny mecz, tylko żeby wspierać swoją drużynę przez 90 minut. Taka jedna trybuna nie jest wcale trudna do ogarnięcia przez osoby decyzyjne. Wystarczy że gniazdowy powie - nie ma samowolki w odpalaniu piro - i nie ma odpalania. A jeśli trafi się taki przypadek, są wyciągane koleżeńskie konsekwencje.
Uwierz mi, organizacja tego wszystkiego jest o wiele lepsza, niż się tu niektórym wydaje... Ja wiem, że telewizja wam pokazuje kibiców jako pół mózgów, ale rzeczywistość jest troche inna :) Na stadionie nic nie dzieje się przypadkowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mogę tutaj napisać, bo wczwartek oglądałem na TVN-ie kuchenne rewolucje, ale zaryzykuję.

Kilka warunków:
- brak samowolki w piro, wszystko zorganizowane przez konkretnych ludzi, którzy odpowiadają za oprawę

- w razie jakiegoś wypadku osoby odpowiedzialne za oprawę ponoszą konsekwencje

- brak produktów rozpryskowych i hukowych (żeby ustrzec się od debili, którzy rzucają szelki na murawę)

I w ten sposób w mecze można tchnąć trochę magii, polotu i piękna. Trzeba pamiętać, że fajerwerki są dla ludzi i jeżeli tylko są odpowiednio używane, to ZAWSZE dają uśmiechy na twarzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie wiem czy mogę tutaj napisać, bo wczwartek oglądałem na TVN-ie kuchenne rewolucje, ale zaryzykuję.

Kilka warunków:
- brak samowolki w piro, wszystko zorganizowane przez konkretnych ludzi, którzy odpowiadają za oprawę

- w razie jakiegoś wypadku osoby odpowiedzialne za oprawę ponoszą konsekwencje

- brak produktów rozpryskowych i hukowych (żeby ustrzec się od debili, którzy rzucają szelki na murawę)

I w ten sposób w mecze można tchnąć trochę magii, polotu i piękna. Trzeba pamiętać, że fajerwerki są dla ludzi i jeżeli tylko są odpowiednio używane, to ZAWSZE dają uśmiechy na twarzach.



No i to jest konkretna wypowiedź ;) Brak samowolki jest, a tam gdzie nie ma - być powinien. To osoby decyzyjne powinny decydować o tym co się będzie działo, a co nie.
Z drugim punktem również się zgadzam. No i szelki na murawę to rzeczywiście troche wyższa szkoła patologii ;)) Zabawa zabawą, ale to już może zrobić krzywdę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jak widać na wyżej wymienionych filmikach jest użyte mało pirotechniki i to jest w tłumie ludzi i nikomu nie stała się jakakolwiek krzywda czy innego typu.Na dole macie filmik z tego samego meczu druzyny przyjezdnej która zaprezentowała oprawę z dużą ilością rac i jak widać ludzie bawią się świetnie i "race z których leci sam ogień nie narażają pozostałe osoby na zagrożenie ". W celu odpalania rac,strobo,fontann,petard hukowych,dynnych jestem na TAK ale jeżeli chodzi o odpalanie szelek albo blisko ludności odpalanie kostki [tak jak to miało miejsce w Finale PP] jestem na nie , kostki ew. z dala od ludności . pzdr.
http://www.youtube.com/watch?v=5PRJFzTKFW8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Jak widać na wyżej wymienionych filmikach jest użyte mało pirotechniki i to jest w tłumie ludzi i nikomu nie stała się jakakolwiek krzywda czy innego typu.Na dole macie filmik z tego samego meczu druzyny przyjezdnej która zaprezentowała oprawę z dużą ilością rac i jak widać ludzie bawią się świetnie i "race z których leci sam ogień nie narażają pozostałe osoby na zagrożenie ". W celu odpalania rac,strobo,fontann,petard hukowych,dynnych jestem na TAK ale jeżeli chodzi o odpalanie szelek albo blisko ludności odpalanie kostki [tak jak to miało miejsce w Finale PP] jestem na nie , kostki ew. z dala od ludności . pzdr.
http://www.youtube.com/watch?v=5PRJFzTKFW8


Ps:Nasza kochana Zawisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ile z osob bedacych na nie bylo na meczu?
Ilu z Was kiedykolwiek odpalalo race w zatłoczonym miejscu?
Raca odpalona z głowa nie zrobi krzywdy bo jak ?
Jesli tym sie nie rzuci czy nie zblizy komus do twarzy to nie ma jak:)

A filmik wyzej pokazuje, że legalizowac piro ale z głowa i nie dawac pełnej swobody:)

Chłopaki leca Polska a ja polece czyms innym :)
Besiktas



tam komus powiedziec ze piro jest niebezpieczne to wysmieja :)

Hajduk Split 100-lecie

(race pistoletowe) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jak najbardziej pirotechnika powinna być obecna na stadionach i to legalnie a nie tak jak teraz. Katarzyna W. pewnie dostanie z 2-3 lata w zawiasach, kibic za odpalenie racy morskiej nawet do 5lat w zawiasach, dziesiątki tysięcy złotych kary i zakaz stadionowy na mecze ukochanej drużyny.
Bo to Polska właśnie...

Najbardziej efektownie na stadionach prezentują się strobole i race (szczególnie te morskie).
Coś ze Śląskiego podwórka:





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uważasz, że pirotechnika na stadionach powinna być legalna?
Tak, ale używana z wyobraźnią i przepisami,bo u nas to na prawdę różne rzeczy się dzieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czy uważasz, że pirotechnika na stadionach powinna być legalna?
Tak, ale używana z wyobraźnią i przepisami,bo u nas to na prawdę różne rzeczy się dzieją.

Wiesz, my cały czas piszemy o NORMALNYM i BEZPIECZNYM ODPALANIU, tworzeniu choreo na sektorach itd.

Wyobraź sobie sytuację. W sylwestra pojawia się zakaz strzelania bo 100 pajaców w skali kraju rzuci komuś petardą pod nogi, wyceluje PERFECTA komuś w okno itd. Przez to potem idzie opinia w kraj w wsi24 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...