Skocz do zawartości

02.02.2012 r. - Warszawa - Wzniesienie ostatniego piętra wieżowca przy Złotej 44


velibrum

Rekomendowane odpowiedzi

Data: 02.02.2012 r.
Miejsce: Warszawa, ostatnie piętro wieżowca przy Złotej 44
Okazja: Wzniesienie ostatniego piętra wieżowca przy Złotej 44
Wykonawca: nieznany (Nakaja ???)
Film:

http://www.youtube.com/watch?v=-eVbLz5RyGM

Film jedynie poglądowy, poucinane kadry, nie wiadomo jaka część pokazu została pokazana.

Ten temat założyłem aby pokazać pewną bardzo cieszącą mnie tendencję. Pokazy bardzo powoli, ale jednak stają się nieodłączną częścią ceremonii otwarcia co ważniejszych obiektów, a nawet ukończeń szkieletu wieżowca. Brawa dla inwestorów ;) Co do samego pokazu, to nie wygląda on na arcydzieło, użyto głównie efektów bez huku. Dużo min, komet, wachlarzy, zauważyłem nawet wyrzutnie typu peacock, ale wszystko strzelone bez większego polotu, czy innowacyjności. No ale wstrzymam się z krytyką, bo nie znam okoliczności pokazu, firma widać albo nie miała czasu, albo warunków dla stworzenia lepszego pokazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakaja się niestety nie popisała. Mimo w miarę dobrych włoskich singli i min, zepsuli całe widowisko dymiącymi rzymskimi ogniami. Ja na tego typu pokazie widziałby chociaż kilka sekwencji, a ten pokazik był strzelony na wiwat. Mając do dyspozycji ten sam materiał Grom na pewno lepiej by skomponował całość. Wystarczyło rzymskie poukładać na planie koła, a z ss i min zrobić kilka wachlarzy i ten pokaz inaczej by wyglądał. Cóż wyszło jak wyszło, ale brawa dla organizatora, ze dał kasę na taki akcent.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym drugim filmie już więcej widać. Największe wrażenie zrobiły na mnie baterie BS-101. Widząc dźwig na dachu, rozumiem dlaczego nie za bardzo dało się lepiej rozplanować strefę. Nie mniej jednak brakło mi sekwencji. Kilka JW1020/JW1021 zrobiłoby znaczącą różnicę. Bez dodatkowych kosztów można było zastąpić, bardzo dymiące kostki JW1006 właśnie tymi jednorzędówkami.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz moje nagranie -



Jak wcześniej wspominałem był to tylko akcent pirotechniczny rozpoczynający iluminację konstrukcji wieżowca. Jednakże ciekawą rzeczą było odpalanie fajerwerków z ostatniego piętra, czyli prawie 200 m nad ziemią. Z pewnością było to spore zaskoczenie dla wszystkich widzących gdzieś z oddali fajerwerki na takiej wysokości. Oprócz z ostatniego piętra, materiały były także odpalane z tarasu. Do pokazu wykorzystano baterie w układach FAN i I, różnego rodzaju wachlarze, miny, rzymskie ognie i komety. Mi bardzo spodobały się kroczące po tarasie złote miny z czerwonymi stroboskopami a także białe krozety na szczycie budynku. Niesamowite wrażenie zrobiły także złote wiry z salutami, których huk odbijający się od budynków był przepiękny. Również finał z wykorzystaniem salutów z BS-101 był efektowny.
Moim zdaniem cała prezentacja byłaby dużo bardziej efektowna, gdyby efekty pirotechniczne były cały czas aktywne zarówno na ostatnim piętrze jak i na tarasie. Szkoda, że w czasie gdy np. na górze odpalono srebrne komety, nie odpalono ich także na dole, przez co dół wieżowca był przez dłuższy czas "łysy".

A tak na marginesie:

Pokazy bardzo powoli, ale jednak stają się nieodłączną częścią ceremonii otwarcia co ważniejszych obiektów, a nawet ukończeń szkieletu wieżowca.

No to vel szykuj się na wiosnę (prawdopodobnie kwiecień) kiedy to będą otwierać Most Północny w W-wie. Ostatnio czytałem, że Stołeczna Estrada weźmie się za realizację imprezy otwarcia, a Stołeczna Estrada = Goldregen :D Mam nadzieję, że pójdą wzorem otwarć dwóch poprzednich mostów i teraz też zdecydują się na pokaz.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wymagajcie aż tak wiele od tych pokazów. Fajnie jak by nasze firmy robiły coś takiego jak tu tylko bez tej ostatniej części...

A chodzi dokładnie o umieszczenie ładunków na piętrach. Bo w tym wczorajszym pokazie mogło być tak jak na tym filmiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw mówisz nie wymagajcie a potem, że fajnie by było jakby zrobili tak jak z tego filmu. To w końcu wymagasz czy nie? Bo te 2 zdania twoje przeczą się nawzajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...