Skocz do zawartości

Race krótki opis


Lukas1985

Rekomendowane odpowiedzi

Tematu nie widze, szukajka tez nic specjalnego nie pokazała.
Powoli:
1 pochodnia ratownicza
chyba najgorsza z rac. Kiedys dobra jakosc wieksza teraz zmniejszona sypie iskrami, generalnie nie polecam.
pochodnia%20ratownicza1.jpg
2 raca plastikowa
iw4yyq.jpg
cena ok 12-14zl.
Bardzo dobre race na filmiku niżej wyglada jakby sypaly ostro iskrami jednak w moim wypadku nie dalo sie tego odczuc.
warte ceny.
(iskry ktore widac to najpewniej efekt spalania sie plastiku wiec nie parza)
http://www.youtube.com/watch?v=zFSJ1Krbjxc&list=UUijcFZf2cx1FaEdfuQwXU-g&index=6&feature=plcp
3Race morskie metalowe (włoskie)
d_351.jpg
Bardzo dobre race. Cenowo ok 18-20zl. mozna brac spokojnie.
To juz nie flary za 9zl a profesjonalny produkt.


4Race morskie Comet
najlepsze race ktore sa na rynku ale i najdroższe.
Cena w granicach ok 25-30zl (widzialem nawet po 50-60zl)
d_160.jpg
Jest to najprawdopodobniej ta raca:
http://www.youtube.com/watch?v=2t2_Lrv9ORo


nie wspisuje tutaj flar ktore w sklepach chodza po 7-9zl.
nie warto o tym wspominac w momencie kiedy mamy race profesjonalne w cenie kilka zl wyzszej.
Chyba ze ktos bedzie chcial wtedy moge dorzucic (ew niech ktos dorzuci).

Pytano w innych tematach gdzie kupowac?
W Polsce sa tylko 2 stronki ktore podchodza profesjonalnie do tematu:
www.ultras-piro.com
www.ultrasshop.com
Sklep firebis niestety zbiera coraz gorsze noty ale wpisuje - jak ktos chce niech ryzykuje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Te pochodnie ratownicze zmieniły swój wygląd i są o krótsze, ale grubsze.
Odpalam je od kilku lat i poza urywającym się sznurkiem (1 na 10 rac) nie narzekam.

Te plastikowe to są race włoskie. Sprowadzone z Włoch.
Używa je wiele ekip kibicowskich na Bałkanach, w Grecji czy we Włoszech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Rangiz ma akurat racje.Comety są nie do przebicia i żadna morska nie może się im równaż.Mówię o cometach tych wysuwanych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że wszystko oceniamy na wzrok albo na słuch, każdy to może postrzegać nieco inaczej, nie jesteśmy tacy sami :)/> Jeden po swoim słuchu powie że Colour Salute lepsze niż fp3new a drugi słyszy jakoś odwrotnie, tak samo każdy wg siebie i tego co subiektywnie widzi ocenia rodzaj racy, czy innych środków, także spoko.

 

Sam raczej ze względów oszczędnościowych nie dopłacałbym 10zł do comety, od racy morskiej ale od zwykłej flary do morskiej warto dołożyć. Taki rozsądny kompromis ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati :)

Masz pewność że to te race które rozpisałeś ?

Czy ot tak znalazłeś fotki i wrzuciłeś.

Niektóre race mogą się dopalać czy rozpalać i dlatego "ogień jest mniejszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam pewność.Inaczej bym nie wrzucił.Co do drugiego aspektu to tak, masz racje.

Moja opinia zostanie niezmienna.Oryginalne Comety są lepszę niż morskie.Sama cena rynkowa mówi sama za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg szefostwa pewnego sklepu który zajmuje się tematem na codzień (napisałem do nich celowo że chcę zakup do takiej i takiej kwoty, a nie że wezmę tyle samo tej droższej comety, jak mi wcisną o niej kit żeby zarobić) wychodzi na to, że towar sprowadzany do naszego kraju jako comet powinien właśnie mocniej nakopcić dymu, świetlnie nie będzie sie to raczej różnić dla zwyczajnego odpalacza/oglądacza.

 

Pisząc wcześniej, że uważam kometę za nr1 własnie bardziej chodziło mi o dodatkowe wrażenia w postaci gęstszego dymu/mgły w stosunku do racy morskiej, a nie o jakieś tam mega lepsze światło :)

 

Czytając dziś rano maila którego otrzymałem, utwierdziłem się w tym, co napisane powyżej, nie chciałem wcześniej siać zamętu w tej sprawie opierając się tylko na moim wrażeniu, więc popytałem kawałek dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati zdjęcia racy morskiej nie są robione po zmroku a 2 fotki innych rac dałeś na tle nocy/wieczora. Sam testowałem race morskie i nie wymieniłbym na inne. Światło było tak mocne, że później musiałem długo czekać aby wzrok wrócił do normy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy filmik z tematu przedstawia racę morską, środkowy też morską, a ostatni cometa. Żaden nie pokazuje taniej racy za 12-14zł, jest pomyłka w linkach z yt, więc podglądu tej najtańszej nie macie, żeby się zbytnio nikt nie podniecał tą plastikową nr2.

 

 

Uważam, że od taniej flary/pochodni meczowej do morskiej oczywiście warto dopłacać, a czy warto dopłacać do cometa jeszcze dalej? Różnica nie jest na tyle istotna by dawać 8-10 zł więcej moim zdaniem i też bym na morskiej poprzestał, część z Was pewnie nawet różnicy nie zauważy.

 

To tak samo jak kompromis w zakupie petardy hukowej. Najbardziej opłaca się fp3new, mimo że gdzieś tam pewnie znajdzie się trochę lepszy, ale mniej opłacalny achtung, czy coś jeszcze innego :)/>/>/>

Tak samo tu opłaca się coś pośredniego czyli morską bo róznica jest niewielka.

 

 

Stosunkiem cena/jakość wygrywa morska, ale też trzeba tu uważać, żeby nie przepłacić. 16-18zł to normalna cena za taki towar w sprzedaży detalicznej, maksymalna cena to 19-20zł. Jeśli gdzieś jest drożej to są to pośrednicy-oszuści którzy wciskając kit o lepszej jakości sprzedają ten sam towar, np. z odklejoną naklejką dystrybutora, albo nawet próbują "przemetkować" racę na coś swojej produkcji by wyglądało na inną!

 

Raca morska kosztuje zawsze powyżej 15 ale nigdy więcej niż 20zł i tyle.

Nie pomylić z tanią świeczką za 6-10zł, wciskaną czasem ludziom po 15pln której nawet nie wolno trzymać w dłoni tylko co najwyżej wsadzić w piasek i która prawie wcale nie dymi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati zdjęcia racy morskiej nie są robione po zmroku a 2 fotki innych rac dałeś na tle nocy/wieczora. Sam testowałem race morskie i nie wymieniłbym na inne. Światło było tak mocne, że później musiałem długo czekać aby wzrok wrócił do normy :)/>/>/>/>/>/>

 

No tak następeny aspekt, który może dawać tam jakieś odzwierciedlenie.Proszę bardzo tu comety po zmroku, nie w nocy http://www.ultrasshop.com/galerie/7/371a7c77b1db7296700a7edf53d631e3.jpg Cooli miałeś morsą, również miałem i jestem mega zadowolony, ale jeśli tej w ręku nie miałeś http://www.ultrasshop.com/foto/167_0.jpg to nie możesz być obiektywny.Nie mówię tu, że jej płomień jest 3x większy, a dym jest na pół stadionu, ale jest zdecydowanie lepsza.Nie mam zamiaru tu nikogo na siłę przekonywać i uszczęśliwiać, ale jeśli ktoś chce się przekonać, to niech kupi Comete (koszt 30 zł) i zobaczy różnicę ;)/>/>/>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 sprawy.

ja mam taniej niz us race to po pierwsze (15,5 zł a powyzej 10sztuk 15zł - chętni pw)

Po drugie - jesli obie race swieca na 15tys candeli to jak moze ktoraś być mocniejsza?

Cometa to firma droga i będąca od dawna na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Też widziałem. Uważajcie na nie ! Można je kupić w sklepach internetowych poświęconych oprawą stadionowym.

 

 

 

JacuQM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...