Skocz do zawartości
Ratujmy Polską branżę pirotechniczną ×
  • 0

Jaki lont lepszy


Gość Daniel

Pytanie

Gość Daniel

Witam jutro zamierzam zamawiać paczke na fm.pl lecz mam jeszcze 1 dylemat ponieważ kupuje 20m lontu 10szybko palnego i 10 wolno palnego i tutaj pytanie jaki lont najlepszy czyli 2mm czy 2.5mm czy 3mm jeśli chodzi o cene to cena ta sama mam nadzieje ze szybko ktoś mi doradzi i pomoże w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość tygrys ;)

Najlepszy jest 2,5mm, 3mm jest troszkę mało plastyczny, a 2mm troszkę za cienki do niektórych operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

3mm

Za takiego posta powinieneś dostać warna, nie wniosłeś nic do tematu bo nie opisałeś dla czego uważasz że akurat lont 3mm jest najlepszy, tylko po prostu nabijasz sobie posty żeby np mieć dostęp do SB.
Wracając do tematu, myślę że powinieneś kupić szybki lont 3mm a wolny 2,5mm ponieważ szybki lont zazwyczaj służy do łączenia kilku wyrzutni więc musi być niezawodny, a wolny 2,5mm będzie bardziej giętki i możesz go lepiej wykorzystać z pewnością że nie połamie się i nie zgaśnie.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Im grubszy tym lepszy. Grubszy lont jest zazwyczaj bardziej elastyczny, mniej podatny na złamanie a do tego jego prędkość spalania jest bliższa temu co deklaruje dostawca.
A co do twojej wypowiedzi FM to najpierw najeżdżasz na kogoś innego,a potem sam bzdury piszesz! Od warnów jest administracja i to my decydujemy kto i za co je dostaje, zgodnie z regulaminem forum!

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja kupuje 10m wolno palnego po 3mm
Dla mnie lepszy czy doczepic do petardy to sie nie zegnie,bedzie sztywno sie trzymal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość tygrys

Im grubszy tym lepszy. Grubszy lont jest zazwyczaj bardziej elastyczny, mniej podatny na złamanie a do tego jego prędkość spalania jest bliższa temu co deklaruje dostawca.
A co do twojej wypowiedzi FM to najpierw najeżdżasz na kogoś innego,a potem sam bzdury piszesz! Od warnów jest administracja i to my decydujemy kto i za co je dostaje, zgodnie z regulaminem forum!

fps


Nie słuchaj człowieka, na tym forum administracja myliła się nie raz i nie raz to udowadniałem i dostałem bana. Lont 2,5mm jest świetnym kompromisem i sprawdzi się zawsze i wszędzie, a z 3 mm może być różnie. Możesz trafić na wersję LQ,HQ, lub standard, który tak jest mniej plastyczny od 2,5mm.

RÓŻNICE:

LQ- Lont trochę niższej jakości. Posiada cieńszą warstwę lakieru NC przez co jest mniej elastyczny i może się łamać.

HQ-lont wykonany jest inną techniką niż pospolity Visco zawierający wewnątrz nitki. Nasz produkt składa się z 5 lontów papierowych (paper fuse) oplecionych nicią i dokładnie pokrytych lakierem nitrocelulozowym. Dzięki temu jest on praktycznie niełamliwy!

Sam zdecyduj, ale nie ma co ryzykować bierz 2,5mm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie słuchaj człowieka, na tym forum administracja myliła się nie raz i nie raz to udowadniałem i dostałem bana. Lont 2,5mm jest świetnym kompromisem i sprawdzi się zawsze i wszędzie, a z 3 mm może być różnie. Możesz trafić na wersję LQ,HQ, lub standard, który tak jest mniej plastyczny od 2,5mm.

RÓŻNICE:

LQ- Lont trochę niższej jakości. Posiada cieńszą warstwę lakieru NC przez co jest mniej elastyczny i może się łamać.

HQ-lont wykonany jest inną techniką niż pospolity Visco zawierający wewnątrz nitki. Nasz produkt składa się z 5 lontów papierowych (paper fuse) oplecionych nicią i dokładnie pokrytych lakierem nitrocelulozowym. Dzięki temu jest on praktycznie niełamliwy!

Sam zdecyduj, ale nie ma co ryzykować bierz 2,5mm.


Po pierwsze bana nie dostałeś " za nic", po drugie napisał że zamawia z fm, a akurat wiem co oni mają w ofercie. A co do twojego wywodu na temat lakieru to kolejna bzdura. Ja kupowałem niedawno lont w speedzie taki, który ty określasz "lq" i możesz sobie z niego spirale robić, wiązać supły a i tak się będzie dobrze palił. Często miałem też lont - jak ty to zwiesz - "hq" i z nim było więcej kłopotów. Ze względu na mocne lakowanie jest podatny na złamania a ponad to jest na tyle sztywny, że ciężko się go łączy z lontem od wyrzutni. A elastczność lontu jest odwrotnie proporcjonalna do ilości lakieru, czyli dokładnie odwrotnie niż ty insynuujesz. To tyle w temacie "lq,sq, sq i srusrusrubźziu..."

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Daniel

Tak naprawde dalej nie wiem jakiego kupić bo kazdy mówi co innego i nie wiem ale może wam bardziej wyjaśnie do czego będe go używał i może będzie wam łatwiej mi pomóc wolno palnego zamierzam urzyć do "wachlarzo-wyrzutni" rzymskich ogni(okolo 2000shot) oraz troche szybko palnego na finał tego "wachlarza" a jeśli o łączene wyrzutni to zamierzam połaczyć je w taki sposób aby po skączeniu sie 1 wyrzutni 2 zaczeła strzelać czyli okolo 30cm lontu miedzy wyrzutniami itp i na karabinek troche. Około 10m wolno palnego i z 10szybko palnego zamierzam kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość tygrys

Napisałem ci 2,5 mm uniwersalny i do wszystkiego, szczególnie jak będziesz łączył 200 rzymskich ogni.Z 3 mm różnie bywa i przy bliskich łączeniach "rzymiaków" odpada. Są też inne "prawdy", jakie...? :D możesz wywnioskować z opisów powyżej. :laugh:

EDIT# fps na przykład te twoje bzdety o loncie 3mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość TheROBCIOZOL

Za takiego posta powinieneś dostać warna, nie wniosłeś nic do tematu bo nie opisałeś dla czego uważasz że akurat lont 3mm jest najlepszy, tylko po prostu nabijasz sobie posty żeby np mieć dostęp do SB.
Wracając do tematu, myślę że powinieneś kupić szybki lont 3mm a wolny 2,5mm ponieważ szybki lont zazwyczaj służy do łączenia kilku wyrzutni więc musi być niezawodny, a wolny 2,5mm będzie bardziej giętki i możesz go lepiej wykorzystać z pewnością że nie połamie się i nie zgaśnie.
Pozdrawiam

Nie sr** się, jestem tu dopiero miesiąc i nawet nie wiem co to jest SB :)A 3 mm dlatego że lont jest gruby i szybkopalny, co za tym idzie jest bardziej "wytrwały". Pali się nawet pod wodą, nie jest łamliwy, i świetnie łączy się z innymi lontami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...