Skocz do zawartości

Dementacja informacji o wyrzutniach 1.3G


firawerkoman

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie


Pragnę poruszyć temat oznaczeń 1.4 i 1.3 przez importerów. W moim przykładzie posłużę się Jorgiem gdyż to na nim najlepiej mogę zobrazować o co mi chodzi, jednak nie tylko ten importer tak działa. Większość z nas patrząc na stuffy i widząc baterie nie oklejoną kolorową poligrafią myśli sobie "ten to jest gość ma wyrzutnie 1.3G" Nic bardziej mylnego w tym stwierdzeniu. Cennik Jorga zamieszczony w temacie o zakupach na Wulkanie nie jest cennikiem na produkty 1.3G tylko zwyczajne 1.4 czyli takie co ma każdy. Cennik nazywa się NWP i w nim są zawarte jedynie artykuły 1.4G. Oferta na 1.3G jest w zupełnie innym cenniku. Czyli słynna wyrzutnia "JW313 1.3g NWP" jak to można wyczytać z pewnego filmu na yt jest zwykłą baterią 1.4G. Trzeba by się zastanowić czemu Jorge zrobił taki cennik z produktami 1.4 nazywany Profesjonalnym, myślę że wystarczy spojrzeć na artykuły w nim zawarte. Dla zwykłego amatora co fajerwerki to tylko w sylwestra, który kupuje gdzieś na bazarze i pojęcia nie ma co z czym np Wachlarze zwane One Row'ami nie mają sensu tak samo inne baterie o efekcie komet. Problem pojawia się przy bateriach 1.2" bo nawet dla amatora bateria 1.2" ma już sens. Myślę że tu w grę wchodzi wielkość tych baterii. Dlatego jak ocenianie stuffy to piszcie że Baterie Profesjonalne a nie 1.3G

Na forum też jest dział źle zatytułowany lub złe tematy w tym dziale chodzi mi konkretnie o "Baterie Profesjonalne 1.3G" większość z zamieszonych w tym dziale tematów jest o bateriach 1.4 :)


*obecnie oznaczenie <NWP> (nie wymaga pozwolenia) jest zastąpione oznaczeniem certyfikacji europejskiej "CE" - edit by mantis 2021


Traktujcie to w formie ciekawostki lub jak kto woli małej lekcji


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj firek to się chyba trochę pomyliłeś,oznaczenia 1.3G i 1.4G są oznaczeniami klas przewozowych,a nie podziałem na produkty amatorskie i profesjonalne.Taki podział istnieje,ale są to oznaczenia NWP i WP.Oczywiście też mogę się mylić,najlepiej niech wypowie się ktoś profi.Miałem gdzieś pdf'a z opisem tego,jak znajdę to wstawię ;)

*obecnie oznaczenie <NWP> (nie wymaga pozwolenia) jest zastąpione oznaczeniem certyfikacji europejskiej "CE" - edit by mantis 2021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wszystko wzięło się, o ile mnie pamięć nie myli, od sklepów, które jako pierwsze zaczęły nazywać nieoklejone wyrzutnie "profesjonalnymi":]. Dawolf ma rację - 1.4 i 1.3 to klasyfikacja przewozowa materiałów niebezpiecznych ADR (o czym chyba wiemy) i raczej niewiele ona mówi o dostępności danego produktu dla przeciętnego Kowalskiego (czyt. używaniu bez pozwolenia). Te cyferki oznaczają z tego co pamiętam rodzaj szkód jakie mogą wywołać dane materiały, przy czym im niższa cyfra po kropce, tym większe szkody. Logiczne, że 1.3 jest teoretycznie bardziej niebezpieczne, ale nie oznacza to, że może być nabywane tylko z koncesją.

Co do wyrzutni bez poligrafii to jest takich wiele i o ile spełniają odpowiednie warunki (etykieta w j. polskim itd.) i są dopuszczone do obrotu w Polsce bez pozwolenia (posiadają oznaczenie <NWP>) to swobodnie można je nabywać i odpalać.

*obecnie oznaczenie <NWP> (nie wymaga pozwolenia) jest zastąpione oznaczeniem certyfikacji europejskiej "CE" - edit by mantis 2021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...