Skocz do zawartości

Artykuły o fajerwerkach


mantis

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie zapodajemy wszelakie artykuły o fajerwerkach z gazet, stron internetowych, można nawet własnymi słowami opisać, co było na jakim kanale w telewizji itd.
"30 tysiące Niemców ogłuchnie w Sylwestra"
"Eksplozja w magazynie fajerwerków w Krakowie"
"Strażacy zginęli przy gaszeniu fajerwerków"
"Meksykańskie miasteczko stolicą fajerwerków"
Wzięte ze strony Dziennika (Polska, Europa, Świat) - dziennik.pl

Co do tego pierwszego, myślę, że to straszna ściema! Ile my puszczamy fajerwerków i nie ogłuchliśmy! A niby w tego Sylwka 30tys Niemców ma ogłuchnąć? Założę się, że ani jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dosłownie przekonałem się jakie nooby żyją w Polsce. Oglądałem reportaż w Teleexpressie na TVP1. Jakiś chłopak zakupił sobie 50 sztuk petard i... odapalił petardę w domu w rękach! Frajerowi naderwało dłoń i robi w telewizji opinie, że fajerwerki są niebezpieczne. Gość musi mieć mózg jak antylopa w porze karmienia normalnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 2006-12-29, 22:04 ]

Dzisiaj dosłownie przekonałem się jakie nooby żyją w Polsce. Oglądałem reportaż w Teleexpressie na TVP1. Jakiś chłopak zakupił sobie 50 sztuk petard i... odapalił petardę w domu w rękach! Frajerowi naderwało dłoń i robi w telewizji opinie, że fajerwerki są niebezpieczne. Gość musi mieć mózg jak antylopa w porze karmienia normalnie!


fajny gostek :grin:

[ Dodano: 2006-12-30, 00:10 ]
a to mój artykuł

:arrow: http://wiadomosci.onet.pl/1456820,69,item.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie widzi to :razz:
"Ostrożnie z rzymskim ogniem

Ognie rzymskie to ładunki umieszczane na patykach, które wtyka się w śnieg. Po podpaleniu lontu ładunek razem z kijkiem startuje jak rakieta i efektownie wybucha kilka lub kilkanaście metrów nad ziemią. Tak się dzieje, kiedy patyk wetkniemy w śnieg - wtedy start jest bezproblemowy. Gorzej jeśli śniegu nie ma, a tak ma być w tego sylwestra. Dwa lata temu sam widziałem, co może się stać, kiedy wetkniemy patyk w ziemię. Sztuczne ognie pozostały w niej i eksplodowały. Na szczęście skończyło się na niewielkich poparzeniach i dziurawych kurtkach. Mogło być znacznie gorzej, dlatego jeśli nie jesteśmy pewni, że rzymskie ognie bez kłopotu oderwą się od podłoża, lepiej nie ryzykować."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni mówią ,że fajerwerki są niebezpieczne :lol: ,a sami nie odróżniają rakiety od rzymskiego ognia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ostrożnie z rzymskim ogniem

Ognie rzymskie to ładunki umieszczane na patykach, które wtyka się w śnieg. Po podpaleniu lontu ładunek razem z kijkiem startuje jak rakieta i efektownie wybucha kilka lub kilkanaście metrów nad ziemią. Tak się dzieje, kiedy patyk wetkniemy w śnieg - wtedy start jest bezproblemowy. Gorzej jeśli śniegu nie ma, a tak ma być w tego sylwestra. Dwa lata temu sam widziałem, co może się stać, kiedy wetkniemy patyk w ziemię. Sztuczne ognie pozostały w niej i eksplodowały. Na szczęście skończyło się na niewielkich poparzeniach i dziurawych kurtkach. Mogło być znacznie gorzej, dlatego jeśli nie jesteśmy pewni, że rzymskie ognie bez kłopotu oderwą się od podłoża, lepiej nie ryzykować.
pepe


Boże, co to ma znaczyć :?: :!: Rzymski ogień razem z kijkiem startuje jak rakieta? Kto wymyślił taką głupotę, to spotykam się z nim na solo (broń dowolna).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni mówią ,że fajerwerki są niebezpieczne :lol: ,a sami nie odróżniają rakiety od rzymskiego ognia :lol:

To nie fajerwerki są niebezpieczne tylko, idioci którzy nie umieją sie z nimi obchodzic, bo tylko wtedy stają sie niebezpieczne.
To moj artykuł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

przez takich debilów nie ma co się dziwić że fajerwerki są zakazane do 18 lat ludzie myślą że fajerwerki są niebezpieczne ale tak nie jest jak się nimi dobrze posługujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...