Take care of safety!

 

Coronavirus (COVID-19) poses a very serious threat to many people in the world. However, we can all help stop the danger. If possible, stay home to protect yourself and others.

If you want to learn more about the current situation and the recommendations of the World Health Organization (WHO) -> click <-

Jump to content
Sign in to follow this  
velibrum

19.06.2011 r. - Radawiec - Dni Konopnicy

Recommended Posts

Data: 19.06.2011 r., godz. 22.30
Miejsce: Lotnisko Radawiec
Wykonawca: Efekt z Chełma
Film

http://www.youtube.com/watch?v=UjWyKJ_VoxA

Lotnisko w podlubelskim Radawcu nieraz mieści na swoim terenie imprezy plenerowe. Tym razem okazją były Dni Konopnicy. Niestety, podobnie jak w Niemcach liczba uczestników wydarzenia była zmniejszona przez złą pogodę. Deszcz od czasu do czasu skutecznie przeganiał przybyłych ludzi pod parasole punktów gastronomicznych. Na szczęście późnym wieczorem niebo trochę się rozchmurzyło, a publiczność mogła w spokoju uczestniczyć w zabawie. Pani konferansjerka skutecznie podsycała nastrój oczekiwania na show, co chwila przypominając o punkcie kulminacyjnym tego wieczoru. Po odliczaniu, oczy wszystkich widzów zwróciły się w stronę rozstawionych wcześniej fajerwerków. Wraz ze startem podkładu muzycznego, w niebo wystrzeliła pierwsza wyrzutnia. Duża dawka złota w sposób bardzo okazały rozpoczęła widowisko. Po niespełna półtorej minucie w niebo poszybowały pierwsze bomby, które pomimo swojego małego kalibru, bardzo ładnie pokolorowały ciemne niebo. Co prawda nie była to duża realizacja, jednakże znalazło się miejsce zarówno na wstawki z bombami, których kaliber dochodził do 4”, a w przypadku 2 finałowych ładunków do 5” jak i momenty z rzymskimi ogniami. Podczas końcowego fragmentu pokazu, w pamięć zapadła mi bardzo okazała bateria kątowa, o efekcie brokatowych kokosów, która wraz z bombami wysokokalibrowymi, tworzyła na niebie bardzo ładny obraz. Całość została dobitnie zwieńczona dwoma ładunkami, o efekcie długiego, złotego opadu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...