Skocz do zawartości

21.05.2011 - Gdańsk - Święto Gdańska z okazji rocznicy ukoronowania herbu miasta


ckpmartini

Rekomendowane odpowiedzi

21.05.2011 - Gdańsk - Święto Gdańska z okazji rocznicy ukoronowania herbu miasta

Data: 21.05.2011
Okazja: Święto Miasta Gdańsk
Miejscowość: Gdańsk
Wykonawca: ?
Godzina: 23:00
Długość pokazu: ?
Film: (wstawię po pokazie)

Gdańsk będzie świętował. Święto Miasta to zabawa, koncerty i wiele atrakcji, które rozpoczną się w czwartek promocją książki "Fenomen gdański" i skończą koncertem Hey z pokazem sztucznych ogni i projektem Streetwaves.



Program Święta Miasta:
- 19 maja
- godz. 15.30 - "Fenomen gdański" – promocja
książki zbiorowej pod red. Lesława Michałowskiego, powstałej we współpracy Uniwersytetu Gdańskiego i Miasta Gdańska - Uniwersytet Gdański, Wydział Nauk Społecznych,
- 20 maja
- godz.12 - Uroczyste przekazanie kolekcji znaczków z okresu Wolnego Miasta Gdańska Miastu Gdańsk przez prof. Wiktora Askanaza - Ratusz Głównego Miasta,
- godz. 18 - Parada Święta Miasta - od Pomnika Heweliusza (ul. Korzenna) do Zielonej Bramy (Długi Targ),
- godz. 19 - Koncert: Ewa Bem, Ewa Uryga, Grażyna Łobaszewska z towarzyszeniem Big Bandu Jana Konopa, Długi Targ, scena przy Zielonej Bramie,
- godz. 18-23 - Streetwaves - teatr, performance, instalacje, koncerty – teren Dworca Głównego PKP, i Dworca PKS (m.in. nieczynne boksy handlowe),
- 21 maja
- godz. 10 - rozpoczęcie Biegu Gdańszczan - Długi Targ,
- godz. 11-24 - Streetwaves - kolejny dzień festiwalu, odkrywamy dzielnice: Nowy Port, Brzeźno,
- godz. 18 - Finał Olimpiady Wiedzy o Gdańsku - Ratusz Staromiejski,
- godz. 12-23 - Pracownia Jana Heweliusza (m.in. symulacja komputerowa Nieba nad Gdańskiem w czasie rzeczywistym) na Targu Węglowym,
- godz. 19.30-20 - koncert zespołu Kręgi (scena na Targu Węglowym),
- godz. 20-20.40 - koncert Fade Out (scena na Targu Węglowym),
- godz. 21-22.30 - koncert Hey (scena na Targu Węglowym),
- godz. 23 - pokaz sztucznych ogni (Targ Węglowy)
- 22 maja
- godz. 11-24 - Streetwaves - kolejny dzień festiwalu, odkrywamy dzielnice: Przeróbka, Stogi
- godz. 16 - Nagroda im. Martina Opitza - wręczenie w Filii Gdańskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku, ul. Mariacka 42,
- godz. 18.30 - Gala Święta Miasta, rozstrzygniecie plebiscytu Gdańszczanin Roku, Koncert: Orkiestra Kameralna Hanseatica (solista Maciej Kułakowski na wiolonczeli) - Państwowa Opera Bałtycka.


więcej informacji w linku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


proszę napisz to zgodnie z regulaminem, poza tym nie ten dział. Od kiedy pokaz jest festiwalem?


bardzo przepraszam i dzięki za przeniesienie tematu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto film mojego autorstwa szkoda tylko że nie nagrałem od początku ale zamiast strzelać o 23.00 zaczęli strzelać o 22.00
gdy byłem w drodze na pokaz. Z początku źle widać bo zacząłem nagrywać jak szedłem ale gdzieś tak w 1.20 przestałem iść i lepiej widać



a tu jest drugi filmik z pokazu nie mojego autorstwa lecz od początku pokazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firm Click bardzo się postarała :D Liczba użytych bomb była absolutnie imponująca. Mniejsza o to, że 80% to kaliber 2,5-3", ale strzelane za to po 4-5 szt. jednocześnie. Różnorodność efektów byłą całkiem spora do tego poprawne synchro z muzyką (któa nawiasem mówiąc niezbyt mi się podobała). Wszystko dopełniła odpowiednia pogoda. Wszystko to sprawia, że na prawdę żałuję, że mieszkam na drugim końcu Polski i nie mogłem zobaczyć tego pokazu na żywo. Ciekawe co pokażą w Ustce?
Poniżej cały pokaz na filmie:



fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe mam dla was dobrą informacje co roku w wakacje (gdzieś tak w sierpniu) odbywa się tak zwany Jarmark Świętego Dominika w Gdańsku
oczywiście na rozpoczęcie i zakończenie jest pokaz fajerwerków i wiecie co ja wam powiem że rok temu był albo ten sam albo bardzo ale to bardzo podobny pokaz na Jarmarku który był teraz 21 Maja więc jeśli ktoś by chciał zobaczyć ten pokaz na własne oczy ma duże szanse w sierpniu aby zobaczyć ten pokaz na własne oczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Hehe mam dla was dobrą informacje co roku w wakacje (gdzieś tak w sierpniu) odbywa się tak zwany Jarmark Świętego Dominika w Gdańsku
oczywiście na rozpoczęcie i zakończenie jest pokaz fajerwerków i wiecie co ja wam powiem że rok temu był albo ten sam albo bardzo ale to bardzo podobny pokaz na Jarmarku który był teraz 21 Maja więc jeśli ktoś by chciał zobaczyć ten pokaz na własne oczy ma duże szanse w sierpniu aby zobaczyć ten pokaz na własne oczy :D


przykro mi rok temu na jarmarku pokaz odpalał gościu(dalgowit.pl) z flarą w reku! i zapewne w ty roku już nie będzie tej samej firmy. Na pewno nie strzelał tego click rok temu!
Co do pokazu to Sławek się postarał, jak na same bomby to ładne. Ciekaw jestem co pokaże w Ustce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wap a ja myślałem, że takie rzeczy tylko w hAmeryce xd Normalnie pełen profesjonalizm. Ja nie wiem kto takim ludziom daje koncesje/pozwolenie...

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wap a ja myślałem, że takie rzeczy tylko w hAmeryce xd Normalnie pełen profesjonalizm. Ja nie wiem kto takim ludziom daje koncesje/pozwolenie...

fps


firma dalgowit.pl była rok temu an jarmarku w gdańsku.
Sory za zejście z tematu, teraz dalej o pokazie o którym mowa w temacie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wap - na Jarmarku są dwa pokazy - na rozpoczęcie oraz na zakończenie. Pokaz pirotechniki amerykańskiej był na rozpoczęcie, natomiast na zakończenie było co innego ;)

OT - interesujący soundtrack (nie spodziewałem się usłyszeć podkładu Audiomachine), sporo materiału - jest czego pozazdrościć mieszkańcom Pomorza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...