Skocz do zawartości

[FILM + ZDJĘCIA] Pokaz Sylwestrowy 2010


firawerkoman

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :D

Nareszcie mogę Wam przedstawić rezultat moich długich planów i długiej aczkolwiek przyjemnej pracy.
Głównym założeniem tego pokazu było zgranie z muzyką. Scenariusz był pod to robiony, niektóre produkty specjalnie dobierane na potrzeby muzyki. Jednak boleśnie się przekonałem że nie wszystko zawsze idzie zgodnie z planami i założeniami. Tuż przed pokazem okazało się że jednak muzyki nie będzie :mellow:. No trudno jakoś dam radę ale gdy po pierwszym naciśnięciu guzika moje sekwencje single shotów odpaliły na raz już wiedziałem że będzie nie mało problemów. Po pierwszej sekwencji singel shotów odpaliły z niewiadomych przyczyn wszystkie na raz mimo że każda sekwencja była połączona pyroclockiem który nie miał prawa zawieść, a jednak. Łącznie w pokazie nie odpaliło 10 rzeczy. 6 wyrzutni p5202 skrzynka szelek 10x2" na finał, wyrzutnia TXB315 Marzec, fontanna sceniczna JS901 i jedna V z rzymskich ogni. W pokazie można się dopatrzeć wiele przerw a przedfinałowe wyrzutnie strzelały dość niemrawie. Zapewne gdyby odpaliło te 6 p5202 to było by inaczej.

Teraz przejdę do pozytywów. Jak dla mnie największym pozytywem był finał. Bo jak je**o to już było wiadomo że to koniec (mimo że nie odpaliła jedna skrzynka z szelkami) Jako takie zgranie z muzyką. Muzykę podłożyłem do filmu żeby było wiadomo dlaczego np w środku pokazu odpalone zostały stroboskopy.

A jeszcze pragnę poinformować że nie zostało nagrane jakieś 5 pierwszych sekund pokazu. Rozpoczęcie było bardzo fajne. Komety z wyrzutni TB45 Electric Light pokazały klasę.

Głównym paradoksem pokazu było nieodpalenie skrzynki z 2". Zapał wchodził do QM głównego z którego wychodził lont do JW1000 która odpaliła a dalej szedł do szelek, QM z szelek był połączony z skrzynką 2" V która odpaliła w 100%. Jakim cudem to tak odpaliło raczej się już nie dowiem. Teraz jestem bogatszy o kolejną widzę i doświadczenie pirotechniczne
FILM ZE STREFY
http://www.youtube.com/watch?v=MYe-7Ja7fsc


FILM Z POKAZU
http://www.youtube.com/watch?v=Pz94E0IqgNo

Teraz czekam na wasze opinie komentarze itp itd, im więcej tym lepiej tylko muszą być wartościowe :P

Jeżeli chodzi o taśmę ostrzegawczą to też jej użyłem. Mówię to dlatego że w pewnym temacie wywiązała się dyskusja że jest ona zbędna lub użyta tylko dla szpanu. Otóż powód jest prosty, w sylwestra ludzie po spożyciu alkoholu mają różne odpały, żeby to ograniczyć zastosowałem taśmę. Nikt mi nie będzie chodzić po strefie itp, wyrwie kable i będzie lipa. Tym bardziej że teren u mnie był taki że gdybym musiał kogoś przeganiać z strefy na dobiegnięcie potrzebował bym conajmniej minuty (taki teren ogrodzony z 3 stron płotem)


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj jaka szkoda, że szelek na koniec nie widać całych. Ciekawe rozwiązanie :) Cóż więcej można powiedzieć. Bardzo ciekawy pokaz, podobał mi się pod względem kompozycyjnym, szczególnie ostatnie dwie minuty.

PS: Taśmy nigdy za wiele ;) U siebie zagrodziłem nią jedno wejście na pole i zapomniałem ściągnąć. Chyba do tej pory wisi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie powinienem wytykać błędów bo sam lepiej w tego sylwka mi nie wyszło ale co tam :) Powiem ogólnie, w takich amatorskich pokazach nie powinno stosować się różnych dupereli typu rzymskie ognie czy stroboskopy w środku pokazu jeżeli nie jest to jakiś pyro music (wiem że muzyka miała być ale się coś nie udało a więc w twoim przypadku trzeba Cię zrozumieć).Mówię tylko ogólnie, do wszystkich i do siebie także :) Durpele na początek potem "nawalanka".Jeszcze jedno odnośnie tej tak zwanej "nawalanki", nie lubię jak strzela dużo wyrzutni o różnych efektach, na niebie tworzy się straszy bałagan.Uważam że jeżeli łączy się sporą ilość kostek które strzelają na raz powinny one mieć taki sam efekt, no ale są różne gusta :) Co do przerw to nie ma się czego czepiać był to twój pierwszy pokaz z użyciem systemu, z pewnością za rok będzie o wiele lepiej.Na ogół wszystko wyszło elegancko, szczególnie finał.
Moja ogólna ocena to 8,5/10 za pomysłowość i poświęcenie sporej ilości czasu na łączenie wszystkiego, bo wiem że trochę to trwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mimo tego, iż nie wypaliło kilka rzeczy pokaz i tak wg mnie był naprawdę bardzo fajny.
Szkoda, że nie było muzyki na żywo, bo wtedy spotęgowałoby to efekt, jednak wiadomo, to nie RCT3 żeby wszystko pięknie wyszło...
Jestem ciekaw ile wydałeś na wszystko? Pewnie już to mówiłeś, jednak czasem zawodzi mnie pamięć. :P
Jaki miałeś system? Sprawdził się?
Co do tej skrzynki z szeleczkami to nie mam pojęcia co mogło tu zawieść, może quickmatch? Czym łączyłeś lonty?
Ja miałem ułożone rurki w układzie FAN ( 9 strzałów na raz ) i wszystkie pięknie wyleciały...

Cóż podsumowując wg mnie pokaz i tak naprawdę świetny, trzeba również pamiętać, że nawet po mimo najlepszych przygotowań nie często zdaża się, że wszystko powiedzie się w 100 procentach. ;)

Pozdrawiam i przy okazji Firawerkoman możesz też zajrzeć do tematu o moim pokazie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zauważyli poprzednicy najlepiej wypadły finałowe 2 min. reszta też może być tylko przeszkadzały przerwy. W pełni się też zgadzam z opinią kameleona, że momentami był straszny miszmasz i wyglądało to jak bezmyślne nawalanie czym popadnie. Co do przerwy na rzymiaki i strobo uważam, że był to bardzo dobry pomysł, jedyne co można by w przyszłości zmienić to zamocowanie strobo na jakichś słupkach, żeby były bardziej widoczne. Finał też niestety chyba Ci się wysypał, wg. mnie lepiej było dać na sam koniec TXB475 i jednorzędówką z bombkami postawić kropkę nad "I" Chociaż jeśli mam być szczery to na razie z zaprezentowanych pokazów forumowiczów ostatni akcent u Ciebie wypadł najlepiej. Zakończenie godne profesjonalnego pokazu, jednak bez szelek i użycia qm to nie byłoby to samo ;)

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej pokazów (i to coraz lepszych) na forum - miło to widzieć. Finał mega, naprawdę bardzo pozytywnie mnie zaskoczył pomimo braku 10 szeleczek 2". Zastosowałeś scricte pokazowe one rowy, których dopełnieniem były 2" bombki. Naprawdę bardzo ładnie przemyślany finisz!

Im bardziej pokaz skomplikowany, tym większa szansa na to, że coś zawiedzie. U mnie np. nie odpaliła wyrzutnia colour pearl z maxsemu pomimo tego, że była połączona z dwoma lontami visco ( co śmieszniejsze widać było, że lont jest nadpalony i zwyczajnie zagasł ). Więc jeżeli coś nie odpaliło nie z Twojej winy, to nie należy się tym przejmować, a inni powinni to zrozumieć ;)

Powodzenia w dalszych pokazach, z roku na rok jest coraz lepiej ;)

PS:

Od 3:16 ktoś strzela X-Emotions w tle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł i wykonanie doskonałe. Chyba na chwile obecną najbardziej zaawansowany projekt na forum. Szkoda, że widownia nie mogła podziwiać efektów z muzyką tak jak my, bo wrażenie spore, a chwilami pachnie profesjonalizmem. Co do problemów, to nie ma co o nich mówić. Przerwy mnie osobiście aż tak nie drażniły. Za to niestety widoczny jest u Ciebie mały kaliber części wyrzutni. Ich efekt jest poprostu za maly na przedsięwzięcie jakie zorganizowałeś. Co za tym idzie wciaż powtarzające się peonie i chryzantemy w zielonych, czerwonych i niebieskich kolorach oraz crackling. Jak dla mnie efekty za monotonne. W pewnym okresie aż przeładowane na niebie jakby miały wystrzelić jak najszybciej. Podsumowując. Organizacyjnie: wzór, ale efekty mogły by być znacznie lepiej skomponowane i wyselekcjonowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Od 3:16 ktoś strzela X-Emotions w tle :P


Wiem XD

Co do różnorodności produktów to faktycznie mogłem je lepiej dobrać, wszystko co kupowałem na fm było bez planu itp. Jednak uważam że z wyrzutni amatorskich ciężko uzyskać dobrą różnorodność efektów.

Jeżeli chodzi o to że w pokazie zostało użyte za mało wyrzutni 1.2" to według mnie ta ilość była odpowiednio wyważona.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pokaz genialny bardziej od twojego pokazu z zeszłego roku podoba pewnie dlatego, że masz te szelki 2" których w zeszłym roku (chyba ) nie miałeś.

Jednak szkoda, że nie miałeś znowu TXB500 zrobiło konkretne show w zeszłym roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...