Skocz do zawartości
  • 0

Problem z przechowywaniem


capensis

Pytanie

Cześć ,mam pytanie, czy jak przygotuje na palecie kostki do pokazu, to czy będą mogły spędzić 1-2dni w nieogrzewanym garażu? Temperatura i wilgotność powietrza jest w nim prawie taka jak na dworze, z tym że nie pada tam śnieg i to w zasadzie jedyna różnica.
Pytam bo po prostu nie mam gdzie tej palety z całą konstrukcją wstawić i muszę to przygotować wcześniej tj, 1-2 dni przed sylwkiem.
P.S. Czy jak sciągne osłonki lontu z kostek to nie pozapalają się w tym garażu? Pytam bo nigdy czegoś takiego jeszcze nie robiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość karmel5061

Niby od czego miałby się zapalić :lol: Co do wilgoci - wyrzutnie mogą przesiąknąć wilgocią co spowoduje dużo szybsze strzelanie, naprawdę nie masz miejsca w domu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Osłonki się same niepozapalają. Ale warunki jak na dworze mogą negatywnie wyłynąć na Twoje artykuły. Zwłaszcza jeżeli mamy do czynienia z takimi mroazami i wilgotnością jak obecnie. Reguły nie ma, ale jednak zalecają przechowywać w suchym pomieszczeniu, a na ten czynnik wpływ ma wilgotność, ktorej u Ciebie pod wiatką będzie naprawde pod dostatkiem. Możesz próbować ewentualnie zabezpieczyć folią malarską swoje cuda. Osobiście wolałbym strzelać osobno i zrezygnować z pokazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miejsca w domu nie ma, a teraz cuda przechowywane są w samochodzie który stoi w garażu, myślę że nie powinno nic się im stać ale może się mylę. Co do samozapłonu to po prostu jak wziąłem kostkę do ręki to takiego czułem stracha przed zerwaniem osłonki i przyłączeniem lontu, nie wiem dlaczego :P
Z pokazu raczej nie chce rezygnować bo bardzo mi na nim zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skoro swój arsenał trzymasz cały czas w samochodzie, w pomieszczeniu gdzie temp. jest jak na dworze to już go masz zawilgoconego xmas_happy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hmmm dziwi mnie że nie wpadłeś na pomysł aby w jaki kol wiek sposób zabezpieczyć swoje cuda przed niekorzystnymi warunkami (strecz, taśma, worki na śmieci). Co do skutków wilgoci to może wszystko szybciej strzelać jak również może lont przygasać w najmniej odpowiednim miejscu na to też nie ma reguły bo nie wiesz jak bardzo wilgoć złapią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale przez to że będą kostki wilgotne to najwyżej będą szybciej strzelać tak? Nic innego się nie stanie?


nie będą szybciej strzelać lesz słabiej ( mniejsze, efekty słaby huk itp. )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

daje 2 linie lontowe, więc nie powinno zgasnąć, do tego będzie odpalanie elektroniczne, a jak będą szybciej strzelać to trudno się mówi, mi chodziło o to czy nie będą na ziemi wybuchać, czy coś w ten deseń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość karmel5061

Nic się nie zmieni pod względem huku,wielkość wybuchu.Ale na wszelki wypadek zapytaj Mpiego bo na jego filmikach (tych starszych 2007-2008) wyrzutnie strzelały o wiele szybciej niż powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dziwne w moich przypadkach jak wyrzutnie były wilgotne to były słabsze ale strzelały w dobrym tempie ( np. ss6 );/ no albo to tylko moje wrażenie ale raczej nie ... ale lepiej się słuchać bardziej doświadczonych ( czytaj. WAS )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A może masz jakiś oddzielny blat? Jeśli masz to możesz zanieść te wyrzutnie do domu i połączyć na tym blacie,potem ktoś ci pomoże zanieść to z blatem na paletę i zsuniecie to powoli czy tam przełożycie albo po prostu zostanie na blacie :P Może to śmieszne ale mój kolega tak zrobił i wypaliło,ale zrobisz jak zechcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

chodzi o to że taki blat wniósłbym do domu przez drzwi (wiadomo bokiem) ale potem już go z domu nie wyniosę, bo jak przechyle na bok to boje się że kostki poodpadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

chodzi o to że taki blat wniósłbym do domu przez drzwi (wiadomo bokiem) ale potem już go z domu nie wyniosę, bo jak przechyle na bok to boje się że kostki poodpadają

no to ja nie wiem jakie masz drzwi w domu,a po za tym to była tylko moja propozycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...