Skocz do zawartości

Jak zrobić rurę do bomb 2"


kameleon

Rekomendowane odpowiedzi

witam
Jak obiecywałem przedstawię wam poradnik jak zrobić rurę do bomb 2".Technika robienia tych rur została wymyślona przez Pana Pawła, właściciela sklepu www.taniefajerwerki.pl .Koszt takiej rury to około 2-3zł
co bedziemy potrzebować
-rurę o średnicy wewnętrzej 50mm i gruości ścianek minimum 5mm.Rury takie można dostać w sklepach z dywanami, na allegro bądź w firmach produkujących wyroby tekturowe.
-Zaślepkę kanlizacyjną http://allegro.pl/pvc-pp-zaslepka-kanalizacyjna-fi-50-i1356486421.html
-gips
-2 wkręty

No to do roboty :) Najpierw obcinamy nadmiar plastiku na zaślepce, aby tworzyła równą tuleje.Następnie urabiamy gips i wlewamy w zaślepkę, po czym odstawiamy na 24h.Gdy już gips wyschnie wkładamy zaślepkę do rury (a w zasadzie upychamy) i przykręcamy zaślepkę dwoma wkrętami do rury.Należy pamiętać aby zaślepkę wstawić w taki sposób aby gips był od dołu a plastik na dnie rury w środku.
Mam nadzieję, że wszystko jasno wyjaśniłem w razie jakiś problemów śmiało pisać.
pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



No to do roboty :) Najpierw obcinamy nadmiar plastiku na zaślepce, aby tworzyła równą tuleje.Następnie urabiamy gips i wlewamy w zaślepkę, po czym odstawiamy na 24h.Gdy już gips wyschnie wkładamy zaślepkę do rury (a w zasadzie upychamy) i przykręcamy zaślepkę dwoma wkrętami do rury.Należy pamiętać aby zaślepkę wstawić w taki sposób aby gips był od dołu a plastik na dnie rury w środku.
Mam nadzieję, że wszystko jasno wyjaśniłem w razie jakiś problemów śmiało pisać.
pozdro

Cieszę się że w końcu napisał Pan :) instrukcję robienia rur ale ... to opis z autopsji z rozbiórki :)
Technika jest nieco inna ale opiszę ją dokładnie ( zrobię turtoriala) po sylwku bo parę osób już mnie o to prosiło.
Generalnie to wszystko jest dobrze ... ale ...

Najpierw wbijamy zaślepkę do rury (stroną bez kołnierza do góry)
Potem wkręcamy wkręty i całość "zakitowujemy" gipsem :) od dołu
Gips rozrabiamy koniecznie z dużą ilością grubych wiórów (żeby się nie wykruszał) i zamiast wody do rozrabiania dodajemy uplastyczniacz do gipsu.

Jeżeli nie damy wiórów i uplastyczniacza to będzie się sypało jak diabli a poza tym po strzale będą odpadać kawał gipsu z dołu.
Oczywiście po turtorialu wszystko będzie proste jak instrukcja obsługi młotka :) ale to dopiero po sylwku bo teraz nie ma w co rąk wsadzić :D
A i oczywiście rurę trzeba wcześniej przygotować ...
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




No to do roboty :) Najpierw obcinamy nadmiar plastiku na zaślepce, aby tworzyła równą tuleje.Następnie urabiamy gips i wlewamy w zaślepkę, po czym odstawiamy na 24h.Gdy już gips wyschnie wkładamy zaślepkę do rury (a w zasadzie upychamy) i przykręcamy zaślepkę dwoma wkrętami do rury.Należy pamiętać aby zaślepkę wstawić w taki sposób aby gips był od dołu a plastik na dnie rury w środku.
Mam nadzieję, że wszystko jasno wyjaśniłem w razie jakiś problemów śmiało pisać.
pozdro

Cieszę się że w końcu napisał Pan :) instrukcję robienia rur ale ... to opis z autopsji z rozbiórki :)
Technika jest nieco inna ale opiszę ją dokładnie ( zrobię turtoriala) po sylwku bo parę osób już mnie o to prosiło.
Generalnie to wszystko jest dobrze ... ale ...

Najpierw wbijamy zaślepkę do rury (stroną bez kołnierza do góry)
Potem wkręcamy wkręty i całość "zakitowujemy" gipsem :) od dołu
Gips rozrabiamy koniecznie z dużą ilością grubych wiórów (żeby się nie wykruszał) i zamiast wody do rozrabiania dodajemy uplastyczniacz do gipsu.

Jeżeli nie damy wiórów i uplastyczniacza to będzie się sypało jak diabli a poza tym po strzale będą odpadać kawał gipsu z dołu.
Oczywiście po turtorialu wszystko będzie proste jak instrukcja obsługi młotka :) ale to dopiero po sylwku bo teraz nie ma w co rąk wsadzić :D
A i oczywiście rurę trzeba wcześniej przygotować ...
Pozdrawiam


Dobrze wiedzieć o tych wiórach bo już miałem zacząć je robić.W takich razię polecam poczekać wszystkim na pełnego tutoriala xendera :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie, pięknie, ale te moździerze nie nadają się do szelek profi NWP 2" z tripla i SP bo mają za małą średnicę... Bardzo trudno dostać rurę tekturową, która ma średnicę wewnętrzną 2" + ok. 4mm czyli ok 55mm najlepiej, żeby było ok 57 - 58mm bo szelka, szelce nierówna - przynajmniej tak z mojego doświadczenia wynika. Wszystko zależy jak się Chińczykowi bombkę obkleiło i jak zamocował quicka...

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wszystko ładnie, pięknie, ale te moździerze nie nadają się do szelek profi NWP 2" z tripla i SP bo mają za małą średnicę... Bardzo trudno dostać rurę tekturową, która ma średnicę wewnętrzną 2" + ok. 4mm czyli ok 55mm najlepiej, żeby było ok 57 - 58mm bo szelka, szelce nierówna - przynajmniej tak z mojego doświadczenia wynika. Wszystko zależy jak się Chińczykowi bombkę obkleiło i jak zamocował quicka...

fps


Podobno nawet te profi da się upchać :) ale nie mają w ogóle luzu, jednak lecą normalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Podobno nawet te profi da się upchać :) ale nie mają w ogóle luzu, jednak lecą normalnie.


Panowie ... prywatnie :D
Wkładamy sztukę " na zielonym" - bach i mamy rurkę do quicka - i tyle w temacie B)
Przynajmniej na kilkanaście sztuk które testowałem każda działa :D

Aha - oczywiście wypowiedź jest czysto prywatna
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mierzyłem tubę moździerza 2" to jego śr wynosiła 53mma więc jedynie 2mm więcej niż średnica ładunku.
Tu mozna niedrogo kupic tuby o śr 55mm http://allegro.pl/tuba-kartonowa-dl-53cm-sr-5-5cm-cena-za-2-szt-i1365690281.html myslę że w 100% nadają się do każdego ładunku 2" i są dłuższe niż tuba kupowana w zestawie z ładunkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak mierzyłem tubę moździerza 2" to jego śr wynosiła 53mma więc jedynie 2mm więcej niż średnica ładunku.
Tu mozna niedrogo kupic tuby o śr 55mm http://allegro.pl/tuba-kartonowa-dl-53cm-sr-5-5cm-cena-za-2-szt-i1365690281.html myslę że w 100% nadają się do każdego ładunku 2" i są dłuższe niż tuba kupowana w zestawie z ładunkami.

Jeśli to są ruru po folii stretch to jest to średnica zewnętrzna, wewnętrzna wynosi ok 48-51. Mierzyłem kilka rurek po takiej folii od różnych producentów i wszystkie miały właśnie tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta racja że to średnica zewnętrza a poza tym trzeba i tak je ciąć żeby zachować wymiary. Za długa rura to :
1. Problem z podpaleniem lontu (trzeba by przedłużać)
2. Niekorzystny wpływ na lot bomby
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliscie racje jeśli chodzi o tą srednice. Zapytałem sprzedawcy jaka jest śr wew i odp że ok 46-49mm a więc nadawały by się do ładunków 1.75". Ale jeśli chodzi o długość to pare centymetrów więcej na pewno korzystnie wpłynęłoby na wysokość lotu bomby-takie prawa fizyki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie co do tej zaślepki. Mam rury o średnicy 53mm, jednak ta zaślepka nie wchodzi mi do rury, tzn strona bez kołnierza nie wejdzie w rure, bo średnica tej zatyczki ma tyle co rura ze ściankami... jednak już ten kołnierz wejdzie bez problemu w rurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michaldis posmaruj kołnierz poxipolem, albo innym kleje, epoksydowym, wepchnij do rury i zalej gipsem z wiórami. Przed zalaniem gipsem nie zapomnij też o wkrętach mocujących...

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wbijamy zaślepkę do rury (stroną bez kołnierza do góry)
Potem wkręcamy wkręty i całość "zakitowujemy" gipsem :) od dołu

Wnioskując po tych zdaniach kołnierz powinien być u dołu wyrzutni, a ta zatyczka na spodzie rury. Co jest fizycznie nie możliwe. Wiec trzeba zrobić tak jak mówiłeś ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...