Skocz do zawartości

Poradniki nt. odpalania fajerwerków


Reafen

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, ostatnio wpadłem na pomysł stworzenia kilku poradników w technice 3D, nt. odpalania różnego rodzaju fajerwerek.
Na internecie nie ma dokładnych instrukcji czy tutoriali dot. obchodzenia się ze wszelkiej maści produktami pirotechnicznymi, dlatego też postanowiłem zapytać się was, co o tym sądzicie?

Co do tych poradników, tworzył bym je w programie 3D, miałyby charakter animacji/filmu i wyglądałyby tak jak mamy obchodzić się z takowymi produktami, będą w języku angielskim i polskim, każda animacja odpalania, podkładania, obsługi będzie poprzedzana tekstem co mamy zrobić krok po kroku.

I stąd moje pytanie czy przydało by się coś takiego?, czy byłaby to strata czasu ?

Czekam na wasze spostrzeżenia,
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że coś takiego by się przydało, bo wiele osób nie wie jak odpalić np. moździerz, że wyrzutnie trzeba obstawić kamieniami, mimo że w instrukcji nic o tym nie mówią itp.
Lecz cała animacja powinna być oznaczona ,,znakiem wodnym" : "created by Reafen for forumfajerwerki.pl" czy coś w tym stylu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym w jednym temacie. Pomysł dobry ;). Ja bym był bardziej za wstawieniem kilku zdjęć. Na pewno jeśli zrobisz jak masz na myśli, to komuś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Uważam że coś takiego by się przydało, bo wiele osób nie wie jak odpalić np. moździerz, że wyrzutnie trzeba obstawić kamieniami, mimo że w instrukcji nic o tym nie mówią itp.
Lecz cała animacja powinna być oznaczona ,,znakiem wodnym" : "created by Reafen for forumfajerwerki.pl" czy coś w tym stylu :P


Dzięki za odpowiedź;D
Co do Znaku wodnego, dodam tylko na dół filmu adres forumfajerwerki.pl i nic więcej, jeśli ktoś będzie chciał kopiować film itd. to będzie już jego sprawa, jeśli ktoś uszanuje moją robotę to zasubskrybuje poradnik, a nie będzie go kopiował.

Co do tego cyklu poradników, to są one narazie w mojej głowie i czekam na więcej opinii, czy warto za to się brać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także uważam że takie poradniki bardzo się przydały. Przestały by się pojawiać na forum tematy typu "Jak odpalić...". Na forum byłby mniejszy śmietnik a przy okazji forum zyska trochę na popularności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu tworzyliśmy filmy o bezpiecznym odpalaniu fajerwerków na konkurs. Było chyba około pięć filmów, w których pokazywaliśmy jak odpalać rakiety, wyrzutnie, rzymiaki, wulkany i inne rodzaje fajerwerków.
Myślę jednak, że gdyby na prawdę fajnie wykonać animacje i porządnie naradzić się co do treści zawartych w filmie to jeden więcej by nie zaszkodził ;) Warto by było też pomyśleć o jakimś rozpowszechnieniu filmu, np. na stronach sklepów internetowych (wydaje mi się, że nie będzie z tym problemów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry. Myśle, że wypaliłby najlepiej gdyby wszyscy zainteresowani się zebrali i wspólnie pracowali nad takim projektem. Warto w takim filmie wyjaśnić powody, wywracania się kostek, czy skręcania rakietek. Dlatego myśle, że praca zespołowa byłaby najlepszym rozwiązaniem. Jeżeli masz chęci i czas wszelkie inicjatywy ruchów instruktażowych są na pewno mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że animacje nie mają jakichkolwiek szans przebić filmu i fotek z prawdziwego odpalania. Film jest dobrym pomysłem ale w porządnej oprawie graficznej, bardzo rozbudowanym opisem i z dużą ilością informacji (największą z możliwych, żeby opisać wszystkie przypadki), podłożonym prawdziwym głosem (nie z ivony czy coś) i z efektami specjalnymi, wtedy wyszedł by taki profesjonalny poradnik mniej więcej 10min. w którym byłoby zawarte wszystko. Takie moje zdanie.

Może postaram się tego podjąć sam, zobaczymy czy będę miał tyle chęci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Film jest dobrym pomysłem ale w porządnej oprawie graficznej, podłożonym prawdziwym głosem (nie z ivony czy coś) i z efektami specjalnymi, wtedy wyszedł by taki profesjonalny poradnik mniej więcej 10min. w którym byłoby zawarte wszystko. Takie moje zdanie.



10 i pół minuty, z moim głosem w tle z zeszłego roku ;) heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Myślę, że animacje nie mają jakichkolwiek szans przebić filmu i fotek z prawdziwego odpalania. Film jest dobrym pomysłem ale w porządnej oprawie graficznej, bardzo rozbudowanym opisem i z dużą ilością informacji (największą z możliwych, żeby opisać wszystkie przypadki), podłożonym prawdziwym głosem (nie z ivony czy coś) i z efektami specjalnymi, wtedy wyszedł by taki profesjonalny poradnik mniej więcej 10min. w którym byłoby zawarte wszystko. Takie moje zdanie.

Może postaram się tego podjąć sam, zobaczymy czy będę miał tyle chęci :)


Czy ja wiem, czy nie lepiej byłoby zrobić komputerowo, robić przekroje np. moździerzu i pokazać dokładnie co i jak, niż tracić na kostki itd. kasę ?

W tym tygodniu pokażę wstępny test animacji i ocenicie ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czy ja wiem, czy nie lepiej byłoby zrobić komputerowo, robić przekroje np. moździerzu i pokazać dokładnie co i jak, niż tracić na kostki itd. kasę ?

W tym tygodniu pokażę wstępny test animacji i ocenicie ;p



Wiesz, film to jednak film, ale twój pomysł jest dobry i również mógłbyś coś takiego zrobić. A już najlepszy byłby film ze wzmiankami komputerowymi. Jeszcze tylko zatrudnić pana Tomasza Knapika jako lektora i profeska.. B)
A co do forsy na wyrzutnie, to myśle, że mpiś z tym problemu nie ma ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wiesz, film to jednak film, ale twój pomysł jest dobry i również mógłbyś coś takiego zrobić. A już najlepszy byłby film ze wzmiankami komputerowymi. Jeszcze tylko zatrudnić pana Tomasza Knapika jako lektora i profeska.. B)


Z tego co wiem, to chyba nawet mamy lektora na forum :rolleyes:.

PS Jezeli potrzebna by byla wlasna muzyka (komputerowa), ja moge cos na FL pokombinowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czy ja wiem, czy nie lepiej byłoby zrobić komputerowo, robić przekroje np. moździerzu i pokazać dokładnie co i jak, niż tracić na kostki itd. kasę ?

W tym tygodniu pokażę wstępny test animacji i ocenicie ;p


Najlepiej zrobić to i to jednocześnie w jednym filmie. Bo tak jak mówi kamil film to jednak film i to musi być. ;) Teraz też zrozumiałem o jaką animacje chodzi i faktycznie też byłoby to fajne, ale kto umiałby je zrobić??, bo to już wyższa szkoła jazdy. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Najlepiej zrobić to i to jednocześnie w jednym filmie. Bo tak jak mówi kamil film to jednak film i to musi być. ;) Teraz też zrozumiałem o jaką animacje chodzi i faktycznie też byłoby to fajne, ale kto umiałby je zrobić??, bo to już wyższa szkoła jazdy. ;)



Da się zrobić :D Zrobię bete animacji i może sie ugadamy grupowo co kto zrobi i wtedy pomyślimy o cyklu poradników :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...