Skocz do zawartości
  • 0

Co lepsze?


tygrys

Pytanie

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Oczywiście kilkanaście małych wyrzutni.

I proszę, aby osoby nie mające na jednym sylwestrze kilkunastu małych kostek odpalonych jednocześnie oraz jakiejś dużej wyrzutni nie wypowiadały się co jest lepsze :).

Duże kostki są lepsze tylko na pozór, bo przy dużej ilości strzałów nie liczą się dobre efekty, długo utrzymujące się na niebie, tylko dynamiczne, szybkorozrywowe, zajmujące jak największy obszar na niebie ( np. jak się strzela z kilku pozycji ). Zamiast 300 zł na achillesa, którego można zobaczyć na prawie każdym sylwestrowym pokazie organizowanym przez miasto ( albo inny 100 sh 30 mm ), warto kupić 34 the magic keye ( 544 strzałów ) i mieć średnią 27 strzałów / sek. To tak, jakby z każdego pocisku 30 mm było 5 x 20 mm. A odpalcie jednocześnie po 5 pocisków 20 mm i 1 pocisk 30 mm i zobaczycie, że to pierwsze wypadnie znacznie lepiej. W fajerwerkach liczy się huk, błysk, wrażenie, kolor, finał ( bo podejrzewam że większość ma takie dylematy przy składaniu części finałowej pokazu ) to jest finał i biorąc przykład z włochów, albo hiszpanów, oni nie strzelą 10 x 150 mm, tylko 54 x głośne, kolorowe 75 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mogles zrobic ankiete wlasciwie...
Ja mialem jedna durza wyrzutnie, nawet kilka, male kostki tez, mozze nie kilkanascie odpalanych naraz ale kilka naraz tak. Kilkanascie malych kostek bedzie lepiej wygladac, bo:
a)zajmie wiecej nieba, czyli bedzie wieksza rozlorzystosc pokazu, mozesz je w sporej odleglosci od siebie rozstawic.
b)bedzie wiecej strzalow
c)bedzie wieksza dynamika.
Ale duza wyrzutnia jest o tyle dobra ze do duzych zazwyczaj laduje sie lepsze efekty, ktore wyzej leca, maja wiekszy rozprysk, itd.
Wiec najlepszym wyjsciej byloby polaczenie kilkunastu duzych wyrzutni xd. Na to stac Mpiego(pozdro). Jakby to byla ankieta to glosowalbym za kilkunastoma kostkami.



Pozdro JMJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

kilkanaście mniejszych.

Ja odpaliłem 6x Hot i naprawdę ładny efekt. Tylko że jakiejś naprawdę dużej wyrzutni nie miałem więc nie wiem ale mówię, że ładny jest efekt z kilku małych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...