Jump to content
Ratujmy Polską branżę pirotechniczną ×

Międzynarodowy Festiwal Fajerwerków - Finał Mistrzów 2010 o nagrodę Gold Vestal


basto

Recommended Posts

Witam po dłuższej przerwie ;)...

W tym roku poraz kolejny uczestniczyliśmy w Międzynarodowym Festiwalu Fajerwerków w Cannes... Był to Finał Mistrzów o nagrodę Gold Vestal... Firmy uczestniczące:

http://www.festival-pyrotechnique-cannes.com/rubrique.php3?id_rubrique=70

Nagrodę od Jury zdobyła firma z Francji PRESTATECH i choć mówią, że nie ładnie się chwalić ale poprostu nie mogę pozwolić aby ta wiadomość przeszła bez echa, co prawda już nie taka "świeża" no ale
Nagroda publiczności w rękach Firmy Rodzinnej SUREX (POLSKA :) )
WYGRALIŚMY PORAZ DRUGI NAGRODĘ PUBLCZNOŚCI W CANNES :):):)i to z rzędu :D (podobno pierwszy raz w historii) choć przyznam się szczerze nie sprawdzałem... A poniżej dowody ;)
http://www.festival-pyrotechnique-cannes.com/prix_du_public_2009.php
http://www.festival-pyrotechnique-cannes.com/prix_du_public_2010.php
Sukces jest tym większy, iż pomimo krótszego głosowania ze względu na poślizg spowodowany złymi warunkami atmosferycznymi (za duży wiatr), oddane na nas głosy były tylko w 1 dzień i mieliśmy ich 328 co jest doskonałym wynikiem!!!

Film z naszego pokazu
http://www.festival-pyrotechnique-cannes.com/mediaplayer/mediaplayer.php?url=http://www.festival-pyrotechnique-cannes.com/video-feu/160810pologne.flv

Życzę miłego oglądania :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Najlepszą miarą sukcesu jaki odniósł pokaz są komentarze i zachwyty publiczności, które można było słyszeć podczas widowiska oraz przeczytać później na stronie festiwalu. Powinno się strzelać dla widzów, a nie dla jurry, bo ma ono częste kaprysy, o czym świadczy chociażby wynik w Montrealu.

Jak zawsze pięknie, świetnie dopracowany finał. Włoskie cylindry tradycyjnie czarowały.

Mam nadzieję, że uda się jeszcze zachwycić nie raz, nie tylko zagraniczną, ale też i polską publiczność spektaklem Surexa.

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze WIELKIE gratulacje! Bardzo miło widzieć polską firmę na 1. miejscu (zwłaszcza tym przyznawanym przez publiczność). Oglądając pokaz trudno nie dostrzec podobieństwa do Montrealu i to zarówno w płaszczyźnie wizualnej, jak i dźwiękowej. Po obejrzeniu filmu nie dziwię się ocenie publiczności, chociaż znając pokazy Surexa miałem swego rodzaj déjà vu (znane efekty, sekwencje i muzyka z innych pokazów). W prawdzie nie obyło się też bez drobnych problemów, nieistotnych dla laika, ale możliwych do wyłapania przez wprawne oko (trochę niewypałów, zbyt wczesne lub zbyt późne odpalenie), ale przy tym rozmachu widowiska wszystko jest do wybaczenia. Jednego tylko nie mogę przemilczeć, czyli doboru muzyki oraz sposobu, a właściwie jego braku, łączenia poszczególnych części. Mam to samo pytanie w głowie: co autor miał na myśli?... Mniejsza o to w każdym razie podobnie jak vel chciałbym zobaczyć w Polsce pokaz na podobnym poziomie.

fps

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...