Skocz do zawartości

Jak fotografować fajerwerki ?


kameleon

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie !
Z tego co zauważyłem na forum bardzo mało osób fotografuje fajerwerki, jednak jest pare osób, które się tym zajmują.Więc jeśli ktoś z was zajmuje się fotografowaniem fajerwerków, to piszcie jakich używacie ustawień, czy używacie jakiegoś dodatkowego sprzętu itp.
Ja obecnie korzystam z takich ustawień :
Przysłona F/10
Czas naświetlenia 2"
ISO 100
Światło dzienne 3200k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wydaje mi się że trzeba użyć statywu, bo bez niego wyjdzie bardzo ruszone zdjęcie. No chyba że ktoś umie utrzymać aparat w ręce bez najmniejszego ruszenia :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja fotografuje Canonem 450D
Parametry to:
Tryb M
Czas naświetlania 1.2"
Przysłona f 10
ISO jak najmniejsze czyli 100

Zdjęcia jakie wychodzą http://firawerkoman.fotosik.pl/albumy/720128-19.html z pokazu 09/10 akurat na zdjęciu jest jw90 jak ktoś chce pooglądać to jest cały album wszystkie zdjęcia na tych samych parametrach są robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chodzi o czułość wybieramy najniższą, jaką oferuje aparat np. 100 ISO. Włączamy tryb manualny oznaczony literką "M". Robiąc zdjęcia fajerwerkom, nie liczmy na autofocus - ostrość ustawmy na nieskończoność. Należy także pamiętać o regulowaniu przysłony w zależności od mocy świetlnych wybuchów. Jeśli są przepalone, czyli zbyt jasne, zwiększamy wartość przesłony z f/8 na f/16, jeśli są niedoświetlone, powinniśmy zmniejszyć wartość przysłony.

Kolejne ważne ustawienie to balans bieli. - Ten parametr związany jest z kolorystyką zdjęć. Źle ustawiony spowoduje, że utracimy naturalne kolory. Aby tego uniknąć, lepiej ustawić w aparacie tryb dedykowany do oświetlenie żarowego.

Jeśli mamy lustrzankę, pamiętajmy o włączeniu trybu BULB. Czas naświetlenia zależy wtedy od czasu przytrzymania wciśniętego spustu migawki, w tym celu używamy wężyka spustowego.(jeżeli dyspnujemy statywe, bez tego akcesorium trudno będzie) Należy pamiętać, że przy rejestracji dużej liczby świetlistych wybuchów czas naświetlenia będzie wynosił powyżej 10 s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...