Skocz do zawartości
  • 0

Fajerwerki w okresie "nie sylwestrowym"


PaulWinter

Pytanie

Wszyscy pytają teraz o stuffy, zakupy i sklepy, po stokroć wałkowane są te same tematy. A ja zapytam o coś innego. Coś mi przyszło do głowy i mam do Was pytanie. Co muszę zrobić, aby móc legalnie strzelić jakiś pokaz z 1.4g/1.3g NWP w dniach, które nie są objęte zezwoleniem wojewody przed godziną 22? Gdzie się zgłosić, kogo pytać, co załatwiać? Proszę o wypowiedzi osoby, które wiedzą coś na ten temat. Z góry dzięki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

U mnie w mieście jest tak, że musisz napisać prośbę do prezydenta miasta. I potem trzeba wykupić jakiś znaczek i możesz robić pokaz. Wiem, bo w czerwcu na moje urodziny będę robił pokaz i się orientowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie załóżmy, że chcę tak uczcić swoje urodziny. Wystarczy pismo do burmistrza, czy jeszcze jakaś np. straż i policja też? Jest jakieś prawdopodobieństwo, że nie wyrażą zgody? Czy to coś kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

U mnie jest tak:
Na osiemnastkę mojego wujka kupiliśmy kilka rakietek, fontanno-wyrzutnię Ballet i Kamikaze.
Mama musiała napisać na burmistrza i urzędu miasta prośbę o używanie materiałów pirotechnicznych w okresie nie-sylwestrowym z powodu osiemnastych urodzin brata. Napisała, dostała zezwolenie i już normalnie mogli fajerwerkami walić, lecz tylko do 1.3G NWP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
I potem trzeba wykupić jakiś znaczek i możesz robić pokaz

O jaki znaczek chodzi?

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Wychodzi na to, że tylko list do urzędu miasta trzeba wysłać i to wszystko, tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak. Napisać list, modlić się, aby burmistrz/prezydent miasta zezwolił i to wszystko. Bez żadnych opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz ja....
Jak np ide na impreze i mam zamiar strzelac i to naprawde mam tego duzo 1 stycznia okolo godz 17-18 to normalnie moge walic?.
Niikt, ani zadna straz miejska nie ma mnie prawa jeszcze zlapac?


W tych godzinach możesz. Tyle że na własnym terenie. Jak u kogoś będziesz strzelał to może się ktoś doczepić :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A u mnie w kujawsko-pomorskim jest tak masz swój dom swoją działkę swój terem strzelasz ile chcesz do 22 po 22 jak ktoś zadzwoni po policję to przyjadą upomną i odjadą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...