Skocz do zawartości

[Zdjęcia+Film] Amatorski Pokaz Pirotechniczny-Andrzejki 2009


velibrum

Rekomendowane odpowiedzi

Wczorajszy pokaz był małą rozgrzewką przed sylwestrem. Połączyłem kilka kostek, przed którymi odpaliłem kilka fontann i stroboskopów. Nowością był podkład muzyczny, którego użyję ( oczywiście w trochę dłuższej wersji ) na pokazie sylwestrowym. Nie obyło się bez wpadek. Dwa razy zagasł lont, zapalarka pirotechniczna wypaliła się w krótszym czasie niż przewidywałem i musiałem startować z podkładem muzycznym 2 raz. Pomimo tych i kilku innych usterek ( jak na przykład TXB602 która strzeliła kilkoma pociskami w widownię oraz TXB800 z której wypadł fabryczny lont, i która rozleciała się w trakcie strzelania przekrzywiając jedną rurę ) fajerwerki bardzo spodobały się widowni. Pomimo minimalnej kwoty, czyli 105 zł którą dysponowałem i wpadkami opisanymi wyżej całość wyszła bardzo dobrze i jestem zadowolony z tego show.

Teraz czas na kilka spostrzeżeń:
Opaski samozaciskowe to konieczność przy łączeniu lontów, sama taśma izolacyjna nie wystarcza.
Jeżeli nie przygotowujecie pokazu na palecie ( co jest pracochłonne, poprzez konieczność użycia metalowych stabilizatorów ) przygotujcie się na ponowne podłączanie wszystkie na placu strzelania, a nie w domu bo i tak z momentem wyniesienia na dwór wszystko się rozłączy.
TXB798 ma bardzo fajne efekty, jest warta kupna. TXB800 ma również piękne efekty ( w tym fenomenalne brokatowe korony ). TXB498 wbrew filmikowi Triplexa na żywo wypada świetnie.
Jeżeli ustawiacie wyrzutnie pod kątem musicie je bardzo solidnie obłożyć :D Nie żartuję!
Stroboskopy i fontanny na rozpoczęcie pokazu to idealne rozwiązanie.

Rozkład jazdy:
0:00 – JF66 - FC4001 Multicolor – JF66
0:34 – FC3001 Kongo
0:53 – JF08 Alibaba
1:03 – TXB498 The Magic Key
1:21 – TXB800 Kwant
1:35 – 2 x TXB602 Backyard Fun
2:01 – TXB798 Concept
2:29 – JW90 Show of Fireworks

Kilka zdjęć z przygotowań i nie tylko:
( umieszczę wkrótce )

FILM:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wystarczył zgięty kawałek kartonu podłożony pod wyrzutnie.


I dlatego ci się przewróciła :wink: Z tej sumy co wydałeś wycisnąłeś chyba ostatnie soki, dobrze zagospodarowana kwota i mamy ładny pokaz, wyrzutnie tripleksa robią duże wrażenie, oczywiście pozytywne.


Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na głównym pokazie sylwestrowym będę miał wystarczająco czasu żeby przytachać paletę kostki brukowej ( mam takową przed domem która pozostała z budowy chodnika i podjazdu ) i porządnie obłożyć nią wszystkie baterie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...