Skocz do zawartości

I Konkurs Polskich Fajerwerków ZAKOŃCZONY


mpiwowski

Rekomendowane odpowiedzi

65ji554whu6j54wehb45wyj54ewh_by_mpiwowski.jpg

Już niebawem startujemy z pierwszym konkursem w którym do wygrania będą fajerwerki ufundowane przez sklep FajerwerkiDlaCiebie.pl

Wielkie rozpoczęcie konkursu już 19 listopada o godzinie 19. Nie przegap takiej okazji! Zrewiduj swoją wiedzę pirotechniczną przed pytaniami konkursowymi które przygotowaliśmy i wygraj fajerwerki. Już niebawem zamieścimy listę nagród.

Tutaj macie link do artykułu:

http://polskiefajerwerki.net/articles.php?article=83
=================================================
Więcej informacji pojawi się jeszcze dzisiaj na mojej stronie. :wink: =================================================
Zapraszam wszystkich chętnych do brania udziału w konkursie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ciekawe, przydało by się wygrać troszke fajerwerków :]
Tylko że mam słabą wiedze na temat pirotechniki bo właśnie w to wkraczam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za zajęcie pierwszego miejsca: Wyrzutnia 5204 + Wyrzutnia SP5001 + Wyrzutnia 5423+ La Bomba BP0038 + P3200a + zimne ognie
------------------------------------------------------------------------------
za zajęcie 2 miejsca: Wyrzutnia 5204 + La Bomba BP0038 + 0445 + P3200a + zimne ognie
------------------------------------------------------------------------------
za zajęcie 3 miejsca: SP5001 + Wyrzutnia SP5423 + 3200a + zimne ognie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ja jako organizator nie biorę udziału. reszta może
============================
Craven: Będziecie wysyłać odpowiedzi na meila i to będzie jak zgłoszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin I konkursu PolskieFajerwerki.net:

I. Postanowienia ogólne
1. Organizatorami konkursu jest strona PolskieFajerwerki.net wraz ze sklepem FajerwerkiDlaCiebie z siedzibą w Warszawie przy ul. Batorego 27.
2. Konkurs organizowany jest na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.
3. Konkurs rozpoczyna się dnia 19 listopada o godz.19 i kończy się dnia 24 listopada o godz.15.

II. Uczestnicy konkursu
1. Uczestnikiem konkursu może być każda osoba pełnoletnia będąca mieszkańcem Rzeczypospolitej Polskiej.

III. Nadsyłanie prac
1. Prace prosimy nadsyłać pod adres: konkurs[małpa]polskiefajerwerki.net
2. Mail zgłoszeniowy powinien zawierać odpowiedzi na 18 pytań oraz pełne dane adresowe wraz z imieniem i nazwiskiem i numerem telefonu.
3. W nadesłanych meilach najpierw będzie zliczana ilość poprawnych odpowiedzi, jeśli jednak np. 3 uczestników będzie miało tyle samo dobrych odpowiedzi to wtedy liczyć się będzie czas nadesłania meila.

IV. Nagrody
1. Fundatorem nagród jest sklep internetowy FajerwerkiDlaCiebie.pl
2. Nagrody zostaną wysłane laureatom w ciągu nie dłuższym niż 5 dni roboczych od daty ogłoszenia wyników.
3. Koszt wysyłki w wysokości 20 PLN pokrywa zwycięzca nagrody.
4. Ogłoszenia wyników nastąpi dnia 24 listopada o godz. 20

V. Postanowienia końcowe
1. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie.
2. Osoby nie stosujące się do regulaminu są automatycznie dyskwalifikowane z dalszego w nim uczestnictwa.
========================================
JUTRO O GODZ. 19 POJAWIĄ SIĘ PYTANIA NA MOJEJ STRONIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że dzisiaj o godz. 19 pojawi się artykuł na stronie z pytaniami. Bądźcie punktualni :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, trochę ciężkie pytania jak dla nowicjusza ale jakoś udało mi się je wszystkie poskładać do kupy :]
Ogółem fajny konkurs i go polecam, rozwiązujcie jak macie czas!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz adres mailowy w regulaminie, jest napisany nawet wytłuszczonym drugiem.

III. Nadsyłanie prac
1. Prace prosimy nadsyłać pod adres: konkurs@polskiefajerwerki.net
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to by wygrać lecz żeby sprawdzić swoją wiedzę :)
Przynajmniej tyle dla mnie się liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WYNIKI:

1 miejsce: Pan Mateusz.W z Dębicy
2 miejsce: Pan Szymon.O z Rożnowa
3 miejsce: Pan Paweł.G z Gdyni

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Na maila w ciągu kilku dni prześlemy dane do wysyłki pieniędzy za dostarczenie fajerwerków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwycięzcom gratuluję, pytania dałem Wam wyjątkowo łatwe :razz: Mam nadzieję że się nagrody spodobają i nie wykluczamy możliwości kolejnych konkursów w przyszłym terminie :smile:

PS: Zapomniałbym o poprawnych odpowiedziach

Pytanie nr 1
Podaj przynajmniej 5 polskich firm importujących fajerwerki.
Przykład:
Triplex
Tropic
Jorge
Super Power
Kometa
Pytanie nr 2
Który z importerów ostatnio zaktualizował swoją stronę internetową ( uznawane są trzy odpowiedzi )
Dragon
Surex
Maxsem
Pytanie nr 3
Który z importerów ma swoją siedzibę w Koczargach Nowych?
Tropic
Pytanie nr 4
Czy firma Tropic posiada w swojej ofercie bomby pirotechniczne o kalibrze 150 mm?
Tak
Pytanie nr 5
Które ministerstwo wydało rozporządzenie w sprawie wykazu wyrobów pirotechnicznych, na których nabywanie, przechowywanie lub używanie nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia?
Ministerstwo Gospodarki i Pracy
Pytanie nr 6
Jakich związków chemicznych nie mogą zawierać materiały pirotechniczne oznaczone symbolem NWP?
a) mieszanin i pierwiastków samozapalnych,
B) kwasu galusowego oraz jego soli,
c) związków arsenu,
d) boru,
e) tytanu o granulacji poniżej 100 mikrometrów,
f) cyrkonu,
g) izotiocyjanianów,
h) pikrynianów i kwasu pikrynowego,
i) związków ołowiu i rtęci,
j) fosforu (dopuszczalne jest stosowanie czerwonego fosforu jedynie w draskach podpałowych, kapiszonach, korkach wybuchowych i innych podobnych wyrobach, przy czym całkowita zawartość masy pirotechnicznej zawierającej fosfor w pojedynczym wyrobie nie może przekraczać 0,08 g),
k) chloranów(V) wraz z solami amonowymi, aminami oraz siarczanem(VI) miedzi(II),
l) chloranów(V) w mieszaninach z siarczkiem antymonu(V), siarką, metalami, heksacyjanożelazianem(III) potasu,
a ponadto zawartość chloranu(V) w mieszaninach pirotechnicznych nie może przekraczać 80 %.
( informacje do znalezienia w tabeli materiałów NWP, która przed konkursem znajdzie się na stronie polskiefajerwerki.net )
Pytanie nr 7
Podaj skrót międzynarodowej konwencji dotyczącej przewozu towarów i ładunków niebezpiecznych ( min. Fajerwerków )sporządzonej w Genewie w roku 1957.
ADR
Pytanie nr 8
W której klasie zagrożenia wg powyższej konwencji znajdują się materiały wybuchowe ( fajerwerki )?
1
Pytanie nr 9
Wymień przynajmniej 5 państw w których obowiązuje ta konwencja.
Francja, Wielka Brytania, Polska, Holandia, Niemcy
Pytanie nr 10
Podaj nazwy przynajmniej 3 festiwali pirotechnicznych które odbyły się w Polsce w tym roku.
Festiwal PyroMagic
Festiwal Władcy Ognia
Ustecki Festiwal Sztucznych Ogni
Pytanie nr 11
Która firma była koordynatorem i autorem projektu Władców Ognia w Bielsku-Białej?
Surex
Pytanie nr 12
Wymień przynajmniej 3 pokazy sztucznych ogni jakie w 2009 roku odwiedziła grupa Polsie Fajerwerki.
- Pokaz Sztucznych Ogni - Impreza promocyjna w Warszawie
- Pokaz Sztucznych Ogni - Owocobranie 2009
- Pokaz Sztucznych Ogni - Dni Wilanowa 2009

Pytanie nr 13
Scharakteryzuj pokrótce pirotechniczny efekt Crosette.
Jest to efekt rozdwajających się gwiazdek.
Pytanie nr 14
Podaj adres internetowy forum o fajerwerkach z którym współpracują Polskie Fajerwerki.
Forumfajerwerki.pl
Pytanie nr 15
Podaj nazwę firmy której fajerwerki dominują w ofercie sklepu FajerwerkiDlaCiebie.
Tropic
Pytanie nr 16 Podaj efekt który występuje w baterii TB108 Blue Lagoon dostępnej w sklepie
FajerwerkiDlaCiebie.
Morski błękit z czerwonymi perłami; Zielono-czerwone peonie; Cytrynowo-purpurowe perły; Niebieskie peonie iskrzące na złoto
Pytanie nr 17
Fajerwerki jakiej jeszcze firmy są dostępne do nabycia w sklepie FajerwerkiDlaCiebie?
SuperPower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się tak wysokiego miejsca :). Jestem oczywiście mega zadowolony z wygranej, bo to co otrzymam będzie stanowiło więcej niż połowę mojego stuffu na ten rok ;). Dziękuję organizatorom, uczestnikom konkursu oraz sponsorowi FajerwerkiDlaCiebie.

Część odpowiedzi znałem, część znalazłem w internecie. Pewnie liczyła się szybkość zgłoszeń. Dlatego rozpocząłem konkurs zaraz po wyznaczonej godzinie startu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dobrej zabawy przy korzystaniu z nagród :)
Dziękujemy również polskim fajerwerkom za udostępnienie możliwości sponsorowania konkursu i zapraszamy mamy nazieje do kolejnych konkursów.
Oczywiście zapraszamy do zakupów na www.FajerwerkiDlaCiebie.pl -
Raz jeszcze gratulujemy i dziękujemy uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszła nagroda! Niektóre fajerwerki dostałem w podwojonej ilości :).

Foto #1
nagroda.th.jpg

Foto #2
nagroda2.th.jpg

Dziękuję raz jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...