Jump to content
Sign in to follow this  
velibrum

25e L'International Des Feux Loto-Québec Montreal ( Kanada )

Recommended Posts

L'International Des Feux Loto-Québec to festiwal z tradycją. Jubileuszowa, 25 edycja tej imprezy rozpocznie się już w czerwcu. Każdego tygodnia jedna firma pirotechniczna będzie prezentowała swoje umiejętności. W programie przewidzianych jest aż 9 pokazów. Widowiska będą długie, w poprzednich latach trwały około 30 minut jedno.

Program:

3 Czerwca: Panzera SAS - Włochy - Otwarcie ( nie bierze udziału w rywalizacji )
20 Czerwca: Pirotecnia Igual S.A - Hiszpania
27 Czerwca: Pains Fireworks -Wielka Brytania

4 Lipca: Foti Fireworks - Australia
11 Lipca: Pyromagic Productions LTD - Hong Kong
18 Lipca: Fuegos Jupiter - Argentyna
25 Lipca: Royal Pyrotechnie - Kanada

1 Sierpnia: Melrose Pyrotechnics - Stany Zjednoczone
8 Sierpnia: Fireworks for Africa - Republika Południowej Afryki
15 Sierpnia: La Ronde - pokaz kończący

Myślę że warto wiedzieć o czymś takim. Chociażby z samej ciekawości :wink:

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veli jakoś ci umknęło, że to obecnie najbardziej prestiżowy festiwal sztucznych ogni na świecie. Znany wcześniej jako La Ronde. Główną nagrodą na festiwalu jest złoty jupiter, który w środowisku ma wartość Oscara za najlepszy film. Polskie firmy gościły do tej pory na festiwalu jako goście. Nie będę ukrywał, że Nakaja Art już kilkakrotnie odwiedzała ten festiwal, co więcej wysyłali nawet zgłoszenia do konkursu, ale niestety konkurencja jest ogromna. Co roku o jedno miejsce ubiega się kilkanaście firm. Aby się dostać trzeba mieć na prawdę ugruntowaną pozycję oraz doskonałe referencje. Może tegoroczne ewentualne zwycięstwo na Malcie oraz sukces PyroMachiny pozwolą wystartować krakowskiej firmie już w przyszłym roku, ale to się okaże.
Co do tegorocznej edycji, będzie jeszcze bardziej okazała niż zeszłoroczna, gdyż jest to jubileusz 25. lecia festiwalu. w zeszłym roku zwyciężyła rodzina Zambellich (Pyrotecnico USA). A ich pokaz zwalił po prostu wszystkich z nóg. Zsynchronizować z muzyką kilkadziesiąt tysięcy zdarzeń w czasie prawie 30 min. to nie lada wyczyn. Jeśli chodzi o tegorocznych uczestników to obstawiam zwycięstwo Iguala lub Jupitera. Pokaz tych pierwszych na Neu de Feu 2008 był olśniewający. Co więcej Igual produkuje jedne z najlepszych na świecie fajerwerków o bardzo oryginalnych efektach, co w połączeniu z systemem PyroDigital gwarantuje niezapomniane wrażenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie, nie umknęło mi to, tylko myślałem że jeżeli jest podane 9 firm, info że pokazy będą miały 30 min długości, a impreza organizowana jest 25 raz ( !!! ) to każdy będzie wiedział że jest to coś prestiżowego. Montreal gościł też międzynarodowy kongres pirotechników w 2007 roku, ale to już jest gadka na inny temat.

Ja jako faworyta obstawiam Iguala. Ich pokazy bardzo mi się podobają, a zwłaszcza ten z Nuits ( nie Neu :wink: ) de Feu. Po Jupiterze można się spodziewać jednego - naprawdę dużych kalibrów.

Chciałbym też przy okazji zaznaczyć jak bardzo wybiła się firma Fireworks for Africa. Jak sama nazwa wskazuje to jest firma afrykańska, a swoją działalność rozpowszechniła w Europie ( np. Hannover ) i na innych kontynentach tak bardzo że teraz udało im się dostać na ten festiwal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...