Skocz do zawartości

[FILM + FOTKI] Pokaz sylwstrowy 08/09 - Wujek Nostrek :*


Nostra

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem pracy!


Krótkie info co mam

Budżet 110zł (miało być mniej, wyszło jak zawsze)

- 2x Hoty
- 2x Arctic
- Kobra 12 strzałów 28mm
- 2x Sfinx
- Casablanca
- 2x Saturn Missiles 25 strzałów
- wyrzutnia home made 19 strzałów 29mm SALUTE (no pseudo, bo ino huku narobi, bez prawdziwej receptury salute... szeleczki odpalane quickmatchem + visco 10cm/s na końcach (zabrakło jak wszystkiego)) :cool:


Całość składa się z 2 części, jedna to 3x 19 strzałowe + casablanca, druga to reszta. Prościej mi będzie przenieść, a potem tylko 2 opaski, połączyć ze ze sfinxami, z Casablancą i gitara.

Plan jest taki:

Casablanca się pali przez ~40sekund sama - 40cm visco (w tych czarych rurkach jest visco 1cm/s, rurki aby iskry z casablanki nie spowodowałby zbyt wczesnego odpalenia), po czym lotn dochodzi do saturn missiles i Arctica, który został rozebrany i ustawiony w 2 rurki po bokach, 3 prosto i 5 w układzie FAN :cool:

Potem lont grzecznie idzie do Hota, też rozebrany, najpierw 5 ładunków prosto, potem 5x FAN (chyba ten powinien jednocześniej w miarę odpalić, FAN arctica po sobie kolejno w dość dużych odstępach)

Next, lont idzie do 2 połączonych: Hot i Arctic pod kątem do siebie - Vka powstanie, od nich 20cm visco do Kobry (bo tyle strzelają te wyrzutnie).

Czasu palenia kobry nie znam - na oko dałem 20-25sekund (nie pamiętam sam już). I idzie to do Sfinxów, które jednocześnie działają. W międzyczasie po kilka SALUTE leci. bodaj po 3 sztuki, a na koniec 6 sztuk (teoretycznie dałem ~25cm lontu do ostatniej serii, więc jak sfinx będzie kończył, ale to tylko teoria)


Tyle :) A podczas całęgo pokazu spokojnie będzie się palić Casablanca, bo trwa 90 sekund.

Wszystko to na wyczucie, nikt nie łączy lontem czegoś takiego, na panel elektroniczny mnie nie stać (jeszcze :D)

Niemniej jak wypali to będzie udany pokaz...

P.S. moja bateryjka ładnie zaklejona, wygląda jak komercja... :cool:


988_1.jpg


566_2.jpg


357_3.jpg


347_4.jpg


754_5.jpg


451_6.jpg


734_7.jpg




A tu coś do zabawy jak się sciemni.. albo w nowy rok jak nie będę miał czasu ;p


411_8.jpg



Czyyyyyli, w tym roku Nostruś postawił tylko i wyłącznie na efekt, dobry pokaz za niską kasę... :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noster, widzę że nie masz już zamiaru przez kilka(naście) minut odpalać fajerwerków na mrozie, wystawiać na cierpliwość publiczność - chcesz zrobić sobie własny pokaz :wink:

Takie podejście do sprawy jest bardzo dobre, jeśli ma się pojęcie o tym i robi świetną konstrukcje. I tak też jest w Twoim przypadku - wszystko jest bardzo dobrze zrobione. Widać, że siedzisz w tej branży kilka lat - każdy materiał został ze sobą złączony, wszystko jest wymierzone i odpowiednio dobrane. Oj, będzie co oglądać, tylko w tym roku zrób tak, aby kumpel nie usunął filmu z aparatu / kamery - musimy to zobaczyć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie, o dobrze. Takie construction są najlepsze. Jestem pewien że będziesz zadowolony. Po 1 z pięknych efektów, po 2 że nie wydałeś 500 zł czy ile.
Tylko proszę, daj filmik :mrgreen:

Ładnie to opisałeś, teraz będę wiedział co zwaliłem u siebie, bo też coś tam połączyłem. A jest to mój pierwszy raz więc pewnie coś pójdzie nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tania i dobra robota - czyli polak potrafi :mrgreen:
Za taką cene , a jest to dość mały budżet zrobienie pokazu jest prawie niemożliwe , ale mimo wszystko wujek Nostra się postarał...i...wyszło :razz:
Jestem ciekawy efektu oraz czy wszystko odpali , ale efekt będzie na pewno niesamowity.
Czekamy na film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... film będzie, wezmę w jedną rękę tą kamerę (która rok temu usunęła filmy...) w drugą aparat i zawsze coś wyjdzie... :grin:


/Wujek Nostra jest gotowy do akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no Nostra niezła konstrukcja i ten pomysł :D Naprawde za niewielką kasę można zrobić fajny pokazik, ciekawe jak to wypali miejmy nadzieje że wypali poprawnie i zrobi show :D

Do zabawy widze masz rakietki by Nostra :P

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... film będzie, wezmę w jedną rękę tą kamerę (która rok temu usunęła filmy...) w drugą aparat i zawsze coś wyjdzie... :grin:


/Wujek Nostra jest gotowy do akcji.


To bardzo dobrze,bo śledze temat z zaciekawieniem. Ale jush gratuluje dobrze wykonanej roboty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nono Będzie na co popatrzeć. Ciekawe jak będzie wyglądać Kobra w towarzystwie dwóch Sfinxów (u mnie), a może lepiej będzie tak jak u ciebie, czyli jedno po drugim. U mnie do tego będą jeszcze rzymiaki w układzie FAN. Pozatym skromne ok. 150zł wydane na pokaz... :wink: za rok będzie lepiej, też planuje rozpakowywać wyrzutnie i coś z ustawieniem rurek kombinować. Powodzenia jeszcze raz Nostra :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma to jak rozwiązania home made lub prawie jak w tym przypadku. Szkoda, że tych salutów w ogóle nie słychać... ale FAN profesjonalny. Jak na Twój budżet to 9/10 - szkoda, że nie kupiłeś tej dużej wyrzutni z biedry jak planowałeś bo finał byłby przedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...