Skocz do zawartości
  • 0

Zacina się komputer.


marcin1197

Pytanie

Mam problem.Wczoraj kupiłem nową karte graf.Jest to palit 9600 GT 512mb.Odinstalowałem stare sterowniki i zainstalowałem nowe.Po kilku minutach grania komputer się zawiesił (musiałem zrestartować) i tak za każdym kolejnym razem.Pomyślałem,że to może coś z tymi starymi sterownikami więc zrobiłem formata.Zainstalowałem wszystko,wszedłem w grę i znowu to samo.Nie wiem co jest?!Temperatura karty w idle to jakieś 37* a w stresie myślę,że nie przekracza 45*.Procesor koło 40*Dodam,że grałem w COD4 i COD:WAW.
Reszta kompa:
AMD Athlon 64 X2 5000+BOX | Foxconn A690GM2MA-8KRS2HDDR2 | 2x1GB 667MHz Kingston | GeForce 9600GT Palit 512MB | Chieftec 450W 120mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy dla tego pytania

Top użytkownicy dla tego pytania

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Marcin, dokładnie opisz swój problem, podaj szczegółową specyfikację techniczną, bo niezły chaos się tutaj zrobił.

Z tego, co w gąszczu tych postów udało mi się przeczytać, to problem tkwi w tym, że jest kłopot z nową kartą graficzną. Wcześniej pracowałeś na zintegrowanej karcie graficznej wbudowanej na płycie głównej, a teraz kupiłeś oddzielną. Cóż, sama deinstalacja niekoniecznie musi pomóc. Warto popatrzeć nieco w Panelu Sterowania, albo w Menadżerze Urządzeń - zapewne trzeba ją wyłączyć sprzętowo.

Można byłoby też coś polookać w BIOSie. Jeśli chodzi o zacinanie się gier i zwisy grafiki - tutaj kłopot może leżeć po stronie dwóch rzeczy. Mianowicie zasilacz oraz chłodzenie. Karta graficzna może nabierać zbyt dużej temperatury, bo sam wentylator / radiator może nie wystarczać. Warto byłoby się zastanowić nad dodatkowym chłodzeniem. Zasilacz może być zbyt słaby, by uciągnąć ten sprzęt - na mocniejsze grafiki potrzeba lepszych zasilaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Reszta kompa:
AMD Athlon 64 X2 5000+BOX | Foxconn A690GM2MA-8KRS2HDDR2 | 2x1GB 667MHz Kingston | GeForce 9600GT Palit 512MB | Chieftec 450W 120mm

Z tego, co w gąszczu tych postów udało mi się przeczytać, to problem tkwi w tym, że jest kłopot z nową kartą graficzną. Wcześniej pracowałeś na zintegrowanej karcie graficznej wbudowanej na płycie głównej, a teraz kupiłeś oddzielną.

Dokładnie tak.
Cóż, sama deinstalacja niekoniecznie musi pomóc. Warto popatrzeć nieco w Panelu Sterowania, albo w Menadżerze Urządzeń - zapewne trzeba ją wyłączyć sprzętowo.

Jak mam to zrobić?
Jeśli chodzi o zacinanie się gier i zwisy grafiki - tutaj kłopot może leżeć po stronie dwóch rzeczy. Mianowicie zasilacz oraz chłodzenie.

Temperatury są ok bo karta w stresie jakieś 45* a procek pewnie z 40*
A zasilacz to już nie wiem.Jedni piszą,że starczy,drudzy,że nie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cóż, sama deinstalacja niekoniecznie musi pomóc. Warto popatrzeć nieco w Panelu Sterowania, albo w Menadżerze Urządzeń - zapewne trzeba ją wyłączyć sprzętowo.

Jak mam to zrobić?


Spróbuj tak: Prawy klik na mój komputer->właściwości->zakładka sprzęt->menadzer urządzeń->klik na "+" przy karty graficzne i powinny tam być 2 karty zintegrowana i ta co kupiłeś kliknij na tą ZINTEGROWANĄ prawym myszki i kliknij wyłącz jak trzeba będzie potwierdzić to potwierdź i pewnie trzeba będzie zresetować kompa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam tylko jedną.Tą 9600

[ Dodano: 2008-12-06, 10:19 ]
Oddałem karte do sklepu,powiedzieli,że sprawdzą.Wczoraj byłem,na jednym kompie działała.
Dzisiaj dzwonili,sprawdzali na innym kompie przy 3d marku i okazało się,że karta jest rozwalona :D Więc pójdzie do serwisu i mam nadzieje,że jak wróci to będzie już wszystko ok,
a jak nie to kupuje lepszy zasilacz :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rozumiem, że chodzi ci o problem z rozdziałką. Jaką masz kartę? Na mój gust może to mieć związek z wczorajszą paczką aktualizacji od M$ Sprawdzałeś w opcjach personalizacji?? A BTW niezły masz burdel na pulpicie :) Zaraz przeloguję się na Viste i popatrzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a ja zawsze myslalem ze ja mam najwiekszy burdel na pulpicie :D


ale ja tu nic nadzwyczajnego nie widze
moze poprostu przestawila Ci sie rozdzielczosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Otóż mam taki problem z komputerem. Mam Windowsa Wistę oto screen http://img201.imageshack.us/my.php?image=pulpit2zi6.jpg proszę o pomoc jak to wyłączyć. Podkreślam że nic nie włączałem tak samo z siebie. Help me.


Prawdopodobnie jest to wina samego systemu. Vista tak już ma, niestety... :mad: Zainstaluj Service Pack 1 zobaczymy czy pomoże
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...