Skocz do zawartości
  • 0

Zapłonniki.


Urich

Pytanie

No właśnie. Może wiecie jak zrobić takowe? A jak wiecie to powiedzcie, bo chciałbym sobie zobaczyć jaki efekt to da, i może coś na sylwka zmajstruję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Żarówka choinkowa
kabel długość wg. własnego uznania
bateria

zbijasz tą szklaną osłonę żarówki nie rozwalając przy tym wolframu podłączasz + / - a następnie do baterii i gotowe

'nitka' z bezpiecznika (tego starego wkręcanego) podłączasz do niej kabel i działa dość długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A robiłeś już takie? Spóbuję coś odpalić w grudniu takim sposobem. Może jakieś inne pomysły? Albo komentarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znany patent to kawałek drutu oporowego i akumulator... główna zaleta w stosunku do żarówek to wielokrotny użytek. Ew. cienki miedziany drucik i bateria. Dla pewności radzę visco od powiedzmy wyrzutni, rakiety or sth połączony z żarnikiem, drucikiem lub innym duperelem owinąć bibułą i taśmą klejącą dając wcześniej w środek trochę pcz lub fb może być wysypany z jakiś petard lub typu amator, ważne, żeby był suchy i zabezpieczony od wilgoci (dlatego oklej taśmą), później tylko bateria/akumulator, przewody, małe zwarcie i... boom! Powodzenia w testowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@up: dobra, już nie wiem o co chodzi, ale ok xD możesz mi to jakoś rozrysować w paintcie ? xD tzn. zrozumialem z tego ze mam miec baterie i miedziany drucik, oraz fb lub cokolwiek latwopalnego... ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chodzi o to mniej więcej http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dd9e9235d7d82236.html czyli bierzesz w kabelki i łączysz za pomocą cienkiego drucika miedzianego, drutu oporowego lub rozbitej żaróweczki ( w ostatniej opcji łączysz tak jakbyś chciał, żeby żarówka zaświeciła po podłączeni do prądu możesz to zrobić przed jej rozbiciem, żeby zobaczyć czy dobrze styka), , lont wyrzutni, rakiety itp. owijasz liźno kawałkiem bibuły, na którą nasyp wcześniej proch z petardy, całość uszczelnij taśmą klejącą, żeby proch się nie wysypał. Teraz prztykasz kabelki do baterii i jak wszystko zrobisz ok to będziesz miał ładne boom za chwilę... Osobiście radzę ci popróbować najpierw z różnymi wstawkami żarowymi rozbite żaróweczki/druciki itp, żeby sprawdzić od czego najlepiej zapali Ci się proch w tulejce. Jak chcesz mieć łopatologiczny system odpalania to powbijaj po prostu parami gwoździe do deski, tak aby odstęp między gwoździami = odstępowi między biegunami baterii do każdej pary podepnij zapalnik podpięty do lontu i później wystarczy tylko po kolei przytykać baterię do par gwoździ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki! Ja zawsze kapuję jak jest obrazek ^^ Spróbuję coś wykombinować, może jutro, i zamieszcze tutaj swoje odczucia, i może filmik ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ciekwy jestem jak się zamieszcza odczucia na forum ;) a tak poważnie najlepiej testować z zastosowaniem samego lontu, bo zobaczysz czy ci się zapali. Jak nie masz takwego to może go wyjąć np z jakiegoś rzymskiego ognia, poprzez rozcięcie go wzdłuż długiej osi i odraz będzieszmiał lont, proch i parę kolorowych gwiazdek które możesz dokleić do lontu jako "ładunki" testowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przed chwilą przetestowałem. Ładnie zapaliło mi lont. :mrgreen: Można się z tym pobawić, ale bardziej opłacalne jest chyba kupienie lontu i po kłopocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale wcale nie trzeb wymieniać żarnika, wystarczy kawałek drutu oporowego i wcale nie trzeba go "przyspawać" jak mówi ten koleś na filmie tylko ew przylutować, albo po prostu skręcić z drutem miedzianym i już. A jest to metoda, która daje większą kontrolę nad pokazem niż lont, a zastosowanie patentu z deską i gwoździkami pozwala Ci w dowolnym, momencie zmienić kolejność odpalania a jak połączysz lontem to masz więcej roboty ze wszelkimi zmianami, a poza tym taki system robisz raz i masz i nie musisz się martwić, że ci lontu zabraknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy jak po prostu wezmę lampki choinkowe, rozwale szkło w kilku, zrobie mieszanine ipt., to czy jak po prostu włącze lampki do kontaktu, to czy wszystkie naraz się odpalą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przeanalizuj swój powyższy post uważnie. Wiem, że masz już ponad 90 lat :mrgreen: więc może dziecinniejesz na starość, ale kto przy zdrowych zmysłach zrobiłby coś takiego? Odpalą to jasne, przy okazji zapalisz pokój i nie będziesz miał gdzie mieszkać w dobrym układzie, bo przy złym zostaniesz porażony prądem i świeć panie nad Twoją duszą. BHP ponad wszystko, a tak w ogóle widzę, że nie jesteś biegły w te klocki, więc tym bardziej nie eksperymentuj z piro w domu :!: a najlepiej zostań przy komercyjnych rozwiązaniach bez zbędnego tuningu tak na razie będzie bezpieczniej dla Ciebie i Twojego otoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hehe... Nie chodzi mi o to, wiadomo że jak coś, to na przedłużaczu itp. Ale odpalenie tego w domu to też dobry pomysł, dzięki! xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A co Ci da przedłużacz? Czy w gniazdku czy na przedłużaczu masz 230V a jak mnie uczyli to może zabić, albo poważnie uszkodzić ciało, zwłaszcza takiemu staruszkowi jak Ty, bo podejrzewam, że bez rozrusznika serca to byś już żadnego postu tu nie napisał. Powtarzam jeszcze raz takie "zabawy" z reguły kończą się w szpitalu. I pisze to całkiem poważnie. Od modów należy Ci się przynajmniej słowna reprymenda. Piszesz coś takiego, później czytają to dzieci neo i nieszczęście gotowe. A później napiszą, jakie to piro nie jest okropne i w ogóle... szkoda gadać.

Modów proszę o zamknięcie tematu. Urich dostał już odp a tu się spam zaczyna robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...