Skocz do zawartości

Pyromagic 2009 - 2. Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni


mpiwowski

Rekomendowane odpowiedzi

Potem pójdę na Wały Chrobrego i sprawdzę co tam się dzieje. W zeszłym roku barki cumowane były "na ostatnią chwilę". Ze sprzętem rozkładali się gdzieś na terenie portu i tam wszystko montowali co widać na tej focie. W tym roku musi być tak samo. Ile potrzebują czasu na przygotowanie takich pokazów?

montaz_3b.jpg

Co do oglądania pokazu to można też pokombinować z kamerami, którymi można sterować

http://magemar.com.pl

Kamera 3: Muzeum. To jest dokładnie na wprost miejsca w którym będzie pokaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na bank już montują. Nie wiem gdzie się z tym schowali, bo prawie cały port jest pod monitoringiem, a ich nie widać :D.

[ Dodano: 2009-08-07, 21:46 ]
Jest już muzyczna scena :)

5y1zsv550xw8mzurfv0.jpg

x9h0ikoj35x2znc079m.jpg

6pmss9rq9rv5n00e5trb.jpg

wykorzystali pływający dźwig :)

[ Dodano: 2009-08-08, 14:23 ]
Rzut z góry na teren imprezy

eahnr8w1e2lqy1dj4hi.jpg

xyf6utpfjwycklpldi7.jpg

t09zrns4epdu1rlw1saw.jpg

x04s0qnb36a8cpc5svfp.jpg

[ Dodano: 2009-08-08, 14:28 ]

shwg.png

Fajerwerki nad Szczecinem

Międzynarodowy Festiwal Ogni Sztucznych Pyromagic & Music Wave – Szczecin Live 2009 rozpocznie się dziś o godz. 20.30 na Wałach Chrobrego w Szczecinie.

2009-08-08_1249733040.jpg
Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]


W programie dwudniowego wydarzenia przewidziano cztery pokazy sztucznych ogni, w których wezmą udział największe firmy pirotechniczne z Portugalii, Meksyku, Francji i Słowacji. Festiwalowi będą także towarzyszyć koncerty muzyki elektronicznej.

- Rakiety będą rzucane na wodę lub wystrzeliwane z wody - opowiada Jerzy Raducha z biura ds. morskich Urzędu Miasta Szczecin.

Pierwszy z pokazów rozpocznie się o godz. 21.45 drugi o godz. 23.

Wyświetlono 45 razy, ostatnia aktualizacja: Łukasz SZEŁEMEJ - 2009-08-08 14:04:052009-08-08, 13:19: Barbara Gondek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wrzucić tutaj to co dałem na forum skyscrapercity

No to jestem po pierwszych II pokazach. Ludzi masa...na pewno kilkadziesiąt tysięcy :). Muzyka ze sceny miodna :). Pływająca scena to strzał w dziesiątkę :). Pokazy bardzo ładne, ale niestety pogoda nie była łaskawa....wiało w stronę Wałów Chrobrego, a przez dużą wilgotność powstało dużo dymu.

Na początek zdjęcia przez pokazem fajerwerków.

0vardpm09xon4b4hx31w.jpg

cjqzvtlsuqrl70nbgxiy.jpg

5pyzk93gtu6984k50si.jpg

7m5jj2cwgfjb8yzegley.jpg

xg01nh8z86xomybw66z7.jpg

744htxcl3vsuzaaprv9.jpg

umaac1wrzykvrrqfl21.jpg

zolnkqt0fjo0d06096e.jpg

ogarnę się i wrzucę fotki z pokazów

[ Dodano: 2009-08-09, 03:02 ]
Ok no to lecimy :) na pierwszy rzut Pirotecnica Reyes

I pokaz miał 10 minutowe opóźnienie, ale potem wszystko było ok :). Ładunki odpalano z trzech barek (tak jak w zeszłym roku)

pierwsze minuty to nawiązanie do marki miasta

Floating Garden

gwnnyohj3fn5485g1zzy.jpg

2nbtlfl9am9frjdolfun.jpg

dej0glblz5pudbligzu8.jpg

q2dkyhtur6h2iwgriqy.jpg

zrhwe5coza4wyoqq3h.jpg

więcek fotek
klik

klik

jutro wrzucę drugi pokaz (Feerie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super relacja Piotrze, miło się ogląda :smile:
Fotki wyszły super. Czekamy na więcej. Pokazów jeszcze nie oceniam bo nie mam pełnego materiału audio-wizualnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Dzięki :D. Jeszcze parę słów na temat pogody. Na parę godzin przed pokazami było spora ulewa i przez dłuższy czas unosiła się "kluska". Dzisiaj powinno być lepiej :). Na razie jest minimalne zachmurzenie i mała wilgotność :). Na wieczór można się spodziewać 65% i lepszego wiatru. Organizacja moim zdaniem wypada dobrze, aczkolwiek nie przewidzieli aż takich tłumów i były spore kolejki do toalet :D. Nie zabrakło natomiast gastronomi i piwa :D. Duży plus za to, że wszystkie informacje, zapowiedzi są w języku polskim i angielskim.

wrzucam jeszcze parę fotek z Mexico Pirotecnica Reyes i zaraz zabieram się za Feerie
emncfu70sx78rbjubd6h.jpg

cj7sfgipgju1phe3v5i.jpg

518upfp3n80wzaeg4az.jpg

xh9he6jgnda4jjme9k9j.jpg

umkwp0w99ij5yyqohu.jpg

iq5om3xcprsb360.jpg

nz3ifa4m7r08odc0bcn.jpg

[ Dodano: 2009-08-09, 12:54 ]
II pokaz - Feerie, Francja

Nie jestem specem od fajerwerków, ale jak na mój gust wypadli gorzej od firmy z Meksyku. Trochę się rozczarowałem. Może niepotrzebnie liczyłem na to, że zastosują jakieś efekty z ogniem, który tak lubią.

pierwsza fotka to wspólny temat "Floating Garden"
g479qbt1co4sf96v2l7c.jpg

20girz6hryk7loaqmdj.jpg

rvp69cnc6iimszj1j4s.jpg

ypua07qviavd3v2j14j8.jpg

p68zm073k5dhx514jjg.jpg
więcej zdjeć
klik
klik

[ Dodano: 2009-08-09, 14:30 ]
A tutaj filmik kolegi z forum Skyscrapercity na naszym kanale SSC :)

http://www.youtube.com/user/SzczecinSSC#pl...l/0/rvnREirbSTY

dźwięk jest podłożony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Słowacy wygrali nie zostałem na ogłoszenie wyników ale wyrazili emocje za pomocą muzyki i fajerwerków do pokazu użyli muzyki Flamma Fest 2009 ale ja sadze że pokaz tu był 100 razy lepszy tu link do FLAMMA FEST http://www.youtube.com/watch?v=bXChPdxL8kU

Drugie miejsce Meksyk trzecie Portugalia i Francuzi w moim odczuciu ostanie miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z pokazów.

wyniki

1 Portugalia
2 Słowacja
3 Francja
4 Meksyk

żal mi Meksyku, bo moim zdaniem wypadli lepiej od Francji, ale wiem, że liczy się synchronizacja itd.

za chwilę fotki

[ Dodano: 2009-08-10, 01:36 ]

Privatex Pyro S.R.O., Słowacja
wno52s84177rtmrqvs1.jpg

12eoxv9vrt3eh08n917.jpg

kejrvuvybk1tgj1i2faw.jpg

6lbosag3yvuso4esilmp.jpg

udxjcihdp8kxss5uwt8.jpg

gsjws8xk1siql197der.jpg

więcej fotek
klik

[ Dodano: 2009-08-10, 18:46 ]
www.szczecin.eu

Festiwal Fajerwerków - 100 tysięcy widzów!

Weekend (8-9 sierpnia) wspominać będziemy jeszcze bardzo długo. Niepowtarzalne muzyczno-pirotechniczne widowisko przyciągnęło na Wały Chrobrego prawie 100 tys. widzów.

Clipboard01_39.preview.jpg

W trwającym dwa dni festiwalu udział wzięły cztery firmy pirotechniczne: z Meksyku, Portugalii, Słowacji i Francji. Dwudziestominutowy pokaz podzielony był na dwie części: pierwsza odbyła się pod hasłem „Floating Garden”, drugą przygotowano na dowolnie wybrany temat.

Widowisko wzbudziło wiele emocji nie tylko wśród zgromadzonych szczecinian i gości, ale również samych firm uczestniczących w festiwalu, bowiem prezentacje fajerwerków były jednocześnie konkursem. Chociaż wszystkie pokazy były zachwycające, jury w 5-osobowym składzie przyznało następujące nagrody:
I miejsce - Macedo's Pirotecnia, Portugalia
II miejsce - Privatex Pyro s.r.o., Słowacja
III miejsce - Feerie, Francja
IV miejsce - Mexico Pirotecnica Reyes

Laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki oraz dyplomy od prezydenta miasta Piotra Krzystka, który zamykając tegoroczny Festiwal Fajerwerków podziękował wykonawcom za niezwykłe wrażenia, a mieszkańcom Szczecina oraz turystom za liczne przybycie na Wały Chrobrego.

Wedle pofestiwalowych statystyk w ciągu pierwszego dnia na Wały Chrobrego przybyło 50 tysięcy osób, a w kulminacyjnym momencie (podczas pokazów fajerwerków) – 37-40 tysięcy widzów. Drugi dzień zgromadził 45 tysięcy osób. Festiwal Fajerwerków należy również zaliczyc do imprez bezpiecznych, nie odnotowano żadnych poważniejszych zdarzeń czy wypadków.

Do zobaczenia za rok!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem już wróciłem :mrgreen: teraz zgrywam materiał na komputer.

Jak dobrze pójdzie wszystko wrzucę w ciągu 1,5 tygodnia.


PS: P-S Gratuluję pięknych zdjęć, W tym tygodniu zobaczysz moje, myślę, że też nie są najgorsze :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieję, że szybko wrzucisz :). Na początku zaplanowałem sobie, że każdy pokaz cyknę z innej perspektywy, ale w ostateczności grzałem miejsce, bo szukanie dobrej miejscówki między pokazami to byłoby spore ryzyko :).

Ale z tym wiatrem to pech, prawda? :D. Przeważnie wieje u nas od zachodu, a tu zonk...

A jako ekspert w tych sprawach jak oceniasz tegoroczną edycję?

moim zdaniem...

minusy

- w pierwszy dzień podstawili za mało toalet...

- brakowało dodatkowych kubłów na śmieci...

- brak teatru ognia

- nie było pokazu laserów


plusy

+ za sam pomysł
+ termin
+ jakość pokazów
+ pływająca scena to kapitalny pomysł, który należy rozwijać
+ koncerty (kapitalna muzyka)
+ tłumaczenie na angielski

[ Dodano: 2009-08-15, 14:26 ]
Pyromagic na Joemonster.org

http://www.joemonster.org/art/12179/Pyroma...e_nie_widziales

i wykop.pl

http://www.joemonster.org/art/12179/Pyroma...e_nie_widziales

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i doczekaliście się pierwszych fotek ode mnie. :mrgreen: :mrgreen:
-------------------
Na razie będziecie mogli zobaczyć kilkanaście przykładowych najlepszych fotek fajerwerków. O to one:

img0260copy.jpg
img0261copy.jpg
img0273copy.jpg
img0313copy.jpg
img0358copy.jpg
img0461copy.jpg
img0488copy.jpg
img0514copy.jpg
img0519copy.jpg
img0526copy.jpg
img0646copy.jpg
img0734copy.jpg
img0791s.jpg
img1182e.jpg
img1235a.jpg
img1750hrm.jpg

Oczywiście zdjęcia zostały bardzo, bardzo pogorszone pod względem jakości by dużo nie zajmowały. W ciągu tygodnia możecie spodziewać się pełnego albumu najlepszych fotek a także zdjęć barek. :wink:

PS: Szkoda, że dym trochę przeszkadzał w robieniu fotek fajerwerków, ale w sumie nie jest aż tak źle :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za cudo w 3 fotce od dołu? Na filmie wygląda fantastycznie. Taki intensywny crackling i taka peonia :wink: Widać że Privatex postarał się z materiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za cudo w 3 fotce od dołu? Na filmie wygląda fantastycznie. Taki intensywny crackling i taka peonia :wink: Widać że Privatex postarał się z materiałem.


coś jakby butterfly bez jednego skrzydła :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Primeiro lugar do Pódio na Polónia

polo_g.jpg


Pirotecnia Portuguesa continua a dar cartas pelo Mundo. Mónaco, Polónia, Cabo Verde e Canadá constituem a Tournée Internacional de Verão 2009 da Macedos Pirotecnia. Mais uma vez a Macedos Pirotecnia subiu ao lugar mais alto do pódio na segunda edição do II International Firework Festival “ Piromagic 2009” em Szczecin , Polónia, para receber o 1º PRÉMIO deste prestigiado concurso pirotécnico internacional. Aproximadamente 200.000 pessoas assistiram ao festival de pirotecnia que decorreu no Rio Odra durante o passado fim-de-semana. Esta competição pirotécnica colocou em competição empresas da França, México, Eslováquia e Portugal, tendo terminado no passado Domingo com a decisão do júri da competição a atribuir o primeiro lugar ao espectáculo piromusical português, apresentado pela Macedos Pirotecnia. Foram 18 minutos do saber, tradição e tecnologia pirotécnica portuguesa, apresentados por esta empresa da Lixa, que se sobrepuseram à qualidade e técnica dos restantes países participantes.

http://www.macedos.com.pt/uk/noticias.php#noticia130

[ Dodano: 2009-11-21, 22:31 ]
www.szczecin.eu

Szczecińskie Fajerwerki nagrodzone!

10_2.preview.jpg

Szczecin znalazł się wśród laureatów Konkursu Marszałka na Wydarzenie Turystyczne promujące województwo zachodniopomorskie w roku 2009. Nagrodzono Międzynarodowy Festiwal Fajerwerków.

Szczeciński II Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni PYROMAGIC 2009 i Festiwal Muzyki Elektronicznej „Music Wave – Szczecin Live 2009” został nagrodzony podczas wczorajszego (19 listopada) finału trzeciej edycji Konkursu Marszałka na Wydarzenie Turystyczne promujące województwo zachodniopomorskie w roku 2009.

Celem konkursu jest wyłonienie najciekawszych wydarzeń, zasługujących na rozgłos w kraju i za granicą, a przy tym zmotywowanie środowisk lokalnych do podejmowania nowych wyzwań. Do tegorocznej edycji zgłoszono 46 wydarzeń, wśród nich: imprezy folklorystyczne, festiwale i plenery promujące sztukę, podróże, muzykę, wydarzenia promujące dziedzictwo kulturowe, ślady archeologii, dawnego rzemiosła, imprezy promujące zachodniopomorskie smaki kulinarne oraz mnóstwo innych, ukazujących niezliczone możliwości uprawiania w regionie sportów i turystyki aktywnej.

3 listopada br. kapituła konkursu w składzie: Rada Ekspertów ds. Turystyki, Zachodniopomorska Izba Turystyki, Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, dokonała wyboru najciekawszych imprez. Finałowe nominacje do honorowej nagrody marszałka otrzymało 13 wydarzeń.



II Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni PYROMAGIC 2009 i Festiwal Muzyki Elektronicznej „Music Wave – Szczecin Live 2009”
Termin: 8-9 sierpnia 2009
Organizator: Szczecin – Urząd Miasta

Po raz pierwszy festiwal został zorganizowany w 2008 r. jako impreza towarzysząca Dniom Morza i IV Zlotowi Oldtimerów. Z uwagi na duże zainteresowanie imprezą postanowiono, iż od 2009 r. festiwal będzie odrębnym wydarzeniem w kalendarzu imprez Szczecina i województwa. Festiwal ma charakter konkursu, w którym biorą udział renomowane światowe firmy specjalizujące się w pokazach pirotechnicznych. Pokaz każdego z uczestników podzielony jest na dwie części: Tematem pierwszej jest Floating Garden (pokaz do wybranego utworu muzycznego), w drugiej części – uczestnik konkursu do dowolnej muzyki przedstawia pięć formacji ogni sztucznych naziemnych.
Impreza została oceniona jako wspaniałe widowisko zarówno przez uczestników konkursu, publiczność jak i media. Celem imprezy była promocja nowej marki miasta, kreowanie jego wizerunku, a także ukazanie Wałów Chrobrego jako magicznego miejsca nad Odrą.
http://www.szczecin.eu/zycie_w_miescie/akt...nagrodzone.html

[ Dodano: 2009-11-21, 22:32 ]
BTW wiadomo coś na temat Pyromagic 2010?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...