Skocz do zawartości

Częste wyłączanie i włączanie komputera szkodliwe?


mateo1992

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie czy waszym zdaniem częste wyłączanie komputera ok 5 razy dziennie jest szkodaliwe czy nie bo ja nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw lepiej na cały dzień, bo to właśnie szok elektryczny jest najbardziej szkodliwy dla kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to jest włączony przeważnie od mojego przyjścia ze sql (12:30-14:20) i przeważnie do około 23 jest włączony, w weekendy i dni wolne to nawet gdzieś do 1:00 xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem specem od kompów , jednym z moich pierwszych problemów był właśnie ten.

Włączanie i wyłączanie kompa jest szkodliwe , bo części szybciej sie zużywają(tak , każda część się po jakimś czasie zużywa , żywotność karty graficznej za 2500zł to około 12 lat).
Jedyna wada , to ciągle rosnąca cena prądu , a co za tym idzie większe rachunki , za coraz mocniejszy komputer.
Jeśli nie ma takiej potrzeby , to nie wyłączaj komputera , wygaszacz ekranu zmniejsza jego zużycie , a tak będzie lepiej (u mnie komp chodzi przez 24h/dobe).
Jeśli jest możliwość , że mogą być przerwy w prądzie , to komputer ewidentnie musi być wyłączony , nie ma nic gorszego niż restart/reset.
Niszczy to dysk/ramy/bios.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna sensowna odpowiedz FireMan za to jakbym byl modem odjął bym ci w tym momencie jednego warna.Tylko tu jest ten problem ze komputer stacjonarny ciagnie bardzo duzo pradu takze oplacalo by sie bardziej podłączyc laptopa i tyle.A jeśli ktos wie to czy ten stan wstrzymania obniza chociaz o polowe darcie pradu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan wstrzymania na 100% obniża zużycie, bo wyłączane są dyski...

A co do nie wyłączania kompa przez cały dzień, to naprawdę szkoda prądu i środowiska ...(oczywiście zależy od przypadku )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaa , wyłącza zużycie , ciekawe :wink:
Stan wstrzymania , który jest w windows xp , zmniejsza o 60% zużycie energi.
Tzn. , że dyski pracują na baaardzo mały obrotach , procesor jest prawie wogóle nie używany , działaja ramy , i ich pobór mocy jest większy niż normalnie.
Krótko mówiąc , spada praca komputera , ale zużycie jest tylko o 60% mniejsze , ale jest to ryzykowny zabieg.
W razie braku prądu , dane mogą zostać skasowane , a częsci nawet ulec spaleniu !
Poza tym , tryb ten bardzo obciąża bios , przez co może nam wysiąść bateria , a komputer w takim trybie powinien działać max. 1,5h !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączanie i wyłączanie kompa jest szkodliwe , bo części szybciej sie zużywają(tak , każda część się po jakimś czasie zużywa , żywotność karty graficznej za 2500zł to około 12 lat).


ciekawe, a jak komp chodzi to grafika, procek, pamięć (...) nie pracują rozumiem?
sam się zaprzeczasz, wniosek z tego cytatu taki że jak komp chodzi bez wyłączania to ma krótszą żywotność...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J miałem na myśli ciągłe właczanie kompa i wyłaczanie (jakieś 4 razy dziennie) , w odstępach po jakieś 2h.
Tak wynika z praktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaa , wyłącza zużycie , ciekawe :wink:

Jeśli to do mnie to czytaj uważnie :) Hoho 4 razy dziennie, jak grałem w ogame to było co najmniej 6-10 ;):P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie dobrze przynajmniej ze komputer to jest wielokrotna rzecz do wyłączania i włączania ale na dzisiejsze czasy notebook jest praktyczniejszy jesli chodzi o takie wyłączanie i włączanie kompa bo laptop ma bardzo mały pobór energii i przynajmniej zawsze mozna do niego podpiąć monitor ale i takj w niektórych rzeczach stacjonarka jest lepsza na prawde bo jeśli chodzi o rozbudowe kompa to laptop w 100% odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...