Skocz do zawartości
Ratujmy Polską branżę pirotechniczną ×

[ZDJĘCIA] Projekt I by tele


Tele

Rekomendowane odpowiedzi

Projekt I by tele

Chciałem wam przedstawić , a raczej pochwalić się moim I Projektem w tym roku .
Przedsawiam Państwu :
Kieszonkowy Zapalnik Elektryczny by Tele

O to scan mojego projektu wstępnego : Projekt I

N scan'ie jest " taki jak by kwadracik , na którym pisze 3,7 V - To mikro akumlatorek z helkopterka rc , jest on wygony bo moge go ładować , mały bo mieści się w ręce i kieszeni .

Przewódy jedno-żyłowe to nic innego , jak zwykłe kable , które możemy wyjąć ze starych lampek choinkowych . Kabla zastoswałem 2m .





Natomiast zapalnik żarowy można zrobić na 2 sposoby :
a) Rozbić żarówke , ( do tego projektu raczej nie nadają się lampki z hoinki , bo za szybko się spalają tzw. żarnik się pali w pare setnych , a to nie wystarczy żeby zapalić ląd ) i zostawić tylko żarnik i podłączyć go do przewodów.

B) Lekko rozbić żarówke , najlepiej pineską lub igłą i wsypać takżeby powstał otwór na lont , następnie wsypać tam saletre z pudrem ( kno3 i sacorioza ) i w otwór , który zrobiliśmy pineską wetknąć lont .

To dość prosty zapalnik , bo mieści się w kieszeni ( kable moża zwinąć ) jedyną wadą jest to , że żarówka wystarcza przeważnie tylko na jeden raz :sad: .

Pomysł , wykonaie i projek tylko i wyłącznie mój , POZDRO !!

Myśle , że jak na 12 latk to nieźle .

PISZCIE KOMENTARZE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...