Skocz do zawartości
Ratujmy Polską branżę pirotechniczną ×

[ZDJĘCIA] Stojaki


marcin1197

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj mi się nudziło więc postanowiłem skonstruować kilka rzeczy :mrgreen: Znalazłem rure PCV (zaraz się nostra doczepi :mrgreen: ,ale nie martw się bo będą one osłonięte :wink: ) 46 mm,czyli taką do której pasują szelki z lidlowego moździerza.I z kilku desek zrobiłem stojaczek na rzymskie Liony :razz: . Poniżej fotki

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/718d70446ea2b9f8.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b880fa945cbb12c6.html

Oceniajcie i komentujcie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mi chodzi oto,że będzie w koło obstawione np.cegłami,albo workami z piaskiem...Więc jak szelka rozwali rure (mam nadzieję,że tak nie będzie :wink: ) to odłamki zatrzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda dość profesionalnie :mrgreen: dobra robota jaki to moździerz o kalibrze 46mm sprzedawany bez pozwolenia :?: pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ninja6
Moździerz SP0008

@Nostra
PCV są używane przez profi coraz rzadziej, ale są. Głównie na pokazach z dużą strefą bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej uważaj z tymi plastikowymi rurkami :) taka moja rada :) na marginesie: miałem idealną i szelka je... przy wylocie jak wybuchła to rozwaliła rurkę która była dodatkowo w atlasie z źwirem a to jest mocne jak cement prawie... normalnie odpadł cały kawał tego a rura miała całe dno rozłupane i się na pół tak jak by zgięła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian, spojrz na fotkę i powiedz ponownie że TEN RODZAJ pcv używany jest na pokazach... o hdpe wiem, nie musisz mi mówić przeca :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cała konstrukcja ma super ksztalt 9/10 ale mam zastrzezenia co do tych rur jak szelka nie wyleci to może cie okaleczyć albo kogoś kto bedzie stał niedaleko (a tak w ogole to gdzie ty kupiłeś takie rury bo ja szukałem po wszystkich marketach budowlanych i nie było wielkosci 1,2"albo 1,5")prosze o odpowiedz :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kameleon
On znalazł te rury :wink:

Ja do takich celów używam tektórowych rur , idź popytaj w jakiejś drukarni ,lub sklepie plastycznym . Moja mama takie z pracy dostaje , więc niemam z tym problemów , tylko trzeba zmierzyć średnice rury ! Robiłem cóś takiego z kumplami na polu , czternasto hektarowym . Zajefajny efekt końcowy , tylko jeszcze jakiś zapalnik elektryczny skombinować i będe miał jak na profesjonalnym pokazie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się wypowiem... co do stojaków to nie odbiegają one wiele od tych co profi używają, ale moździerze z PCV, tak jak pisali moi przedmówcy, mogą być niebezpieczne. Materiał ten ma to do siebie, że jest dość sztywny i kruchy, zwłaszcza w niskich temperaturach lubi pękać, a takie zazwyczaj są w Sylwka. Tak, że odłamki mogą latać w koło.
Jak masz możliwość to spróbuj umieścić te rury w rurach kartonowych, które będą przylegać dość ściśle do tych z PCV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...