Skocz do zawartości
  • 0

Czy jesteście zadowoleni z podstawowych 50mm wyrzutni ?


Homer

Pytanie

W tym roku na sylwka sąsiad zabrał dwie różne 50mm jakieś małe jakieś melody i coś tam jeszcze oprócz tego miał kilka 30mm od triplexa.

Czy nie uważacie , że te 50mm to takie dobre 30mm ? uważam ,że fajnie huczy , ale dla mnie mocno wykastrowane jak na 50mm. Miedzy 20 a 30mm jest wyraźna różnica a to tylko 10mm. miedzy 30 a 50 jest aż 20mm różnicy. Różnica w cenie duża. Czy może 50mm się popsuły ? Wcześniej nigdy ich nie miałem.

Co o tym sądzicie tak na chłodno bez emocji ? Warto inwestować w 50 czy lepiej wziąć więcej 25-30mm ?

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mam podobne odczucia. Warto tez zauważyć że 38mm od SRPyro wali jak 50mm z tym, że efekty są praktycznie takie same i monotonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fireball XXL 2" był mocny, chociaż nie kto wie jaki tytan jak odpalałem. Było czuć po uderzeniu, że coś mocniejszego niż 30 mm, ale chciałoby się prędzej powiedzieć, że jest to jakieś 40 mm, niż że jest to 50 mm.

Godzilla i Gold Edition 255 (2550) kątowe to była moc i warto było kupić te wyrzutnie. Było czuć profesjonalnym piro porównując do 30 mm.

Także jeśli pytacie, czy warto się szarpać o 50 mm, odpowiadam: zależy jaka wyrzutnia. Wspomniane kątkówki 50 mm to jest moc, której warto spróbować. Jeśli trafi się Godzilla za 300 zł, to brałbym bez przepity. Co do Gold Edition 255 (2550) CLE4170 - tutaj jest rozbieżność partii jak to bywa u Srpyro... Miałem chyba tą mocną partię 2021-CLE4170-01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moim zdaniem to 48mm (producenci opisują je jakie 50mm, ale średnicę trzeba mierzyć w środku a nie na zewnątrz) są mocno przereklamowane.
Większość wyrzutni 48mm wali tak samo jak 36-38mm, taki chwyt marketingowy trochę.

Wyrzutnie jakie odpalałem bądź widziałem w kalibrze 48mm to Piromax PXB3613 Fireball XXL, Piromax PXB3921 Titan, Piromax PXB3710 Magnum, Piromax PXB3913 Supernova, Piromax RKC207 Walkiria, Piromax PXB3925 No Limits, Triplex TXB686 Desperate, Triplex TXB710 Hypnose, SRPyro Mega CLE4064, SRPyro Gold Edition CLE4170, Pyroco Brutus.
Mogę do tego doliczyć wyrzutnie z mieszanym kalibrem, takie jak Triplex TXB100, SRPyro CLE4115, SRPyro CLE4117, które posiadają również 48mm strzały.

Nie odczułem różnicy w mocy względem takiej wyrzutni jak SRPyro CLE4056 Zombie Party, Piromax PXB3910 Nitrogen czy Triplex TXB099 (które to wyrzutnie posiadają kaliber 36-38mm do innej wyrzutni w kalibrze 48mm.

Subiektywnym wyjątkiem na tle innych dużych kalibrów jaką odpaliłem i robi naprawdę efekt wow i wali prawie jak F4 to CLE4170, tylko efekt może być spotęgowany przez salwy 48mm i może się wydawać dlatego tak potężny. Wyrzutnia ta wali salwami tak samo jak Piromax PXB3913 Supernova lecz moc jest nieporównywalna.

Mało miałem wyrzutni o kalibrze 36-38mm, ale większość wyrzutni 48mm dla mnie wali porównywalnie właśnie do kalibru 36-38mm. Więc moim zdaniem lepiej kupować kaliber 36-38mm bo jego transport jest wygodniejszy, a jeżeli nie widać różnicy to po co przepłacać :D

Edytowane przez Moloch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja z THORA jestem zadowolony, różnicę zrobił jako 47mm, natomiast FIREBALL XXL 50mm, aż takiego szału nie zrobił na mnie, walił jak 38mm, ale trzeba też dodać, że wysoko leciały pociski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z 38 miałem giganta, plan-x, plutonium i thermonuclear, to 2 ostatnie z czego thermo była widać że jest jak na sterydach, efekty gigantyczne jak na 38mm., o wiele wieksze niż w gigancie od jorga.

Miałem w wcześniejszych latach jak i znajomi z którymi strzelamy kilka 50'tek i też takie wrażenie odnosiłem, że są mocno przereklamowane, ale... przeprosiłem sie i kupiłem Godzille . To trzeba widzieć, rozpier*ol na niebie, zwłaszcza jak sie stoi 20m od tego :)

Edytowane przez ArbTree
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ja stwierdzam ze Gigant od jorge gdzie kal ma 38 mm byl słabszy od space line 2 gdzie ma 30mm , efekty w gigancie były mniejsze  niz w space line był poprosty kozak . godzilla rozwaliła system tak jak i thor na dzień dzisiejszy dwie najlepsze kostki od jorge w kal 47 mm 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Maksymalna ilość mieszanki w wyrzutni na jeden pocisk w klasie F3 wynosi 40g. Funke kiedyś informowało że taką ilość spokojnie da się upchać w 38MM. Wychodziło by na to że wszystko powyżej w amatorce to marketing. Myślę że coś w tym może być, co nie zmienia faktu że w przypadku "dobrych" 50-ek czuć różnicę w porównaniu do 30MM. Zgodne jest to że nie jest ona tak widoczna jak pomiędzy 20 a 30MM ale jakaś tam jest, czy jest to warte dopłaty to już inna kwestia. Osobiście bardzo rzadko kupuję 50, w zasadzie to miałem może dwa razy, wszystko rozbija się o cenę. Podczas ostatniego sylwestra znajomi odpalali Fireball-a XXL bardzo mi się podobał, efekty naprawdę były duże, ale gdybym miał sięgnąć pamięcią to Plan X od SrPyro którego odpalałem trzy lata temu był na bardzo podobnym poziomie a tempo strzelania spowodowało że nawet podobał mi się bardziej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powiem tak - długo się broniłem przed 50 mm. Pierwszy raz miałem 5 lat temu taką wyrzutnie z Komety i byłem rozczarowany. Od tamtej pory nie inwestowałem w ten kaliber. Na ostatniego sylwestra zdecydowałem się na 50 mm po wielu filmikach i opiniach. Oczywiście wybrałem, można powiedzieć pewniaki, czyli Fireball XXL i Godzillę. Walnięcie miały dobre, to trzeba im przyznać, więc akurat te pozycje są warte zakupu jeśli chodzi o 50 mm.

Warto jednak zaznaczyć, że kaliber 50 mm nie równy 50. Tak samo jak 30 mm nie równe innym 30. Są kostki 30 mm, które tłuką potężnie i wyglądają naprawdę okazale. Wyżej zostały też wspomniane wyrzutnie z kalibrem 38 mm, które według mnie były hitem ostatniego sezonu. Jest to idealny kompromis pomiędzy tradycyjnym 30 mm a maksymalnym 50. Oczywiście to też zależy od danej wyrzutni i nie można wszystkiego oceniać zero-jedynkowo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja również jak niektórzy, byłem sceptycznie nastawiony do kalibru powyżej 30mm. Strzelałem jedynie z Fireball XXL, Caliber 50mm 20strzałów od Piromaxa oraz Gruba Berta Jorge.

Odpalając Fireball'a miałem nadzieje, że efekty naprawdę będą bardzo duże, którym będzie towarzyszył mocny huk. Niestety się trochę zawiodłem. Huk owszem mocny, lepszy niż większość 30mm, efekty spore, aczkolwiek pociski zbyt wysoko leciały i nie było efektu WOW na który byłem nastawiony. 

Caliber od Piromaxa rok temu strzelany, kupiony przez brata na ostatnią chwilę w sylwestra. Po filmach stwierdziliśmy że efekty średnie i że zrobił błąd kupując go. Po odpaleniu zdziwienie, efekty zupełnie inne niż na filmach, dużo lepsze i było to miłe zaskoczenie, bo wyrzutnia na żywo fajniejsza. Jednak podobnie jak z Fireballem, efekty za wysoko leciały, huk z tego co pamiętam lepszy niż Fireball, wielkościowo chyba podobne. 

Gruba Berta strzelana teraz na sylwestra. Widziałem kilka filmów, samozwańczy ''naczelny polski pirotechnik'' wrzucał filmik między innymi z nią, jego zachwyt na filmie dawał do myślenia że chyba jednak warto kupić. No i co? No i gówno. Efekty owszem fajne, ale jak poprzednie dwie wyrzutnie, pociski za wysoko leciały. Huk bez szału, według mnie 30mm które były odpalane przed Bertą, robiły większy hałas i zrobiłem błąd że poszła na finał, zamiast JW408. Ktoś by mógł powiedzieć ze za daleko stałem albo coś, 20-25m to nie dużo. Oglądając filmy z sylwestra itp, to chyba największy szał robi Thor, Godzilla i Gold Edition. Może będzie dane kupić i ocenić samemu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 godzin temu, Moloch napisał(a):

(producenci opisują je jakie 50mm, ale średnicę trzeba mierzyć w środku a nie na zewnątrz) są mocno przereklamowane.
 

No właśnie , zastanawiałem się czy nie ma jakiś przepisów ograniczających zawartość. Wczoraj trafiłem na filmik z kostką większą o 0,5 cala ,bo 2,5cala to jest po prostu kosmos przepaść.

 

Nie twierdzę, że są gorsze itd , tylko chodziło bardziej o opłacalność. W tym roku widzę , że np taki testosteron stał się hitem u niektórych osób i nie ma 50.

 

ArbTree tam widać , faktycznie to za co się płaci ;) , ale nie u każdego na innych bym to samo powiedział.

 

Jak będziecie odpalać jakąś 38-50 z nowych partii dostaw to dawajcie znać co jest warte ceny ;) Ta niestabilność partii i wprowadzane zmiany są mega w...jące. No chyba ,że ze sztosa zrobią sztosa a nie kastrata.

 

U mnie głównym podejrzanym to ograniczony budżet , ale może raz się wyłamię i coś skromnego do 200zł bym łyknął. Dotychczas najdroższe u mnie były songi i tym podobne i byłem kiedyś z tego zadowolony. Dobre efekty dużo strzałów a teraz takie gold edition 25 strzałów blisko 500zł.  Na taką bym się pokusił nawet za więcej ;D

5 godzin temu, Bartosz napisał(a):

Powiem tak - długo się broniłem przed 50 mm.

Edytowane przez Homer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wyzej napisał już o tym @Grvby maksymalna ilość prochu w wyrzutni na F3 może mieć 40g na pocisk dodatkowo wyrzutnia na F3 może mieć maksymalnie 1000g NEC.
Wyrzutnia na F4 w kalibrze 48mm wali nieporównywalnie lepiej od F3, bo tam już ograniczeń nie ma.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...