Jump to content

Cześć, mam 12 lat zainteresowałem się pirotechniką


Olek

Recommended Posts

Witam wszystkich tutaj zgrupowanych. Mam 12 lat i zaczałem sie interesować pirotechniką jestem świadomy tego ze jest to niebezpieczne. Ale pytanie jak przekonać rodziców do fajerwerek np jakiś małych petard. Jak ich przekonać ze jestem odpowiedzialny i świadomy tego co robie. Podacie jakieś strony gdzie mogę kupić petardy itp wniare tanio patrzełem narazie strone www.taniefajerwerki.pl i są małe petardy po 2/3zł czy one są okej?

Link to comment
Share on other sites

Witaj, właściwie to nie da się przekonać rodziców na słowo będąc w twoim wieku.. fajerwerki czy ogólnie mówiąc pirotechnika to nie zabawa i trzeba podchodzić do nich z rozwagą i szczególną ostrożnością i zawsze trzeba stosować się do instrukcji obsługi na opakowaniu aczkolwiek możesz spróbować poprosić rodziców aby kupili ci petardy ale będziecie razem je odpalali tylko i wyłącznie pod nadzorem rodziców tak tylko możesz uzyskać zaufanie i na przyszłość.. i tak jak wyżej wspomniałem stosować się do instrukcji obsługi czyli kładziemy petarde odpalamy i oddalamy się na bezpieczną odległość a nie rzucamy a co do petard te za 2/3zł są okej nie ma potrzeby i sensu zaczynać od dużych petard strona taniefajerwerki to dobry sklep możesz też zobaczyć piro24 

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej zacząć od małych rzeczy. Możesz przekonać ich do zakupu małych fontann, małych rakietek, małych petard... Jak zobaczą, że przy odpalaniu wszystko jest ok, to być może (piszę "być może", bo nie znam Twoich rodziców) będą w stanie w następnych latach kupować coraz większe.

Najłatwiej będzie przekonać ich do zakupu na bazarze, straganie przedsylwestrowym, bo jak zobaczą, że coś jest fizycznie małe i jak jeszcze sprzedawca powie "tutaj nie ma żadnych wybuchów, można odpalać przed klatką w bloku", to tym bardziej przekonają się, żeby coś kupić.

Link to comment
Share on other sites

O i o taką odpowiedz mi chodziło. Dziękuje bardzo

Powiedz mi gdzie mozna najczesciej dostac takie fajerwerki stacjonarnie? Jakiś targ?

Link to comment
Share on other sites

W dniu 15.10.2023 o 14:55, Olek napisał:

Powiedz mi gdzie mozna najczesciej dostac takie fajerwerki stacjonarnie? Jakiś targ?

U mnie takie coś funkcjonuje w miejscu, gdzie normalnie handluje się warzywami i ciuchami. Na targu ciuchowo-warzywnym. Oprócz tego kontenery z fajerwerkami Jorge podstawiane pod marketami i w miejscach, gdzie łatwo z głównej drogi jest zajechać i zaparkować autem. Dawniej były u mnie również stoiska na rynku miejskim.

Musisz coś takiego upolować wzrokiem, gdy będziesz jeździł jako pasażer w dniach 27-31 grudnia. Wychodząc z parkingu na zakupy do marketu, zawsze można obejść market dookoła i coś takiego szukać. Zwykle miasta mają takie punkty sezonowe. 27 grudnia możesz tylko szukać bazarków, ale w ten dzień nie polecam robić zakupów, bo  towar jest dopiero rozpakowywany po świętach i napotkasz stoisko z samymi nierozpoczętymi kartonami.

Ewentualnie w samych marketach jest sprzedaż fajerwerków. To dotyczy zarówno dużych marketów spożywczych, jak i budowlanych, oprócz może sieci Obi, która z tego co pamiętam zrezygnowała ze sprzedaży fajerwerków. Artykuły pirotechniczne lokowane są blisko kasy. Przy nich stoi oddzielna osoba podająca fajerwerki. Plusem marketów jest to, że są zwykle tańsze niż stoiska targowe, bazarki, czy namioty ustawiane na podwórkach. Na forum przed świętami powinieneś znaleźć gazetki promocyjne w tematach poświęconych poszczególnym sieciom marketów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...