Skocz do zawartości

(mateo1992) Zakupy na Sylwestra 2022/2023 oraz przegląd sklepu w USA


mateo1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tegorocznego Sylwestra spędzam w Stanach Zjednoczonych, załączam w kilku zdjęciach to co udało mi się kupić dotychczas, napewno dojdzie lont, a co dalej zobaczymy :) .

Dodaje także zdjęcia części z tego co mają w swoim naprawdę ogromnym asortymencie. 

Przy kasie bardzo miła niespodzianka, ponieważ z kwoty 320$ sprzedawca dał 50% rabatu, czyli za wszystko wyszło 160$ :).

ee4a05dccde138ebgen.jpg

e8c1500b8a10be72gen.jpg

00eb9a39cab858a9gen.jpg

80bd7594633136c1gen.jpgfca7dee69a1e9fcfgen.jpgcd24cef0f6520ef7gen.jpgb7a9e53639bbc762gen.jpgcbb91d15bc08388bgen.jpgcf5d129e91570083gen.jpgaeaf9175413e606agen.jpg148811a497cc8e12gen.jpg650d6c69b9c79ba6gen.jpg

Wszystkim Życzę Wesołych Świat i wystrzałowego Sylwestra :)

Edytowane przez mateo1992
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phantom Fireworks to pierwsza firma, której katalog z fajerwerkami lubiłem przeglądać w internecie jako dzieciak ze stałym łączem w 2001-2004 roku.

Szacunek, że piro w sercu masz gdziekolwiek jesteś i nawet w USA pomyślałeś o podtrzymaniu tradycji. Moździerz kupiony na pełnym spokoju na legalu w sklepie, tam jest to na porządku dziennym.

160$ to jakieś 700 zł przy obecnym kursie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuff fajny i o tyle wyjątkowy na tle innych na forum, że zagraniczny :) . Pozazdrościć tylko 50% rabatu :D Pozdro i Udanego Sylwestra 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś wspaniałego jak wyglada asortyment w tym sklepie! Człowiek by brał wszystko 😃 Moździerze leżą na pułkach do wyboru do koloru! Zazdroszczę!!! :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh ameryka. Faktycznie, o ile jest się w stanie gdzie piro jest legalne, moździerze sprzedawane są normalnie. Brak mocnych petard nie jest problemem gdy można sobie kupić hukowy moździerz. Natomiast problemem w stanach są ceny tego piro. 320$ (tyle ile miałeś normalnie zapłacić) to prawie 1400zł. To za kilka małych wyrzutni i moździerz. Rozumiem oczywiście że są tam inne zarobki, ale nadal zakup piro dla takiego typowego amerykanina, będzie kosztowniejszy niż dla Polaka. W piro w ameryce też mocniej kantują, dają puste rurki, sztucznie powiększone kalibry itp. To tak z tej ciemniejszej strony piro w USA.
Sam stuffik wystarczający żeby podtrzymać tradycję, i zarówno się przy tym trochę pobawić.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mantis napisał(a):

Phantom Fireworks to pierwsza firma, której katalog z fajerwerkami lubiłem przeglądać w internecie jako dzieciak ze stałym łączem w 2001-2004 roku.

Szacunek, że piro w sercu masz gdziekolwiek jesteś i nawet w USA pomyślałeś o podtrzymaniu tradycji. Moździerz kupiony na pełnym spokoju na legalu w sklepie, tam jest to na porządku dziennym.

160$ to jakieś 700 zł przy obecnym kursie.

Jeżeli możesz to bardzo bym Cię prosił o ocenienie filmiku z tego sklepu na temat moździerza który zakupiłem, czy da radę na strzelanie przed godziną 0 lub też po.

Moim zdaniem powinien dać radę, może efekty na żywo będą jeszcze lepsze?

Nie mogłem tak przejść obojętnie widząc moździerze, które już dawno są wycofane w Polsce.

Co do pieniędzy to przestałem je tutaj przeliczać, wyobraź sobie sytuacje że idziesz do hurtowni wybierasz asortyment, a sprzedawca chce od Ciebie przy kasie tylko połowę kasy za to :)

Pirotechnikę miałem w sercu mając 6 lat i mam nadal mając 30, nieważne gdzie jestem. To się nie zmieni, chociaż czasem myślałem w życiu, że to wypadnie, ale to uzależnia bardziej jak jakiekolwiek używki. Ten klimat Sylwestra, zbieranie asortymentu, zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Nie ma piękniejszego okresu w roku.

 

9 godzin temu, PiroMan25 napisał(a):

Ahh ameryka. Faktycznie, o ile jest się w stanie gdzie piro jest legalne, moździerze sprzedawane są normalnie. Brak mocnych petard nie jest problemem gdy można sobie kupić hukowy moździerz. Natomiast problemem w stanach są ceny tego piro. 320$ (tyle ile miałeś normalnie zapłacić) to prawie 1400zł. To za kilka małych wyrzutni i moździerz. Rozumiem oczywiście że są tam inne zarobki, ale nadal zakup piro dla takiego typowego amerykanina, będzie kosztowniejszy niż dla Polaka. W piro w ameryce też mocniej kantują, dają puste rurki, sztucznie powiększone kalibry itp. To tak z tej ciemniejszej strony piro w USA.
Sam stuffik wystarczający żeby podtrzymać tradycję, i zarówno się przy tym trochę pobawić.

Fakt, fajerwerki w cenie sklepowej nie należą tutaj do najtańszych, natomiast pracując jako np. kontraktor kupisz bez problemu 2x tyle za godzine co w Polsce. Nie przeliczam tej kasy na PLN, gdyż po pierwsze Sylwester jest raz do roku, a po drugie niektórych produktów nie kupisz już w Polsce dawno. Ameryka dała mi tyle ile dałem z siebie.

Edytowane przez mateo1992
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mateo1992 napisał:

Jeżeli możesz to bardzo bym Cię prosił o ocenienie filmiku z tego sklepu na temat moździerza który zakupiłem, czy da radę na strzelanie przed godziną 0 lub też po.

Moim zdaniem powinien dać radę, może efekty na żywo będą jeszcze lepsze?

Wygląda na coś czego nie trzeba się wstydzić :)

Zwykle jak miałem moździerz to odpalałem go po rakietach i po fontannach, a przed wyrzutniami. Znając Twoje zwyczaje sylwestrowe, to zaczynasz finałowe strzelanie o północy, więc spokojnie możesz zostawić moździerz na główny pokaz. Z racji, że masz prawie same wyrzutnie, to odpaliłbym najpierw małokalibrowy Saturn Battery, który jest amerykańskim kuzynek polskiego Saturn Missiles, potem moździerz, a potem resztę wyrzutni o kalibrze 20 mm w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mantis napisał(a):

Wygląda na coś czego nie trzeba się wstydzić :)

Zwykle jak miałem moździerz to odpalałem go po rakietach i po fontannach, a przed wyrzutniami. Znając Twoje zwyczaje sylwestrowe, to zaczynasz finałowe strzelanie o północy, więc spokojnie możesz zostawić moździerz na główny pokaz. Z racji, że masz prawie same wyrzutnie, to odpaliłbym najpierw małokalibrowy Saturn Battery, który jest amerykańskim kuzynek polskiego Saturn Missiles, potem moździerz, a potem resztę wyrzutni o kalibrze 20 mm w górę.

Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to przyłatwie gdzieś lont :) Moździerz jest bardziej na testy przed godziną 0 jak i na zabawę może nieco po połnocy lub w Nowy Rok :) Bardzo Dziękuję za Twoją opinie na temat tego moździerza, na pewno będę zobowiązany nagrać wszystkie efekty zarówno moździerza jak i pokazu wyrzutni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2022 o 16:04, mantis napisał(a):

W Polsce na plusie, w USA śnieg. Moździerzyk daje rady 👍

Moździerzyk był super :)  Na pozostałe efekty z czterech pozostałych kulek, wrzucę niebawem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieg i strzelanie z moździerza... Przypomniały mi się czasy 20 lat wstecz. Tak było nie zmyślam ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Super temat jak byś mógł pociągnąć sekrety piro w USA.

Jedyna wytyczną jest 500g czy coś jeszcze??

Przegląd importerów występujących w USA, jacy importerzy priemium których produkty wybitnie się wyróżniają na tle innych.

Przepisy co do strzelania po za sylwestrem i 4 lipca, na terenie prywatnym i przysłowiowej ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 31.12.2022 o 16:04, mantis napisał(a):

W Polsce na plusie, w USA śnieg. Moździerzyk daje rady 👍

Zgodnie z obietnicą dodaje dwie kolejne i ostatnie szelki z efektu moździerza :)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2023 o 07:04, Moloch napisał(a):

Super moździerz myśląlem że efekty będą mniejsze.

Myslałem tak samo, ale tak jak mówisz był super :)

W dniu 3.01.2023 o 08:18, Grvby napisał(a):

Śnieg i strzelanie z moździerza... Przypomniały mi się czasy 20 lat wstecz. Tak było nie zmyślam ;) 

Tak było, kto przeżył tamte czasy ten wie o czym piszemy :)

W dniu 5.02.2023 o 05:08, hl1030 napisał(a):

Super temat jak byś mógł pociągnąć sekrety piro w USA.

Jedyna wytyczną jest 500g czy coś jeszcze??

Przegląd importerów występujących w USA, jacy importerzy priemium których produkty wybitnie się wyróżniają na tle innych.

Przepisy co do strzelania po za sylwestrem i 4 lipca, na terenie prywatnym i przysłowiowej ulicy.

Jeszcze jestem świeży w temacie piro w USA, zobaczymy co pokaże następny Sylwester i o ile będzie oczywiście taka możliwość chciałbym znowu zawitać do phantoma, bo mają bardzo duży wybór.

Co do samej gramatury nie zauważyłem znaczącego limitu, możesz sobie nawet kupić wyrzutnie z ich TOP 10, które kosztują po 300$, a mają po 10 strzałów, za to są dużo wiekszego kalibru, np. taka wyrzutnia:

https://fireworks.com/products/aerial/500-gram-repeaters/heavy-heavy-fuel-12-shot

250$ i 12 strzałów, ale efekt już na filmie ze sklepu widać, że konkretny :) 

Ogólnie to możesz strzelać cały rok (tak myślę) na prywatnych posesjach, ale w stanie np. Wisconsin 

Tu wbrew pozorom nie ma ciszy nocnej, jest jedynie zdrowy rozsądek,

W stanie takim jak np. Illinois w mieście Chicago jak i całym Stanie, fajerwerki są nielegalne przez cały rok (odpalając je nawet na prywarnych posesjach) łącznie z Sylwestrem.

Natomiast rzeczywistość jest taka, że nawet gdy w Wisconsin są legalne, to i tak sąsiadom może to niestety nie odpowiadać, że ktoś preferuje takie zabawy nawet w Sylwestra, mimo że najbliższy sąsiad jest w lesie pół mili dalej.

Tutaj załączam filmik z Sylwestra jak i samego odpalania i klimatu :) 

 

 

Pozdrawiam :)

 

Edytowane przez mateo1992
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mateo1992 napisał:

W stanie takim jak np. Illinois w mieście Chicago jak i całym Stanie, fajerwerki są nielegalne przez cały rok (odpalając je nawet na prywatnych posesjach) łącznie z Sylwestrem.

Zdziwiłem się tym co napisałeś, bo USA to niby taka preria wolności, ale wychodzi na to, że jest to prawda w odniesieniu do tego stanu: 

https://www.illinoislegalaid.org/legal-information/what-kinds-fireworks-are-legal-illinois

Godzinę temu, mateo1992 napisał:

Tutaj załączam filmik z Sylwestra jak i samego odpalania i klimatu :) 

Rzeczywiście fajny zimowo-sylwestrowy klimat. Disco i ognisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mantis napisał(a):

Zdziwiłem się tym co napisałeś, bo USA to niby taka preria wolności, ale wychodzi na to, że jest to prawda w odniesieniu do tego stanu: 

https://www.illinoislegalaid.org/legal-information/what-kinds-fireworks-are-legal-illinois

Rzeczywiście fajny zimowo-sylwestrowy klimat. Disco i ognisko.

 

Powiem Ci, że w Illinois można mieć więcej problemów przez fajerwerki niż to warte.

Można dostać mandat i to tyle, są zawodnicy to wyjdą łupną za domem i pójdą do domu, ale raczej ludzie tu tego nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...