Skocz do zawartości
  • 0

Łącznie wyrzutni


PiroZapaleniec

Pytanie

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

WItaj! Co do łączenia (jeśli nie wymagasz jakiegoś profesjonalnego pokazu) to wystarczy ci jak na moje lont i trytytki. 
Krok po kroku:

- uszykuj wyrzutnie która będzie jako 1 w mini pokazie (ja wybieram tylko takie które mają lont podstawowy i rezerwowy bo łatwiej to połączyć) 
- lont rezerwowy 1 wyrzutni łączysz z podstawowym 2 wyrzutni 
- lont rezerwowy 2 wyrzutni łączysz z podstawowym 3 wyrzutni i tak dalej (zależne od ilości wyrzutni)
- odpalasz lont podstawowy 1 wyrzutni i powinno wszystko wypalać po kolei 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie tak myślałem, ale chciałem się upewnić u kogoś kto się zna na rzeczy. Powiedz mi jeszcze jaki lont kupić i jakie odcinki pomiędzy wyrzutniami tego lontu. Aby pauzy nie były zbyt długie. 

49 minut temu, piro_ziom4 napisał(a):

WItaj! Co do łączenia (jeśli nie wymagasz jakiegoś profesjonalnego pokazu) to wystarczy ci jak na moje lont i trytytki. 
Krok po kroku:

- uszykuj wyrzutnie która będzie jako 1 w mini pokazie (ja wybieram tylko takie które mają lont podstawowy i rezerwowy bo łatwiej to połączyć) 
- lont rezerwowy 1 wyrzutni łączysz z podstawowym 2 wyrzutni 
- lont rezerwowy 2 wyrzutni łączysz z podstawowym 3 wyrzutni i tak dalej (zależne od ilości wyrzutni)
- odpalasz lont podstawowy 1 wyrzutni i powinno wszystko wypalać po kolei 

Właśnie tak myślałem, ale chciałem się upewnić u kogoś kto się zna na rzeczy. Powiedz mi jeszcze jaki lont kupić i jakie odcinki pomiędzy wyrzutniami tego lontu. Aby pauzy nie były zbyt długie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hm tego to dokładnie nie wiem bo nigdy nie robiłem takich profesjonalnych łączeń... W tym roku spróbuje czy mój sposób wypali a lont to chyba obojętne bo to tak tylko przejście do następnej. W sensie wiesz jak będzie szybki to po skończeniu 1 od razu poleci 2 a jak dasz wolniejszy to poczekasz te 5-6 sekund dłużej to chyba nic się nie stanie

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Widziałbym 2 możliwości. 

Pierwsza łączenie lontów wyrzutni na zasadzie rezerwowy z podstawowym. W ten sposób wyrzutnia która skończy strzelać z lontu rezerwowego zapali następna(lont podstawowy). Jeśli uda Ci się połączyć bezpośrednio wyrzutnie bez dodatkowego lontu powinno nie być większych przerw. Przyda się tutaj troszkę cierpliwości i zdolności manualnych. Dobrze by było wyrzutnie ustawić na jakiejś sklejce, palecie albo grubym kartonie, musisz wziąć pod uwagę ze między wyrzutniami będzie tylko kilka cm odstępu. Ewentualnie można do łączenia wyrzutni zastosować lont BIAŁY 1m/s. Jest dostępny w kilku sklepach. Wtedy nawet większy odstęp między kolejnymi wyrzutniami nie wpłynie na przerwy. Minusem jest ze w przypadku gdy jedna wyrzutnia zawiedzie, reszta się nie odpali no i nie każda posiada lont rezerwowy. 

Druga opcja to zrobienie głównego lontu który będzie odpalał każda wyrzutnie według kolejności(podpinasz tylko lont podstawowy). Tutaj trzeba by obliczyć ile strzela wyrzutnia aby przejście na następna odbyło się bez większej przerwy i dać odpowiednią długość lontu. Naprawdę przyda się dużo cierpliwości. Plusem jest ze nie zwracasz uwagi na to czy wyrzutnia ma lont rezerwowy oraz nawet jeśli któraś zgaśnie, pokaz pójdzie dalej bo lont będzie się palił.

Jakiego rozwiązania nie wybierzesz zaopatrz się w trytytki. Łącz solidnie, staraj się nie zaginąć lontu na ile to możliwe a wszystko powinno być cacy :) 

 

Edytowane przez Grvby
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...