Skocz do zawartości
  • 0

Problem z QuickMatch


sheff

Pytanie

Mam takie pytanko wczoraj połączyłem 2 wulkany za pomocą lontu quickmatch do oryginalnego lontu visco w wulkanach, wisco było wsuniete w otuline quicka, każde łączenie było zabezpieczone opaskami gdy je odpaliłem quick się spalił a jeden z wulkanów nie wypalił i upalił się visco przy samym końcu dyszy wulkanu a wulkan nie ruszył co może być przyczyną jak to łączyć aby nie pojawiały się takie problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Z tego co piszesz to QM odpalił lont visco od wulkanu ale zgasł sam z siebie, prawdopodobnie na załamaniu tuż przy dyszy.

 

Połączenie bylo ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Radzę Ci poeksperymentować z samymi lontami bo miałem podobny problem kiedyś jak pierwszy raz łączyłem visco z QM. Ważne żeby się dobrze stykało. Akurat ja miałem QM canon fuse bez tego papieru do okoła i musiał stykać się na powierzchni ciętej tzn, łączenie lontów obok siebie nie powodowało zapłonu z QM do visco. Po pierwszym failu zacząłem łączyć w różnych konfiguracjach na różne sposoby i wypracowałem sobie sposób. Lepiej stracić trochę lontu na eksperymenty, żeby przejechać się i poznać zalety i wady. Ja np przejechałem się również gdy łączyłem taśmą i gdy okazywało się że QM ciasno upakowany w taśmę zamienia się w małą petardę. Wtedy również były nici z zapłonu na wolnym visco bo QM przy dosłownie wybuchu, gdzieś odskakiwał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja nie polecam praktykowania takiej metody łączenia. Stosując QM radzę go dawać od razu pod ładunek, nie do visco. Czasami zdarza się właśnie tak, że QM odpali a visco nie odejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Majster to może podpowiedz jak łączyć wulkany oraz stroboskopy za pomocą QuickMatch

 

A co do wypowiedzi Patrica to też mi się wydaje że Quick porostu wybuchł i wyrwał ten lont visco no chyba że się mylę ale przy wulkanie nie widać w ogóle jakiejkolwiek spalenizny tylko miejsce po visco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zrobiłem obrazek na którym to masz pokazane jak zrobić.

 

1625536_767380300016971_4387251274457543516_n.jpg?oh=56e080c6a722a1f60fdefca7812daebb&oe=556E6385

 

Analogicznie robisz do fontann, tyle że w większości nich Qm musisz wsadzić do środka.

 

Pamiętaj żeby końcówkę Qm którą mocujesz do ładunku musisz trochę odizolować z otuliny. 1-2cm wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...