Skocz do zawartości
  • 0

Artykuł prawny - Strzelanie w sylwestra


PyroEpicHD

Pytanie

Witam. Przed chwilą przeczytałem artykuł na stronie Komendy Miejskiej Policji w Łodzi i teraz cytuje ,,W art. 51 k.w. opisano czyn polegający na zakłócaniu ciszy, spokoju i porządku publicznego. Przepis ten nie zawiera ograniczeń czasowych – obowiązuje nieprzerwanie cały rok. Dla wyczerpania znamion wykroczenia, a tym samym podjęcia interwencji przez policjanta, wymagane jest zgłoszenie osoby, której przeszkadza hałas. Zgodnie z k.w., sprawcy grozi mandat karny lub/i wniosek o ukaranie do sądu - grzywna do 5 tys. zł. Przepisy prawa lokalnego w formie zarządzenia wojewody lub uchwały rady gminy wskazują ramy czasowe, w których dopuszcza się używanie fajerwerków, tj. np. w Sylwestra i Nowy Rok''

 

Czy to oznacza, że w Sylwestra policja nie przyjmie zgłoszenia o strzelanie petardami np o godzinie 11:00?

 

Mam również takie pytanie, ponieważ w ubiegłym roku sąsiad powiedział mi podczas strzelania z moździerza, który zawierał CE w odległości ok 40 metrów od jego budynku, że spale mu dach bo odłamki lecą i będę mu musiał za to zapłacić. Jak mam to traktować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Słuchaj powiem Ci tylko tyle : zgłoszeń w sylwestra jest miliony i często oficer dyżurny nawet nie przyjmuje zgłoszenia bo np.jakaś babcia dzwoni ,że strzelają dzieciaki .Generalnie jest napisane ,że można strzelać w sylwestra i w nowy rok czyli generalnie moge wstać o 6 rano i już sobie strzelać .A co do twojego sasiąda ,jeśli jest to serio 40 m to gówno a podpali ,niech dzwoni nawet na Policje ,na instrukcji najczęściej jest napisane 30-40 m od budynków .W sylwestra możesz sobie strzelać i strzelać ,byle byś miał 18 l.albo z kim dorosłym,był trzeźwym i nie rzucał np.petard komuś na balkon wtedy policja nie ma prawa Ci wstawić jakaś kare .POZDRAWIAM :xmas_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok, czyli nic mi nie grozi?

Jedynie możesz sobie palce urwać ewentualnie trochę Cię przygłuszy w przypadku niewłaściwego postępowania a pro po to już w wiadomościach są już moje ulubione reportaże o tym jak to fajerwerki są niebezpieczne i wypowiedzi strażaków, lekarzy, policji, sprzedawców itp, itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jedynie możesz sobie palce urwać ewentualnie trochę Cię przygłuszy w przypadku niewłaściwego postępowania a pro po to już w wiadomościach są już moje ulubione reportaże o tym jak to fajerwerki są niebezpieczne i wypowiedzi strażaków, lekarzy, policji, sprzedawców itp, itd

Tak :) czasami taka pompa z reportaży ,że hej :D:fireworks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Za uszkodenia przy prawidłowym używaniu pirotechniki (odpowiednie odległości) odpowiada podmiot wprowadzający produkt na rynek - importer.

 

Po drugie moździerz z CE coś mi się tu gryzie :P Nie ma możliwości wyrobienia znaku CE na moździerze więc do 2017 roku wszystkie dostępne na rynku zostaną wycofane z dystrybucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...