Skocz do zawartości
  • 0

Strzelanie petardami


miszaq92

Pytanie

Witam, wybieram się do babci na wieś i mam pytanko, czy jak sobie postrzelam troche petardami u niej to też wiąże sie to z jakimiś mandatami za używanie środków pirotechnicznych w inny dzień niż nowy rok? czy tyczy się to tylko sprzętu typu kostki, rakiety itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

No nie zgodziłbym się z tobą widelczyk. Po 22 może dostać mandat za zakłócanie ciszy nocnej. Pozatym to ja też strzelam ale jak najdalej od domów żeby nie zadzwonili na policję czy coś. Jak w miejscu publicznym to mandat 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

U niej na posesji możesz sobie strzelać ile chcesz i kiedy chcesz bez konsekwencji ;)/>

Dokładnie tak. Strzelać na prywatnej posesji nie możesz tylko w godzinach 22-6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No chodziło mi o Kiedy chcesz w sensie o dzień a nie godzinę. Logiczne chyba że w czasie ciszy nocnej nie można xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A czy na prywatnej posesji możesz robić gnój i wszystko co Ci się podoba i nie gorszy sąsiadów(np. gruba impreza studencka na 30-40 osób)? Też nie, jak będą natrętni to i tak mogą Ci przywalić do 500zł za zakłócanie porządku, bo było za głośno i ktoś zadzwonił na 112.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak na razie to strzelam pikolakami pod blokiem i nic, sąsiedzi przechodzą i mówią tylko nie popal sobie rąk i z uśmiechem odchodzą :xmas_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszystko zależy od rozporządzenia na dany obszar. Na przykład w Łodzi można strzelać cały rok ale z głową. Są miasta gdzie można strzelać tylko 31 grudnia i 1 stycznia w innych dniach podlega to pod karę i nie ma to znaczenia czy strzelasz na terenie prywatnym czy publicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie porównujmy pikolaka z dum bumem, tego pierwszego jak odpalisz pod drzwiami bloku czy sklepu to i tak nikt nie słyszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...