Skocz do zawartości
  • 0

Budowa systemu (manualnego)


pepes11

Pytanie

Witam

Proszę o pomoc majsterkowiczów i elektryków planuję zbudować system do odpalania fajerwerków MANUALNY nie wiem od czego zacząć na pewno musi mieć więcej niż 25 kanałów zastanawiam się czy kabel VGA będzie dobry taki 20m by móc z dala odpalać fajerwerki jak ktoś poleca inny kabel to prosiłbym o odpowiedz. Zasilany cały system ma być z akumulatora 12v nie wiem jak wszystko połączyć w logiczną całość prosił bym o projekt i jakich materiałów użyć najlepiej czyli co jest potrzebne do systemu by go wykonać

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mogę Ci taki system wykonać ;)/> pisz pw

nie dzięki sam mogę wykonać tylko nie wiem jakie obudowy kupić myślicie że mogą być puszki hermetyczne i jaki kabel zastosować???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

aktualizacja

 

chłopie rusz twoje cztery litery i poczytaj troszkę forum

 

Bo tu wszystko jest napisane. A żebyś dłużej nie szukał mała podpowiedź. Pan Zbigniew prowadzi na forum temat w którym opisuje powstawanie systemu amatorskiego... Szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
chłopie rusz twoje cztery litery i poczytaj troszkę forum
heh nawet jak by poszukał w google to znajdzie, sam ostatnio szukałem jak złożyć takowy system po może max 3 minutach wiedziałem, i nie to że ktoś mi dał link... po prostu wpisałem w google. Nie wiem czy jest to trudne, żeby wpisać i chwile poszukać.

Potrzebne będzie:

koszyk na baterie AA

(który pomieści 8 baterii)

zapałka

rezystor 1 Ohm(nie myl z 1k bo nie da rady)

mały przełącznik

długi kabel

taśma izolacyjna

aligatorki

to było potrzebne by do zrobienia jedno kanałowego, a jak chcesz więcej to musisz mieć więcej przełączników, kabla aligatrów i rezystorków. I to już sam powinieneś wpaść co z czym polutować, co do czego przykleić. A kabel najlepiej podobny do kabla lan. Jeżeli już koniecznie chcesz na ten akumulator to wystarczy chwilę sie zastanowić i wywalić koszyk na baterie, a jak nie chcesz na rezystory to gniazda głośnikowe i wtedy wywal aligatorki zapałki i rezystory.

Następnym razem poszukaj w google, albo poszukaj troszkę dokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...