Skocz do zawartości

Nowy w tym dziale dużo pytań - firma


kosa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum na imie mam Tomek od jakiegos czasu interesuje sie tematyką sztucznych ogni.Chciałbym załozyc firme ktora organizowalaby pokazy sztucznych ognii oraz handel nimi. W miejscowosci gdzie mieszkam w obrebie 30km nie ma takiej działalnosci a zapotrzebowanie na takie usługi rosnie i oby dalej rosło. Mam tutaj do was kilka pytań na ktore nie znalazłem nigdzie odpowiedzi a znajomych w tej branży nie mam :xmas_smile: Jak juz pisałem planowałbym załozyc firme, orientuje sie ktos czy mozna na taki cel dostac jakies wieksze dofinansowanie oprocz tego ktore oferuje UP ? wiadomo ze potrzeba kupic samochod oraz materialy co kosztuje na start troche gotowki,oczywiscie mam plus to własny kapitał.Kolejno słyszałem troche o imporcie fajerwerek z Chin lecz nie mam pojecia na jakie musza byc zezwolenia itp orientuje sie moze ktos w tym temacie ? Ostatnie jakie zezwolenia i szkolenia sa mi potrzebne abym mogl zrobic taki pokaz 100procent legalnie ? Z gory dziekuje za odpowiedzi i wyrozumiałosc :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego jakimi materiałami chcesz obracać. Jeżeli interesują cię materiały profesjonalne, musisz mieć szereg zezwoleń na ich obrót. Jeżeli chcesz jedynie sprzedawać materiały amatorskie z oznaczeniem "Nie Wymaga Pozwolenia", nie musisz mieć żadnych zezwoleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się, czy ci się opłaca. Masz ukończone 21 lat rozumiem? To podstawa.

Z tego co wiem, zrobienie papierów zajmuje kilka lat, jest bardzo trudne i sporo kosztuje. Musisz zapłacić za magazyn (licz kilkadziesiąt tysięcy), odpowiednie certyfikaty (kilkanaście tysięcy zapewne), zatrudnić pracowników z odpowiednimi uprawnieniami (kilkanaście tysięcy pensji).

Jeżeli uznasz że jednak ci się to opłaca, odpowiednie szkolenie robi WIT w Zielonce, tam też zdajesz egzamin LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.co jest takie trudne w zrobieniu tych papierów ? Nie ma możliwosci wybudowania takiego magazynu na swojej działce? Gdzies obiło mi sie o uszy że można przetrzymywać w samochodzie,to prawda? Jakie certyfikaty są potrzebe do handlu i organizowaniu pokazow? A jak to wyglada z pracownikami,nie moge miec jednoosobowej firmy? Z gory DZIEKUJE za odpowiedz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem (ale dobrze by było gdyby ktoś to potwierdził) na jednym pokazie muszą być przynajmniej dwie osoby ze szkoleniem z WITU przynajmniej jedna musi mieć papiery z nadzorem druga może mieć bez nadzoru wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli majac papierek WITu moge miec druga osobe bez papierow i przeszkolenia tylko musi byc zatrudniony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli majac papierek WITu moge miec druga osobe bez papierow i przeszkolenia tylko musi byc zatrudniony ?

Nie nie nie. Możesz dostać papiery na "pirotechnika" i na "nadzór pirotechniczny" (wyższy poziom). Przy każdym pokazie musi pracować co najmniej jedna osoba z papierami "pirotechnika" i jedna z papierami "nadzoru pirotechnicznego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby otrzymać któryś z tych papierów musisz mieć przynajmniej jakiś staż w firmie zajmującej się pirotechniką. Na początek tobie polecam sprzedawanie fajerwerków na straganie lub na odpustach.

To jest pierwszy krok moim zdaniem który musisz zrobić. Wiedzy nie masz czytając twoje posty tak wnioskuję więc nie ma tu o czym mówić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza sie nie mam dużej wiedzy w tym temacie ale od tego jest forum żeby pytać,czy nie ?

Gdyby ktos mogl opisac ""droge"" do pirotechnika to bede wdzieczny napewno jest ktos taki na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. idziesz do firmy która ma już pozwolenie wojewody i odbywasz praktykę (czas trwania praktyki jest zależne od pracodawcy)

2. idziesz na szkolenie do WITU koniecznie na szkolenie z nadzorem (co już bylo wcześniej opisane)

3. kupujesz samochod z ADR'em + doradca ADR lub stawiasz magazyn na materiały klasy 4 lub wynajmujesz powierzchnię magazynową na klasę 4 u kogoś kto ma możliwość jej składowania

4. składasz wniosek do witu o opiniowanie twojego zaplecza technicznego (systemy, moździerze, stojaki, inne piro bajery)

5. W między czasie badania psychiatryczne, opiniowanie straży pożarnej i policji.

 

Ot co cała filozofia ;)

 

Oczywiście tylko ci wiedzą ile to jest tak na prawdę załatwiania i kasy którzy mają styczność z taką firmą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza sie nie mam dużej wiedzy w tym temacie ale od tego jest forum żeby pytać,czy nie ?

Gdyby ktos mogl opisac ""droge"" do pirotechnika to bede wdzieczny napewno jest ktos taki na forum

 

 

Ale sam Pirotechnik już ci to napisał w specjalnym miejscu na forum tylko trzeba poszukać. Jak wyglądało by to forum jak by każdy nowy zapytał o to samo co ty pytasz?

 

 

I tak jak Firek napisał. Jak masz kasę i worek bez dna to działaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...