Skocz do zawartości

Jaka zapalniczka do odpalania fajerwerków ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym się dowiedzieć jaką zapalniczkę kupić aby nie gasła na wietrze i szybko nie zużywał się gaz - benzyna ? Głównie będzie potrzebna do odpalania petard. Cena nie gra roli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja serdecznie polecam ten oto mini-palnik (raczej bardzo mini) http://dx.com/p/stylish-piano-black-jet-1300-c-butane-lighter-1456. Droga nie jest - ok. 10 zł, na wietrze nie zgaśnie, a kupisz ją albo na tej stronie (ale raczej nie dojdzie do sylwestra), albo u luxora.

 

A, jest na zwykły gaz do zapalniczek.

Edytowane przez mateyek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze coś od siebie dopiszę.

 

Turbo Torch jest o tyle lepszy, że jest to zapalniczka "kątowa" (nie wiem czy to można tak nazwać). Naciskasz z jednej strony, płomień jest z drugiej.

 

d2ni.jpg

 

Jednak, Turbo Torch, jak dla mnie, jest dość hmm, tandetny. Za to Slim Jet jest wykonany z metalu i myślę, że potrwa dłużej.

 

bam5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarówno slim jak i tt jest bdb sprzętem do odpalania pirtechniki i w zasadzie nie tylko, należy jednak zwracaż uwagę by nie doprowadzić do zabrudzenia palnika, np. w wyniku podpalania na wprost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiecie co, powiem wam tyle. Miałem już zarówno Turbo Torch-a jak i Slim Jet-a i obydwie rozleciały się bardzo szybko. Notabene Slim-a nawet nie zdążyłem zacząć używać, a popsuło się w nim nie wiedzieć co.Tak prosta konstrukcja , a jednak. Turbo Torch-em zdążyłem już coś odpalić, ale również wysiadł bardzo szybko. Nie wiem, może miałem wyjątkowego pecha. Dodam,że wręcz dbałem o te zapalniczki, także o niewłaściwym używaniu nie ma mowy.Również nie wystawiałem ich na działanie specjalnie trudnych warunków atmosferycznych...

Wbrew pozorom przy właściwym obchodzeniu się ze sprzętem, spokojnie operuje tanimi żarowymi za ok. 3 zł. Jedną mam już parę lat i tylko gaz napełniam. Jak widać do tych tańszych mam wyjątkowe szczęście.

 

PS: Ten Slim Jet leży gdzieś w szufladzie, nówka sztuka. Problem polega na tym,że przestał wypuszczać gaz do dyszy. Nic nie jest zabrudzone itp. Regulacja płomienia od spodu nic nie daje. Nie wiecie jak to naprawić? Na sylwka akurat by się przydał w zapasie...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...